Anneler Günü Hediyeniz Hazır mı?
29 Nisan
Yılın en heyecan verici günlerinden birisi olan Anneler Günü oldukça yaklaştı! Her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanan Anneler Günü bu yıl 9 Mayıs gününe denk geliyor. Peki Anneler Günü için hediyeniz hazır mı?

Hâlâ hangi hediyeyi alacağına karar verememiş olanlar için bir yol haritası olması adına bazı önerilerimiz olacak! Ama önce Anneler Günü tarihte ne zamandan bu yana kutlanıyor, nereden geliyor; bu detaylara göz atalım mı?

Anneler Günü Tarihçesi


Anneler Günü, tarihte ilk defa Philedelphia’da yaşayan ve annesiyle babasını 3 yıl ara ile kaybeden Anna Jarvis isimli bir genç kız sayesinde kutlanıyor. Annesi hayatta olduğu sürede onunla fazla vakit geçiremediği için, annesinin kaybından sonra bunalıma giren ve her gün annesinin kabrini ziyaret eden Anna; annesinin vefat yıldönümüne denk gelen Mayıs ayının ikinci pazar gününü her yıl bir kutlama havasına çevirmek ve başka çocuklara, anneleri henüz hayattayken onlara kıymet vermeleri gerektiğini anımsatmak için bir Anneler Günü tetiplenmesini öneriyor. ABD kongresi, bu fikre sıcak bakarak ilk kez 1908 yılında Anneler Günü’nü kutluyor. Türkiye’de ise 1955 yılından bu yana her yıl Mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü olarak kutlanmaktadır.

Kahve Seven Annelere


Anneniz için taze çekilmiş bir kahveden daha iyi hediye düşünemiyorsanız veya anneniz farklı lezzetlerdeki bitki çaylarını denemeyi çok seviyorsa; kahve ve çay çeşitlerindeki %45’e varan indirimler sizin için ideal bir seçim şansı sunuyor!

Şık bir kutu eşliğinde, kahve kokusu dokulu bir hediye düşünürseniz; “Kahve Kokusu” isimli Anneler Günü Hediye Seti sizin için harika bir seçim olacaktır. İçeriğini incelemek ve şimdi sipariş oluşturmak için ürün sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz!

Kitap Seven Annelere


Kitap okumayı sevenlerin, hele bir de çok sevenlerin, en çok karşılaştıkları sorun kitaplarının bitmesi ve bir sonraki okuyacakları kitabı bulana dek boşa geçen süredir. Eğer annenize Anneler Günü için kitaplar almayı düşünüyorsanız, Anneler Günü için %50’ye varan indirimlerin yer aldığı bu çok özel seçkimize mutlaka göz atmalısınız!

Biraz “İçe Dönüş” Herkese İyi Gelir!


Yaşadığımız bu günlerde, biraz sakinleşmek, bütün sorunlardan uzaklaşmak ve ‘meditasyon’ yapmak hepimize ama en çok da annelere iyi gelir. Anneler Günü için özel hazırlanmış hediye setlerimizden “İçe Dönüş” setinde tarçın detaylı ıhlamurlu sabun, kokulu kütük mum ve KLAVUU Blue Pearlsation Marine damla serum içeriğinin yanı sıra sevimli bir Elas Paper Kaktüs Defter de yer almaktadır. 

Birisi “Yenilenme” mi Dedi?


Kişisel bakım, olmazsa olmaz! Dilerseniz, Güney Kore’nin ödüllü markalarından; bütün dünyada milyonlarca kişinin tercih ettiği Charmzone’un kişisel bakım ürünlerini inceleyebilirsiniz. 

Dilerseniz de Anneler Günü için özel hazırlanmış hediye setlerimizden, içeriğinde Klavuu yüz temizleme köpüğü ve günlük cilt vitamin maskesinin de yer aldığı “Yenilenme” setimizi tercih edebilirsiniz. 

Kidega olarak bütün annelerin Anneler Günü’nü kutlarız!

Kidega İçerik Ekibi
Alper Kaya

Anneler Günü Hediyelerine Yakından Bakın!