Sepetim 99 ÜRÜN

Sepetiniz Henüz Boş!

Toplam Tutar
  2019 Yılında En Çok Okunan 20 Yazar
  13.12.2019
  Koca bir yılı geride bırakmaya hazırlandığımız günlerdeyiz. Kitapseverler yine yıl içinde pek çok kitap okudu. Peki Kidega okuyucularının 2019 yılında en çok okudukları 20 yazarı merak ediyor musunuz? Yılın en çok okunan 20 yazarını sizin için listeledik.

  İlber Ortaylı

  Ülkemizin tanınan tarih profesörlerinden İlber Ortaylı listemizin ilk sırasında yer alıyor. “Yaşayan kütüphane” olarak adlandırılan Ortaylı, eserleriyle tarihe meraklı olmayanların bile ilgisini çekmeyi başarıyor. “Türklerin Altın Çağı” , “Defterimden Portreler” , “İlber Ortaylı Seyahatnamesi” , “Türkiye’nin Yakın Tarihi” gibi kitaplara imza atan Ortaylı’nın 2019 yılının ilk aylarında yayımlanan kitabı “Bir Ömür Nasıl Yaşanır? Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler” çok uzun zamandır “Çok Satan Kitaplar” listesinin müdavimi. Ortaylı’nın yaşam tecrübelerini okuyucuyla paylaştığı eseri henüz okumadıysanız okuma listenize eklemenizi öneririz.

  George Orwell

  İngiliz edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan George Orwell 2019 yılında kendisini üne kavuşturan “Hayvan Çiftliği” kitabıyla çok satanlar listemizin müdavimlerinden biriydi. Distopya dendiğinde akla gelen ilk eserlerden biri olan “Hayvan Çiftliği” bir çiftlikte yaşayan hayvanların kendilerini yöneten insanlara başkaldırıp çiftliğin yönetimini ele geçirmelerini konu alıyor. Çarpıcı bir politik taşlama örneği olan bu eserin yanı sıra henüz okumadıysanız edebiyat tarihinin en çok okunan eserlerinden biri olan “1984”i de incelemenizi öneririz.

  Stefan Zweig

  Roman, öykü, tiyatro gibi pek çok farklı türde eserler veren Avusturyalı yazar Stefan Zweig, Kidega okuyucularının 2019 yılında en çok okudukları yazarlardan biri oldu. “Amok Koşucusu” , “Satranç” , “Olağanüstü Bir Gece” gibi klasiklerle okuyucuyu bambaşka duygulara sürükleyen yazar, insan ruhunu derinlikli bir biçimde ele alan üslubuyla dikkat çekiyor. Yazarın psikolojik birikimini yansıttığı eserleri kesinlikle okunmaya değer.

  Sabahattin Ali

  Şiirlerinin yanı sıra arkasında bıraktığı üç ölümsüz romanla edebiyatımızın usta kalemleri arasına giren Sabahattin Ali’ye okuyucular bu yıl da kayıtsız kalamadılar. Toplumsal güçlerin kişilikler üzerindeki sarsıcı etkisini ve güçsüz insanın çaresizliğini konu alan “İçimizdeki Şeytan” ve güçlü bir tutkunun hikayesi “Kürk Mantolu Madonna” yazarın ölümsüz eserleri arasında yer alıyor. Bu iki romanın yanı sıra edebiyatımızın en romantik kahramanlarından biri olan Yusuf ile tanışmamızı sağlayan “Kuyucaklı Yusuf”u da kitaplığınıza eklemenizi öneririz.  Ahmet Ümit

  Polisiye türünün tartışmasız en iyi isimlerinden biri olan Ahmet Ümit, sonbaharda raflarda yerini alan kitabı “Aşkımız Eski Bir Roman” ile çok satanlar listesine hızlı bir giriş yapmıştı. Hatırı sayılır bir okuyucu kitlesine sahip olan Ahmet Ümit son kitabında, “Beyoğlu'nun En Güzel Abisi” , “Şeytan Ayrıntıda Gizlidir” , “İstanbul Hatırası” romanlarından da tanıdığımız kahramanı Başkomiser Nevzat’ın yeni serüvenini okuyucuyla paylaşıyor. Eğer türün meraklısıysanız Başkomiser Nevzat ile yine soluksuz okuyacağınız bu macerayı kaçırmayın.

  Gabriel Garcia Marquez

  Nobel ödüllü yazar Gabriel Garcia Marquez ülkemizde en çok “Yüzyıllık Yalnızlık” , “Kolera Günlerinde Aşk” ve “Kırmızı Pazartesi” adlı eserleriyle biliniyor. Her biri birer başyapıt kabul edilen eserleriyle Türk okuyucusunun da kalbini kazanan Marquez’i okumak isterseniz “Albaya Mektup Yok” ve “Benim Hüzünlü Orospularım” adlı kitapları da incelemenizi öneririz.

  Ray Bradbury

  Yirminci yüzyılın başyapıtlarından biri olan “Fahrenheit 451” ile kendine edebiyat tarihinde ölümsüz bir yer edinen Ray Bradbury, 2019 yılında Kidega’da en çok okunan yazarlardan biri oldu. Bilim kurgu ve fantastik türünün usta yazarlarından biri olan Bradbury, dünyaca ünlü distopya eseri “Fahrenheit 451” ile baskıcı bir gelecek toplumunu tüm gerçekçiliğiyle gözler önüne seriyor. Sadece türün meraklılarının değil, herkesin okuması gereken bir eser olan “Fahrenheit 451”in yanı sıra, diğer Ray Bradbury eserlerine de göz atmanızı öneririz.

  George R. R. Martin

  Son yılların en popüler dizilerinden Taht Oyunları (Game of Thrones) ile adını tüm dünyaya duyuran George R. R. Martin eserleri merakla beklenen yazarların başında geliyor. Tüm dünyada satış rekorları kıran “Buz ve Ateşin Şarkısı” adlı epik serisiyle okuyucuyu bambaşka dünyalara götüren yazar kasım ayında raflarda yerini alan yeni kitabı “Ateş ve Kan” ile yeniden gündeme geldi. Kitabında okuyucuyu Taht Oyunları’nda yaşanan olayların yüzyıllar öncesine götüren yazar, Targaryenların tarihini anlatarak okuyucunun aklında yer etmiş pek çok soruyu cevaplıyor. Henüz seriyi okumadıysanız ilk kitap olan “Taht Oyunları” ile bu epik dünyaya adım atabilirsiniz.

  John Steinbeck

  Pulitzer ve Nobel başta olmak üzere edebiyat dünyasının en prestijli ödüllerine sahip olan John Steinbeck modern klasikler arasında yer alan eserleriyle okuyucunun hâlâ en çok okuduğu yazarlardan biri. Büyük bunalım sırasında iki çiftlik işçisinin yaşadığı olayları konu alan “Fareler ve İnsanlar” ile tanınan yazarın kapitalizmi eleştirdiği başyapıtı “Gazap Üzümleri” ve yaşadığımız dünyaya ışık tutan eseri “İnci” her okurun okuması gereken romanların başında geliyor.

  Virginia Woolf

  20. yüzyılın en önemli yazarlarından Virginia Woolf, kadın hareketinin öncü kitaplarından biri olan “Kendine Ait Bir Oda” ile üzerinden geçen doksan yıla rağmen okuyucuyu etkilemeyi başarıyor. Henüz okumadıysanız yazarın ilgi çekici romanı “Bayan Dalloway” ve “Dalgalar”ı da mutlaka okumalısınız.

  Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

  Rus edebiyatının ünlü yazarı Dostoyevski dünya edebiyatına mal olmuş “Suç ve Ceza” , “Yeraltından Notlar” , “Kumarbaz” , “Karamazov Kardeşler” gibi eserleriyle 2019 yılında en çok okunan yazarlar arasındaydı. Derin karakter analizleriyle insan ruhunu başarıyla tasvir eden yazar, ölümünün üzerinden yüzyılı aşkın bir zaman geçmesine rağmen hâlâ okuyucuyu sarsmayı başarıyor. Dostoyevski okumaya nereden başlamalıyım diye düşünüyorsanız “Okuduğunuzda Ufkunuzu Genişletecek 10 Dostoyevski Kitabı” başlıklı yazımıza göz atmanızı öneririz.

  Stephen Hawking

  Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük fizikçilerinden kabul edilen Stephen Hawking karmakarışık konuları bile herkesin anlayacağı şekilde basitçe ortaya koyduğu eserleriyle bilim kategorisinin en çok okunan isimlerinden biri. Özellikle de pek çok dile çevrilerek dünyanın dört bir yanından okuyucuya ulaşan “Zamanın Kısa Tarihi” okuyucuların ufkunu açan eserlerin başında geliyor. Ünlü fizikçinin ölümünden kısa bir süre önce yazdığı yazılardan oluşan “Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar” da türün meraklıları için okunmaya değer başka bir eser.

  Milan Kundera

  Yayımlandığı ilk anda çağdaş klasikler arasına giren “Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği” ile dünyanın tanıdığı Milan Kundera 2019 yılında Kidega’da en çok okunan yazarlar arasındaydı. “Gülüşün ve Unutuşun Kitabı” , “Bilmemek” gibi eserleriyle insanlığın güncel sorunlarına eğilen Çek yazarın yedi öyküden oluşan eseri “Gülünesi Aşklar” yazarı ilk kez keşfedecekler için iyi bir başlangıç olabilir.

  William Golding

  Nobel ödüllü İngiliz yazar William Golding zamana karşı koyan eseri “Sineklerin Tanrısı” ile 2019 yılı boyunca Kidega’nın en çok çok satanlar listesinden hiç inmedi. 1954 yılında yayımlandığında yazarının adını tüm dünyaya duyuran “Sineklerin Tanrısı” ıssız bir adaya düşen çocukların kendi medeniyetlerini kurma hikayesini konu alıyor. William Golding'in modern klasikler arasında yerini almış eserlerini okuma listenize almaya ne dersiniz?

  J. R. R. Tolkien

  Tolkien okumuş olanlar, henüz okumamış olanlar olarak dünyayı ikiye bölen efsanevi “Yüzüklerin Efendisi” serisi ülkemizde ilk kez 1997 yılında yayımlandı. Basılır basılmaz gördüğü büyük ilgi de yazarın evrenselliğinin en büyük göstergelerinden biri oldu. Yakın zamanda yazarın daha önce yayımlanmayan metinlerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan “Beren ile Luthien” ile okuyucuyu yine Orta Dünya’ya sürükleyen yazar fantastik türünün en başarılı isimleri arasında sayılıyor. Kitapla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz “Beren ve Lúthien: Orta Dünya’dan Epik Bir Aşk Hikâyesi” blogumuzu okuyun.


  Soner Yalçın

  Gıda terörünü ele aldığı kitabı “Saklı Seçilmişler” ile çok uzun bir zaman çok satanlar listesinin ilk sıralarında yer alan gazeteci, yazar Soner Yalçın yeni kitabı “Kara Kutu Yüzleşme Vakti” ile yine adından söz ettiriyor. Bu kez modern tıbbın karanlık yüzünü okuyucuyla paylaşan yazar okuyucuyu şaşırtacak bilgiler sunmaya devam ediyor.

  Madeline Miller

  2012 Orange Ödülü’nü kazandığı “Akhilleus’un Şarkısı” ile tanıdığımız Madeline Miller yakın tarihte yayımlanan yeni kitabı “Ben Kirke” ile okuyucunun bir kez daha dikkatini çekmeyi başardı. People, Time, Amazon, Entertainment Weekly gibi mecraların “Yılın En İyi Kitabı” olarak sundukları kitap; Odysseus, İkaros, Zeus gibi mitolojik karakterlerin bildiğimiz hikayesini bambaşka bir bakış açısı ve destansı bir dille anlatıyor.

  Beyza Alkoç

  2015 yılında yayımlanan “Sınır” adlı kitabıyla edebiyat dünyasına giriş yapan genç yazar Beyza Alkoç adını “Karantina” serisiyle daha geniş bir kitleye duyurdu. Karantina; salgın bir hastalık nedeniyle okulu karantina altına alınmış Zeynep’in ve üç arkadaşının bir ceset bulmasıyla gelişen gerilimli macerasını konu alıyor. Yakın zamanda serinin dördüncü kitabı “Karantina Dördüncü Perde” okuyucuyla buluşmuş, çok satanlar listesine hızlı bir giriş yapmıştı. Edebiyat dünyasının genç ismi Beyza Alkoç, 2019 yılında Kidega okuyucusunun kayıtsız kalamadığı yazarlardan biri olmayı başardı.

  Jose Saramago

  Portekiz’in ünü sınırları aşan Nobel ödüllü yazarı Jose Saramago 2019 yılında Kidega okuyucularının en çok okudukları yazarlardan biri oldu. “İsa'ya Göre İncil” adlı kitabıyla tartışmalara neden olan yazarın ülkemizde en çok okunan kitapları arasında “Körlük” ve “Bilinmeyen Adanın Öyküsü” yer alıyor. İnsan doğası üzerine bir kıyamet senaryosu olarak nitelendirilebilecek “Körlük” din, siyaset, ahlak gibi kavramları sorgularken edebiyat dünyasında da bir başyapıt olarak yerini alıyor. Başkaldıran eserleriyle cesur bir dili olan yazarı daha yakından tanımak isterseniz “Dünya Edebiyatının Muhalif Sesi: José Saramago” blog yazımıza göz atmanızı öneririz.

  Clarissa P. Estes

  Clarissa P. Estes dendiğinde hemen herkesin aklına gelen ilk kitap hiç şüphesiz “Kurtlarla Koşan Kadınlar”. İlk kez 1992 yılında yayımlanan ve okuyucuyla buluştuğu ilk günden beri hep övgüyle söz edilen kitap; kadınlarla kurtların doğasındaki benzerliklerden yola çıkarak, kadınları içlerindeki doğal sesi keşfetmeye davet ediyor. Her kadının mutlaka okuması gereken kitaplar arasında yer alan eseri henüz okumadıysanız mutlaka listenize almalısınız.
Arama
E-mail adresinizi giriniz
Adet:
Beden:
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi
Mail adresini giriniz
Özelleştir
0000 0000 0000 0000
CVC
Ad Soyad
5xx
5xxxxxxxxx
ZUBİZU Kampanyası kullan
Ürün Detayları
Teslimat ve Kolay İade
Ürün Kodu:
Kitap / Yazar / Yayınevi Ara
Önceki Siparişleriniz
Önceki siparişleriniz için tıklayın
Üyelik Bilgilerim
Üyelik Bilgilerim
Veya
En Az 6 Karakter
Toplam Tutar:
Varsa İndirim Kodunuz:
Sipariş Notu
Kapıda ödeme seçeneği 125 TL altı siparişlerde kullanılabilir. 125 TL üstü siparişler için havale, kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapılabilir.
Açev Bağış
Ürüne daha önceden puanlama ve yorum yaptınız.
Kitap AyrıntılarıÜrün Ayrıntıları
100 TL üzeri kargo bedava!
FIRSATI YAKALA
Ürünler
Teslimat Bilgileri