Sepetim 99 ÜRÜN

Sepetiniz Henüz Boş!

Toplam Tutar
  2019 Kitap Fuarlarında En Çok İlgi Gören Kitaplar
  23.08.2019

  2019 kitap fuarlarında en çok ilgi duyulan kitapları sizin için listeledik. 2019 yılında farklı şehirlerde gerçekleşen fuarlar yoğun ilgi ile geçiyor. Yazarların imza günleri, dünyada ilgi duyan kitaplar yayıncılar ve fuarlar sayesinde siz değerli okuyucularla buluşuyor. 2019 yılı kitap fuarlarında dikkat çeken kitapların listesini yaparken, kitaplarla ilgili bilgileri kısaca sizinle paylaştık. Keyifli okumalar dileriz.     Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı


  İlber Ortaylı’nın hayata dair öneriler sunduğu, kendi hayatından örnekler verdiği, tecrübesiyle okuyucuyu derinden etkileyen eseri Bir Ömür Nasıl Yaşanır? ilham alınacak, ufuk açacak türden kitapların arasında yerini alıyor.


  Gör Beni - Azra Kohen


  Cumhuriyet tarihine ışık tutan bir aşk hikayesi... Nahif duygularla bezeli, güzel şarkıların eşlik ettiği bu kitap cumhuriyetimizin kuruluşunda yaşanan olaylara, oyunlara açılan perdeyi aralıyor.


  Fahrenheit 451 - Ray Bradbury


  Dünyanın en ünlü distopya eserlerinden biri olan Fahrenheit 451 bizleri 500 yıl sonraya götürüyor. Tüketim toplumunu hedef alan ve eleştirisini kapitalizm üzerine kuran Bradbury, kitabı hakkında "Ben onu yazmadım, o beni yazdı" diyor. Toplumda yaşayan bireylerin herhangi bir baskıya maruz kalmaksızın kendi istekleriyle sansür mekanizmasını çalıştırmalarını, hiç de yabancılık çekmeyeceğimiz örneklerle aktarıyor. Herkesin muhakkak okuması gereken bir eser Fahrenheit 451.


  Metastaz - Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu


  Metastaz, ülkemizin içinden geçtiği süreci oldukça yalın bir dille aktaran, yayılmacı bir politika izleyen terör örgütleri ile bu durum karşısında sessiz kalan devlet ve halk sorununu inceleyen bir eser. Yazarlar Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan örgütün eğitim, adalet, iş dünyası üzerindeki etkilerini çarpıcı bir dille işliyor.


  Hayvan Çiftliği - George Orwell


  Distopya denince akla ilk gelen eserlerden olan George Orwell'ın bu alegorik eseri Dünya Edebiyatı'nın bir başyapıtı sayılıyor. Stalin ve Çarlık Devrimi'ne yapılmış bir eleştiri olan metaforlarla bezeli kitap yıllar öncesinden günümüze ışık tutuyor. Sorgulamadan inanmanın sonuçları her toplum için adeta ders verir nitelikte. Okurken insan doğası, güç ve çıkar çatışmaları içinde kendinizi sorgulayacağınız çok satanlar listesinden asla düşmeyen tek solukta okunacak kült bir eser.


  İçimizdeki Şeytan - Sabahattin Ali


  Yazar sürekli olarak kendiyle hesaplaşma halinde olmayı, endişe içinde yaşamayı her satırında bize hissettiriyor. Yaşamın, içimizdeki şeytanların, harcanan zekaların, aşkların ve parasızlığın kitabıdır bu. Harika tiradları ile felsefe, aşk, siyaset, toplum ve birey eleştirisini tek potada eriten gerçek bir edebiyat eseri... Her insanın kendinden bir parça göreceği iyilik ve kötülük üzerine kurulmuş derin cümleler barındıran bir Sabahattin Ali romanı İçimizdeki Şeytan.


  Olağanüstü Bir Gece - Stefan Zweig


  Her şeyi olan bir adamın hiçbir şeyi olmayana yolculuğu... Her yolu deneyerek kendini arayan bir adamı konu alır bu öyküde Zweig. Muhteşem bir anlatımla duygu tasvirlerini, ruh çözümlemelerini okuyucuya en iyi şekilde aktarıyor. Zweig akıcı diliyle karakterin kendine yabancılaşmasını derinlemesine hissettiriyor. 'Bir kez kendini bulmuş olan kişinin bu yeryüzünde yitirecek bir şeyi yoktur ve bir kez kendi içindeki insanı anlamış olan bütün insanları anlar.' diyen yazar, insan zihnini ve duygularını merkeze alan betimlemeleriyle sizi edebiyata doyuracak.


  Fareler ve İnsanlar - John Steinbeck


  Yoksulluk, dostluk, vefa, hırs ve masumiyet gibi pek çok konuyu işlemiş kitap güç sahibi insanların sahip oldukları kudret sonucu nasıl insanlıklarını kaybettiğini anlatıyor. Çok ince olmasına rağmen dolu dolu, ırkçılığı somutlayan, işçi hakları sorununa parmak basan bir Amerikan rüyası eleştirisi... Büyük hatalar yapan iyi insanların ve hayallerine ulaşmak için çabalayan herkesin öyküsü...


  Kendine Ait Bir Oda - Virginia Woolf


  Tüm kadınların okuması gereken bir başyapıt. Kadınların geriden başladıkları hayatlarını istedikleri gibi devam ettirebilmeleri, eşit ve özgür olabilmeleri için çalışmaları gerektiği üstünde duruyor. Üretmenin gücü ve dik durmanın erdemi üzerine harika bir söylev görevi görüyor.


  Şeker Portakalı - Jose Mauro de Vasconcelos


  Edebiyat tarihinin unutulmaz eserlerinden biri olan Şeker Portakalı'nda minik Zeze'nin yaşamına misafir oluyoruz. Belki de en hüzünlü misafirliğimize... İnsanlığın temel ihtiyacının sevgi olduğunu, sevginin her şeyi değiştirebilen kudretini Zeze'nin gözlerinden görüyoruz. Aile içi iletişimsizliği, yoksulluğu en yalın haliyle bizlere aktaran bu eserde iyisiyle kötüsüyle tüm karakterle empati kurup o dünyanın bir parçası haline geliyoruz. Okuduğunuzda hüznünüze sebep bulamayacak ve kendinizi salt bir kalp acısı içinde bulacaksınız.


  Suç ve Ceza - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski


  Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin belki de en bilinen eseri olan Suç ve Ceza'da itiraf, toplum mühendisliği, pişmanlık, tedirginlik ile harmanlanarak devlet dairelerini, sistemleri, insanları ve siyasi düzeni sorguluyor. Suç ve ceza kavramlarını derinlemesine irdeleyen adıyla müsemma bu eser özgür birey davranışlarının ne derece dış faktörlerden bağımsız olduğu sorusunu soruyor. Raskolnikov'un içindeki kişilik bölünmelerini, iç hesaplarını bize de yaşatıyor. Yıllar sonra bile aklınızdan çıkmayacak anlatımı, karakterleri ve derin felsefesi ile insanoğlunun ortak ruhu olan Rus Edebiyatının en kült eserlerinden Suç ve Ceza; Dünya Edebiyatı'na mal olmuş bir eser...


  Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley


  Distopya olarak tanımlansa da gerçeğe yakınlığı, iddiaların sunum biçimi ile ürperten bir edebiyat şaheseri... Zorbalığın, cezanın, karanlığın yerine kendi talebimizle gittiğimiz mutlu yolun sonumuz olacağını öngörüyor. Kehanet romanı da diyebileceğimiz Cesur Yeni Dünya baştan çıkarılan insanlığın nasıl beyni boşaltılmış et parçalarına dönüştüğünü anlatıyor. Hızlı, konforlu yaşayan; eksikliğin, fakirliğin olmadığı mutlu bir toplumun korkutucu olmadığını düşünüyorsanız Aldous Huxley'in başyapıtını mutlaka okumalısınız.


  Sineklerin Tanrısı - William Golding


  İnsanlığı ve toplum kavramın anlatan en güzel eserlerden biridir Sineklerin Tanrısı. Kendi medeniyetlerini oluşturan çocukları ve zamanla her sistemde olduğu gibi farklı seslerin çıkmasını çocuklar üstünden anlatmıştır. Toplum içinde yaşayan insanın davranışlarının neye göre şekillendiğini sorgulayan, içgüdülerimizin hareketlerimiz üstündeki etkisini bizlere gösteren alegorik bir eserdir. 1954'te basıldıktan sonra William Golding'i büyük bir üne kavuşturmuştur.


  Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar - Stephen Hawking


  Hawking'in ölümünden önce cevapladığı, evrenle ilgili herkesin merak ettiği soruların derlenmesi ile oluşan kitap herkesin anlayabileceği bir dille yazılmış. Tanrı, yapay zeka, zamanda yolculuk ve kara delik gibi soruların yanıtlandığı eser evrene bakışınızı değiştirebilir.


  Bir İdam Mahkumunun Son Günü - Victor Hugo


  Bir idam mahkumunun son saatlerini anlatan insanın içinde derin izler bırakan bir kitap. Victor Hugo idam cezasını sert bir şekilde karşı çıktığı bu kitabı ilk olarak isimsiz yayımlanmıştır. Yazıldığı dönemde halkın idam cezalarını keyifli bir etkinlik olarak görüp meydanlara akın etmesine bir eleştiri, bunun topluma hiçbir faydası olmadığına yönelik bir açıklamasıdır. Psikolojik tahlilleriyle sizi hem idam mahkumunun hem de onu ölüme mahkum eden hakimin hisleriyle baş başa bırakıyor.


  Altıncı Koğuş - Anton Pavloviç Çehov


  Bir akıl hastanesinde geçen kitapta altıncı koğuştaki hastalar ile doktorun arasında geçen konuşmalar yer alıyor. Sosyal adaletsizlikler, yanlış yönetim ve insanların bunlar karşısında düştüğü durum tüm çıplaklığıyla anlatılıyor. Hastalarla tanışıyor ve hayatlarına dokunuyorsunuz. Düşünmenin ve sorgulamanın teşkil ettiği toplum yapılarında sorgulayan bireyin yalnızlığının bir özetidir bu kitap.


  Bülbülü Öldürmek - Harper Lee


  1930'ların Alabama'sında geçen kitapta avukat bir baba, ahlaki ve insani değerlerle yetiştirdiği çocukları, iftiraya uğrayan bir zenci ve kasaba halkının öyküsü anlatılıyor. Irkçılığın, eşitsizliğin, güçsüzün yaftalanmasının bir çocuk gözünden sunulan öyküsünde yazar bizleri öz eleştiri yapmaya mecbur bırakıyor. Ön yargılarımızı tokat gibi yüzümüze çarpan eser, aldığı Pulitzer ödülünü sonuna kadar hak ediyor.


  İyi Hissetmek - David Burns


  David Burns tarafından kaleme alınmış bilişsel ve davranışçı terapi temelli bir psikoloji kitabı. Hastalarıyla diyaloglarının da yer aldığı eserde depresyon, umutsuzluk ve bunların yarattığı kısır döngüden kurtulmanın reçetesi veriliyor. Uygulaması kolay testler ile kendinize terapi yapmanıza yardımcı oluyor.


  Yabancı - Albert Camus


  Topluma ve insanlara yabancı değil, toplum tarafından yabancılaştırılmış bir adamın kısa hikayesi. Süsten uzak yalın bir dille suç, ceza, aile ve tanrı konularını bütün nesnelliği ile okuyucuya aktarıyor. Kahraman Mersault tepkisizliğin ve kaygısızlığın vücut bulmuş hali olarak karşımıza çıkıyor bu romanda. Toplumun kendine benzetemediği bireyleri öğütme mekanizmasını irdeleyen, ""onların"" istediği gibi olmayan bütün yabancıların öyküsü...


  Otostopçunun Galaksi Rehberi (5 Cilt Birarada - Ciltli) - Douglas Adams


  Otostopçunun Galaksi Rehberi, Douglas Adams'ın kaleme aldığı 5 kitaplık setin ve aynı zamanda ilk kitabın adıdır. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi eserlerinden biri olarak nitelenen eser ilk olarak yarımşar saatlik 12 bölümden oluşan bir radyo oyunu olarak yaratılmış. Gösterilen büyük ilgi sonucu oyun kitap haline getirilmiş. Dünya'nın yok olması ve dünyada kalan tek insanın gezegenler arasındaki yolculuğunu mizahi bir dille aktarıyor. Bilim kurgu alanında yazılmış en kült eserlerden biri olup kuşkusuz herkesin saygı duyduğu bir başyapıt oluyor.


  Dönüşüm - Franz Kafka


  Dönüşüm esasen Kafka'nın babasının ""Sen bir böceksin, parazitsin ailenin sırtında."" demesinden esinlenerek yazmış olduğu bir kitaptır. Alt metinde olduğu kişi yüzünden yakınları tarafından reddedilişin öyküsü anlatılır. Otorite-birey sorgulaması yapılırken, ""Asıl değişimi böceğe dönüşen Gregor Samsa mı, yoksa ailesi mi geçirmektedir?"" sorusu edebiyat çevrelerince hala tartışılıyor. Kısa bir roman olmasına rağmen dünya edebiyatına mal olmuş en kült eserlerden biri olarak kitaplıklarda yerini alıyor.


  Momo - Michael Ende


  Çocuk kitabı kategorisinde gösterilse de politika ve modernizm eleştirisi yapan bu kitap vakitle ilgili tüm çıkarımlarınıza bambaşka anlamlar yükleyecek. Sürü duygusu, toplum ahlakı ve toplumsal etkileşim kavramlarına yönelik fikirleriyle bu eser bir yetişkin distopyasını andırıyor. Kesinlikle bir başucu kitabı olabilecek nitelikte ve yoğunlukta...


  Beyaz Zambaklar Ülkesinde - Grigory Petrov


  Finlandiya'nın kuruluşunu ve bataklıklar ülkesinden nasıl beyaz zambaklar ülkesine dönüştüğünü anlatan bu roman, bir avuç aydının emekleriyle eğitim sistemine bakışını değiştirerek bir milletin uyanışını ve ulaşılan sonucu, 1920'li yıllarda yaşanan bir başkalaşım sürecinin adeta yaşatarak anlatıyor. Savunduğu fikirler vatansever herkese ilham verecek, yol gösterecek türden. M.Kemal Atatürk'ün de çevresindeki herkese önerdiği bu özveri dolu hikayeyi mutlaka okumalısınız.


  Zamanın Kısa Tarihi - Stephen Hawking


  Toplumun her kesimi tarafından anlaşılabilecek açıklıkta, zaman ve evren üzerine bir başyapıt. Hawking'in varoluşa dair bilgiler verdiği, teorilerini bizimle paylaştığı bu kitaptan sonra yaşama bakışınız değişecek. Dünya, uzay, yaşam, fizik, galaksi, din ve dünyanın sonu gibi konulara ilgi duyan herkes için ufku iki katına çıkaracak nitelikte bir eser.


  Kırmızı Pazartesi - Gabriel Garcia Marquez


  Sonu başından belli bir Gabriel Garcia Marquez romanı. "Suçu toplum hazırlar, suçlu işler" cümlesi belki de bu kitabı en iyi özetleyen cümle olabilir. Göz göre göre işlenen namus cinayetini meşru hale getiren toplumun sosyokültürel yapısını, kadın ve erkeğin yerini, din etmenini mercek altına alıyor. İncecik, çabuk bitecek diye üzen mükemmel kurgusuyla ve akıcı diliyle okuyucu büyülüyor.


  İkigai - Hector Garcia, Frances Miralles


  Adını bir Japon konseptinden alan İkigai 4 temel unsura dayanır. Buna göre, sevdiğin, iyi olduğun, insanlığa hizmet eden ve para kazandığın bir şeyi yaptığın zaman İkigai'ye ulaşılabilir. En kısa tarifiyle sabahları yataktan coşkuyla kalkma sebebimizi bulmamız gerektiğini irdeler. Aşkla yaptığımız, muhteşem bir haz aldığımız neler var? Bu eser bizleri bunları bulabilmek için içe dönük bir yolculuğa çıkarıyor ve kendimiz olabilmek için harekete geçiriyor.


  Körlük - Jose Saramago


  Bir kafede otururken akla gelen Nobel ödüllü bir kara ütopya. İleri derecede gerçekçi üslubuyla okuru içine çekiyor ve asla bırakmıyor. İçinde isimlerin, statülerin ve yaşların olmadığı, körlüğün metafor olarak kullanıldığı bir Saramago eseri. İnsan doğasının yadsınamaz vahşiliği üzerine çarpıcı bir kıyamet senaryosu. Siyaset, devlet felsefesi, din ve ahlak kurallarının incelemesini yaparken bizlere unutulmayacak bir edebi eser armağan ediyor.


  Rüzgarlar Hep Gençtir - Zülfü Livaneli


  Zülfü Livaneli'nin gençlik anılarını paylaştığı, insanlara umut veren detaylara değindiği kitabı yol yordam gösteren bir fener niteliğinde. Otobiyografi olarak gruplandırılabilecek Rüzgarlar Hep Gençtir yazar, yönetmen, sanatçı Zülfü Livaneli'nin hayatına, ideallerine, mücadelesine ışık tutuyor.


  İnsan Neyle Yaşar? - Lev Nikolayeviç Tolstoy


  Dünya edebiyatının en iyi yazarlarından Tolstoy’un kısa hikayelerinden oluşan kitap insanlık, insan ve tanrı, yaşam amacı gibi temaları işliyor. İçgüdülerimiz, hırslarımız, beklentilerimiz olabildiğince yalın bir dille okuyucuya aktarılıyor. İyilik ve kötülük sarmalında gerçekçi bir bakışla işlenen hikayeler, gerçek hayatta tanır gibi olduğumuz karakterler ile zenginleşiyor. İçerisinde altı adet farklı hikaye bulunan kitap adını da bu kısa öykülerin birinden alıyor. Didaktik bir eser olarak nitelenebilecek İnsan Ne İle Yaşar üzerinden tarihin en başarılı eserlerinden biri olarak edebiyat tarihinde yerini alıyor.


  Devran - Selahattin Demirtaş


  Tamamı bizden, içimizden insan manzaraları içeren kitap dertlere, dermanlara; tökezleyenlere, kalkanlara ses oluyor. Her öyküde farklı duygulara yelken açıyor.


  Savaş Sanatı - Sun Tzu


  Savaş stratejilerinin madde madde ele alınarak anlatıldığı kitap. M.Ö yazılmasına rağmen hala kaynak olarak kullanılmaktadır. Stratejilerin yanında ordu yönetimi ile ilgili tavsiyelerde bulunan ve ideali tanımlayan eser yöneticilere ilham vermeye devam ediyor.


  Yeraltından Notlar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski


  Edebiyat tarihinin tartışmasız en iyi yazarlarından biri olan Dostoyevski'nin sosyal becerileri düşük, yalnız, aciz insanı anlattığı eseri tüm insanlık için başyapıttır. İnsan ruhunu en ince detaylarıyla işleyen, iç savaş nedir öğreten, nefret etme kavramına başka anlamlar yükleyen, gelgitlerle dolu bir eser Yeraltından Notlar. İnsanı tanımak, kendine yakınlaşmak isteyen herkes muhakkak okumalı.


  Aylak Adam - Yusuf Atılgan


  Odak noktasında bir anti-kahraman olan Yusuf Atılgan başyapıtı. Okudukça içine çeken, okuyan herkesi derinden etkileyen bir eser Aylak Adam. Toplum tarafından anlaşılmayan, toplumun temel dinamikleri ve tabuları ile uyuşmayan Bay C. herkesin hayatına etki edebilecek nitelikte bir karakter. Titizlikle yazıldığı aşina olan bu roman Türk edebiyatının en iyi eserlerinden biri olan kitap bu sıfatı sonuna kadar hak ediyor.


  Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı - Mark Manson


  Mark Manson bu kitabında alışılmış kişisel gelişim kitaplarının aksine gerçekçi ve mantıklı bir perspektiften bakıyor. Güçlü olmanın kendini bilmekten, kabullenmeden kazanamayacağımızdan dem vuran yazar esprili bir dille hayatla ilgili gerçekleri yüzümüze vuruyor. Aklınızdan çıkarmakta güçlük çekeceğiniz hayatın içinden gerçek hikayelerle bezenmiş bu kitabı mutlaka okumalısınız.


  Ölüler Diyarı - Jean-Christophe Grange


  Polisiye, gerilim ve macera türlerinin sevilen yazarlarından Jean-Christophe Grange, kendinden beklenenleri vermeye devam ediyor. Grange, “Ölüler Diyarı’nda insanın ruh hallerinin değişkenliği, derinlerinde olanları ve dışarı verdiği karmaşayı, gerilimin efendisine yakışır şekilde okuyucusuna aktarıyor.


  Otomatik Portakal - Anthony Burgess


  Günümüz toplum yapısını şiddet yanlı bir karakterle sert bir dille eleştiren eser, aynı zamanda ilgisiz aile yapısını da inceliyor. Kendine ait bir sürüyle olmanın getirdiği özgüven ve sonuçları ile totaliter rejimin birey ve toplumu uyuşturma, bastırma, tek kalıp yapma çabasını ince ince dokuyor. Kendine has atmosferi, nefret dolu anlatımıyla en iyi distopya eserlerinden biri.


  Kurtlarla Koşan Kadınlar - Clarissa P. Estes


  Kurtlarla Koşan Kadınlar 20 yıl süren emeğin bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Toplamda 16 öyküden oluşan eser semboller, mecazlar ile bezenmiş ve okunduktan sonra sizi bambaşka biri yapabilecek nitelikte. Kurtlar ile kadınların benzer noktalarını, kadınların doğasını ve var olma savaşını çok iyi ifade ediyor.


  50 Soruda Yapay Zeka - Cem Say


  Yapay zekaya dair aklınıza takılan soruların cevaplarını bilimsel ve ilgi çekici şekilde satırlara döken Cem Say, aynı zamanda geleceğe dair son yıllarda yazılmış yapay zeka üzerine en başarılı kaynaklardan birini bize sunuyor.


  Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens - Yuval Noah Harari


  Ülkemizde'de çok satanlar listesinin zirvesinde uzun zaman kalan "Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens", modern insan tarihini Afrika'dan çıkışından başlayarak diğer insansılara üstünlük sağlayarak dünyayı ele geçirmesini yalın ve anlaşılır bir dille anlatıyor. Tek tanrılı inançların, komünizmin, hümanizmin kökenlerini inceleyip günümüz batı medeniyetinin hükümdarlığına kadar insan türünün kısa tarihini bizlere yaşatıyor.


  Mülksüzler - Ursula K. Le Guin


  İki farklı dünyada geçen Ursula K. LE Guin'in distopik eseri Mülksüzlere özgürlük, kapitalizm ve sosyalizm ikileminde geçiyor. Anarres ve Urras arasında çok büyük farklar var. Anares devletin olmadığı, sadece özgürlüğün önemsendiği bir yer, Urras ise sınıflı, kapitlist bir sistemin var olduğu bir dünya. Urras'tan kaçanlar Anarres'i kuruyor. Ve ilk kez biri, Dr. Shevek, Urras' dönüyor. Ve bu iki dünyanın hem sosyolojik hem psikolojik araştırması ile sürüyor hikaye.


  Saatleri Ayarlama Enstitüsü - Ahmet Hamdi Tanpınar


  Türk insanının doğu-batı arasında kimliksiz kalışını, Türk modernleşmesini ironik eleştirisini kendine has, kendinden sonra gelen birçok yazarı etkileyecek güçlü kalemi ile bizlerle buluşturuyor. Her karakterin kendine ait derin hikayesiyle kitabı elden bırakmak güçleşiyor. Türk dilinde yazılmış ilk modernist romanlardan biri olan Saatleri Ayarlama Enstitüsü.


  Çavdar Tarlasında Çocuklar - Jerome David Salinger


  Daha önce ele alınmamış konuları basitçe, gerçeğe en yakın şekliyle alışılmadık bir dil ve üslup ile kaleme alıyor yazar. Ergenlik dönemini atlatamayan Holden'ın dördüncü kez okuldan atılmasıyla başlayan bir kaç günü konu alıyor. Münzevi bir hayat süren 1965'ten sonra herhangi bir şey yayımlamayan J.D. Salinger'in eşsiz eseri.


  Gazap Üzümleri - John Steinbeck


  Steincek’in Pulitzer Ödülü alan eseri Gazap Üzümleri, tüm dünyayı etkileyen "Büyük Buhran" dönemini anlatıyor. Bu dönem içerisinde hem evrensel hem de bireysel düzlemde etkilerini gördüğümüz eser, kapitalizmi ciddi anlamda eleştiriyor. 20. Yüzyılın en önemli eserleri arasında kitaplıklarda yerini alıyor.


  Tüfek, Mikrop ve Çelik - Jared Diamond


  Jared Diamond'un kaleminden dünya tarihi okuyucuyla yeniden buluşuyor. Herkesin anlayabileceği dili, bilimsel temelli çarpıcı örnekleri ile herkesin okuması gereken bir kaynak. Dinler, devletler, icatların varoluş süreçlerini incelemesi ve toplumsal olaylara farklı açıdan bakabilmesi ile bir başyapıt haline gelmiştir. Belgeseli de çekilerek daha geniş kitlelere ulaşan eser Kurgusal Olmayan Genel Eser dalında Pulitzer ödülünü kazanmıştır.


  Vazgeçebilmek - Guy Finley


  Bağımlılıklarımız kim olduğumuzu belirler. Olmak istediğimiz kişiyle aramızda duran engelleri nasıl yıkabiliriz? Bir eşyadan, bize zarar veren bir insandan nasıl kurtuluruz sorusunun cevabını Guy Finley Vazgeçebilmek adlı kitabında veriyor. Anksiyete ve depresyonla savaşınızda sizlere güç verecek ve yaşam kılavuzu olabilecek nitelikte bir eser Vazgeçebilmek.


  Gergedan - Mine Söğüt


  Deli Kadın Hikayeleri ile adından söz ettiren Mine Söğüt, Gergedan adlı eserinde günlük hayata farklı bir bakış açısı sunarak, derinden etkileyen izleri bambaşka bir şekilde yorumluyor.


  İnsanın Anlam Arayışı - Viktor Frankl


  Eksik yanları keşfetmek, yüzleşme cesareti gösterebilmek alt metnine sahip Victor E. Frank kitabı. Otobiyografik roman niteliğinde olup 4 farklı nazi kampından sağ kurtulan yazarın öyküsü anlatılıyor. Psikiyatr olan Frank'in kendi geçmişinden bahsettiği ilk bölümün ardından, ikinci kısımda legoterapinin temel ilkelerinden söz ediliyor.


  Puslu Kıtalar Atlası - İhsan Oktay Anar


  Türk edebiyatının en kendine has yazarlarından İhsan Oktay Anar'ın ilk romanı olan eser her kitap kurdunun okuması gereken türden. Felsefe ve tarihin harmanlanmasıyla, gerçekle düşün birbirine karıştığı noktada ortaya bir edebiyat şaheseri çıkıyor.


  Pia Mater - Serkan Karaismailoğlu


  Serkan İsmailoğlu'nun kaleme aldığı Pia Mater nöro-roman olarak nitelendirilebilir. Sürükleyici, gerilim dolu,46 bölümden oluşan bilim ile aşkın uygun dozda harmanlandığı bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız


  Tutunamayanlar - Oğuz Atay


  Çok katmanlı yapısıyla okuması zor sindirilmesi ise daha zor olan bir Türk edebiyatı klasiği. Empati nedir öğreten cümleleriyle kitaptaki her karakterle özdeşleşecek ve onları içselleştireceksiniz. Yalnızlık, anlaşılmamışlık, takdir edilmemişlik ve yaşamaktan korkmak gibi anlatılması zor ancak çok gerçek kavramları sanki içimizi okur gibi aktarıyor. Hep içimizde olan, saklanmış duyguları her satırında bir bi ortaya çıkararak insan ve insanlığa ayna tutuyor Tutunamayanlar.


  Sıfır Kilometre - Beyza Alkoç


  Beyza Alkoç’un ilgi gören “3391 Km” adlı kitabının devamı olan “Sıfır Kilometre” kitabı okuyucularını yanıltmayarak kavuşmayı veriyor. ‘Mesafeler mi zorlayıcıdır, yakınlık mı?’ sorusunun cevaplarını İzmir ve Ege’nin hikayesinde bulmaya çalışılıyor.


  “İyi bir yaşam için, sigara içiyorsanız bırakın, içki içiyorsanız çok azaltın. Yağlı yemeklerden tümden vazgeçin. Bir de muhakkak okuyun”.

  Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - İlber Ortaylı

Arama
E-mail adresinizi giriniz
Adet:
Beden:
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi
Mail adresini giriniz
Özelleştir
0000 0000 0000 0000
CVC
Ad Soyad
5xx
5xxxxxxxxx
ZUBİZU Kampanyası kullan
Ürün Detayları
Teslimat ve Kolay İade
Ürün Kodu:
Kitap / Yazar / Yayınevi Ara
Önceki Siparişleriniz
Önceki siparişleriniz için tıklayın
Üyelik Bilgilerim
Üyelik Bilgilerim
Veya
En Az 6 Karakter
Toplam Tutar:
Varsa İndirim Kodunuz:
Sipariş Notu
Kapıda ödeme seçeneği 125 TL altı siparişlerde kullanılabilir. 125 TL üstü siparişler için havale, kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapılabilir.
Açev Bağış
Ürüne daha önceden puanlama ve yorum yaptınız.
Kitap AyrıntılarıÜrün Ayrıntıları
100 TL üzeri kargo bedava!
FIRSATI YAKALA
Ürünler
Teslimat Bilgileri