Kidega Blogblog

 • 21 saat önce
  Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın Bir Ömür Nasıl Yaşanır Kitabında Tavsiye Ettiği 25 Kitap
  Türk Tarih Kurumu Şeref Üyesi, 7’den 70’e herkes tarafından sevilen yaşayan tarih kütüphanemiz Prof. Dr. İlber Ortaylı “Bir Ömür Nasıl Yaşanır” kitabında altın niteliğinde 25 kitap tavsiyesinde bulunmuştur. İlber Ortaylı özellikle genç nesil tarafından fikirlerine oldukça önem verilen değerli akademisyenlerden biridir. Prof. Dr. Halil İnalcık’ın öğrencisi olması, katıldığı program ve söyleşilerde esprili yanı ile Türkiye’de çok sevilen değerli hocalarımızdan biri. Kitap kurtları ve tarihe meraklı olanlar için “Bir Ömür Nasıl Yaşanır” kitabında tavsiye ettiği 25 kitabı sizler için listeledik. 
 • 3 gün önce
  Bu Yıl Film Olarak İzleyeceğimiz 10 Edebiyat Uyarlaması
  Geçmişten günümüze hafızalarımızdan silinemeyecek kitapların filmleri ve dizileri yapılmış ve yapılmaya devam edecektir. Bu sene serüvene katılacak olan filmleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • 1 hafta önce
  Sonkahvebükücü'nün Önerdikleri
  Sonkahvebükücü okurken keyif aldığı kitapları yorumladı, biz de sizlerle buluşturuyoruz.  
 • 2 hafta önce
  Enpara Kitaplığı'nda Bu Ay
  Enpara Kitaplığı'nda polisiyeden bilim kurguya, klasiklerden kişisel gelişime, farklı kategori ve konularda kitaplar bulunuyor. Her ay yenilenecek seçkide bu ay hangi kitaplar var, sizler için inceledik. 
 • 3 hafta önce
  Hermann Hesse: Varoluşsal Arayışların Yazarı
  Hermann Hesse sadece eserleriyle değil, savaş karşıtı söylemleri, insancıl yönleriyle de okuyucunun kalbinde yer etmiş yazarlardan biri. Savaşın en karanlık yüzünü görmüş, ağır bunalımlardan geçmiş usta yazar kendi yaşamından da izler taşıyan kılavuz niteliğindeki eserleriyle tüm dünyanın en çok okuduğu yazarlardan biri olmayı başarmıştır. Bu yazımızda usta yazarı ve eserlerini mercek altına alıyoruz.
 • 1 ay önce
  Rus Edebiyatının En Sevilen Kitapları
  Dünya edebiyatının en önemli ekollerinden biri olan, dünyaya sayısız eser bırakmış Rus edebiyatı genellikle uzun betimlemeleri ve ağır tahlilleri ile bilinir. Okuması çok da kolay olmayan bu kitaplardan bazıları dünya edebiyatının mihenk taşı olmuşlardır. Puşkin, Gogol, Dostoyevski, Çehov, Gorki, Bulgakov gibi yazarlardan başlayarak Rus edebiyatına giriş yapabilirsiniz.   
 • 1 ay önce
  Çok İzlenen Yabancı Dizilerin Uyarlandıkları Kitaplar
  Bu yazımızda son dönemde ekranları kasıp kavuran, belki de henüz kitaplarını okumayanlara eseri merak ettiren yabancı dizileri mercek altına aldık. İşte tüm dünyanın konuştuğu, her bölümü merakla beklenen yabancı diziler ve uyarlandıkları kitaplar...
 • 1 ay önce
  Adrenalin Meraklılarına En İyi Polisiye Romanlar
  Yerli ve yabancı edebiyatın en sevilen türlerinden olan polisiye edebiyatın en iyi eserlerinin yer aldığı listemizi adrenalin meraklıları için hazırladık.
 • 1 ay önce
  Türkiye'nin Kitap Grafiği; 2018 Türkiye Kitap Pazarı Raporu
  Türkiye Yayıncılar Birliği’nin her yıl hazırladığı ve sektörün durumuna ışık tutan 2018 Türkiye Kitap Pazarı Raporu yayımlandı.
 • 1 ay önce
  Dünya Tiyatro Tarihinden Bilmeniz Gereken 10 Oyun
  Bazen gerçekçiliğiyle insanı ürperten, bazen masalsı bir dünyanın içine sürükleyen birbirinden kıymetli oyunları sadece sahnede izlemekle yetinmeyip okumak da isteyenler için bir liste hazırladık.  
/ 12