Kidega BlogBlog

 • 7 Nisan
  Barış Muslu NeuroFormat Sistemini 2.0'a Taşıyor!
  “Sağlığına Format At”, “Beynine Format At” ve “Yıka Beynini” kitaplarıyla geniş bir kitleye ulaşan M. Barış Muslu; NeuroFormat sistemini 2.0’a taşıdığını ifade ettiği “Gecikmeli Teslimiyet” ile okuyuculara yeniden ‘Merhaba’ diyor.
 • 25 Mart
  Canlı Buluşmalar, Üstün Dökmen'i Ağırladı
  İlkini 8 Mart 2021’de Psikiyatr Dr. Gülcan Özer’i ağırlayarak düzenlediğimiz; psikoloji, edebiyat, kültür, sanat ve müzik alanlarında merak edilenleri konuşacağımız Canlı Buluşmalar etkinliğimiz 24 Mart’ta Prof. Dr. Üstün Dökmen ile devam etti.
 • 15 Mart
  Sen de mi?
  #MeToo hareketi başladığında birçok kadın yaşadıklarını hatırlamak zorunda kaldı. Unutması zaten mümkün olmayan sözlü, sesli ve fiziksel taciz durumları bu hareketten önce, hatta çok önce konuşulmaya başlanması gereken oldukça önemli bir mesele. İşte Sen de mi? de tam olarak bu noktaya parmak basıyor. 
 • 9 Mart
  Canlı Buluşmalar, Dr. Gülcan Özer ile Başladı!
  Periyodik olarak düzenlemeyi planladığımız; edebiyat, psikoloji, müzik, sanat ve kültür alanlarında merak edilenleri konuşacağımız Canlı Buluşmalar etkinliklerimizin ilkini Ebru D. Dedeoğlu’nun moderatörlüğünde ve Psikiyatr Dr. Gülcan Özer’in konukluğunda gerçekleştirdik.
 • 8 Mart
  Romanlardan Taşan Kadınlar
  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle, Türk edebiyatının namı kitapların içindeki satırlarla sınırlı kalmamış; tabir-i caizse romandan taşmış kadın karakterlerine hep birlikte göz atalım!
 • 2 Mart
  Bahar Aylarında Okunacak Beş Kitap
  Sizi bahar atmosferinin tam ortasına fikren ulaştıracak bazı kitapları sizinle paylaşmak istiyoruz...
 • 8 Şubat
  Hayal Gücünün Merkezine Seyahat
  Bilim kurgunun mihenk taşlarına imza atan Jules Verne'in hayatına biraz yakından bakmaya ne dersiniz?
 • 5 Şubat
  Bilim Kurguya Âşık Edecek Kitap Önerileri
  Bilim kurgu konusunda bir okuma listesine ihtiyacınız varsa, bu türe meraklıysanız veya bu türü sevmeye adım atmaya hazırsanız sizler için bazı tavsiyelerimiz var!
 • 3 Şubat
  Oxford Sözlüğü ve 2020 Kelimeleri
  Her yıl gelenekselleşmiş bir girişime imza atan Oxford İngilizce Sözlüğü, “yılın kelimesi” olarak o yıl içinde gündemi fazlasıyla meşgul etmiş bir kelimeyi seçiyordu. Ancak Oxford İngilizce Sözlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2020’nin tek bir kelimeyle anlatılamayacağı gerekçe gösterilerek 16 kelime seçildiği belirtildi!
 • 2 Şubat
  Tiyatro, Edebiyat ve Dostluk Üzerine Etkileyici Bir Roman
  Sia Kitap’ın Ayça Çınaroğlu çevirisiyle yayımladığı Joseph O’Connor’un son romanına yakından bakalım!