Can Dükkan’dan Edebiyat Dolu Ürünler ve Hikayeleri
11 Eylül

Can Dükkan sevilen edebiyat klasiklerini ve yazarlarını kitap kurtları için kupa, fincan, anahtarlık, çanta ve defter olarak size sunuyor. Can Dükkan ürünleri içinde en sevdiğiniz yazarların isimleri, en popüler eserler ve klasiklerinden esintiler bulabileceğiniz mükemmel kişisel ürünlerle Kidega’da.


Samed Behrengi 


Samed Behrengi tarafından yazılan Türkiye’de ilk defa 1975 yılında basılan Küçük Kara Balık bir çocuk hikaye kitabı olmanın çok daha ötesinde yer alıyor. Ülkemizde tam da 12 Eylül öncesinde yayımlanan kitap bir dönem yasaklı kitaplar arasına girdi. Küçük Kara Balık özgürlüğü temsil eden günümüzde kült çocuk eserleri arasında yer alıyor. Eşitliği ve hep birlikte olmayı öğretmeyi konu alan hikaye, yazarın yaşadığı dönemde Şahlık döneminin bir eleştirisi olduğu düşünüldüğü için İran’da da yasaklanıyor. Bu güzel kült eserden feyiz alan Can Dükkan, Küçük Kara Balık’ın varlığını sonsuza dek sürdürülmesi ve binlerce Küçük Kara Balık’ın özgürce yüzmesi için size bez çantalar, ajandalar, cüzdanlar ve kupalar hazırlıyor.


Ivan Aleksandroviç Gonçarov 


Can Dükkan tarafından edebiyatseverlere sunulan birbirinden renkli ve eğlenceli ürünler arasında dünyaca tanınan ve tembellik denildiğinde ilk akla gelen “Oblomov” karakterinin sevimli çantaları, ajandaları ve kupa bardakları yer alıyor. Can Dükkan, edebiyatın en sevilen karakterlerinden olan İvan Aleksandroviç Gonçarov’un Oblomov’unu bizimle buluşturan mükemmel ürünler yaratıyor. Oblomov, okurken krizlere girebileceğiniz, “Ah Oblomov” diye efektleri verebileceğiniz karakter. 


Nikos Kazancakis 


Yunan yazar Nikos Kazancakis tarafından 1946 yılında yayımlanan eser Zorba. Defter, anahtarlık ve bez çanta üzerinde yer alan Zorba, hayranı olduğunuz kitabın günlük yaşamınızda da yanınızdan eksik olmamasını sağlıyor. Camus'nun "Nobel ödülünü benden çok hak ediyordu" diyerek bahsettiği Nikos Kazancakis'in bu eserinin size eşlik etmesi keyfi Can Dükkan sayesinde sizinle.


Paulo Coelho 


Brezilyalı yazar Paulo Coelho tarafından 1988 yılında yayımlanan, günümüzde ise fenomen ve kült halinde devam eden eser, Simyacı Can Dükkan’da. Edebiyat eleştirmenleri ve okuyucular tarafından çok iyi yorumlar alan eser 6 yılda 42 ülkede 26 altı dile çevrilerek 20 milyon adet satmış ve satmaya devam eden büyük eserlerden biri. Can Dükkan bu büyük esere farklı açıdan can vererek çok sevilen ürünlerinde buluşturuyor.


Oscar Wilde 


Dorian Gray'in Portresi, Oscar Wilde’nin 1891 yılında yayımladığı felsefi türündeki romanıdır. Yazarın yayımlanan tek romanıdır. Yakışıklı ve genç Dorian, ressam Basil ve Lord Henry'nin etrafında geçen kitap içerdiği sarsıcı cümleler ve alt üst eden fikirleriyle bir başyapıt. Edebiyat tarihinin en realist karakterlerinden birini de içinde barındıran bu eser zeka dolu aforizmalarıyla okuyucusunu baştan Hayranı olduğunuz kitabın ürünleri her an Can Dükkan sayesinde yanınızda oluyor.


Johann Wolfgang von Goethe 


Johann Wolfgang von Goethe’nin romanın olan Genç Werther'in Acıları da Can Dükkan ürünlerinde hayat buluyor. Goethe, tarafından 1774 yılında iki haftada yazılmış mektup roman. Werther, genç bir hukuk stajyerinin nişanlı bir kadına aşık olmasını konu alıyor. Toplumsal açıdan yaşanan engeller sonucu hazin biten öykü yayımlandığı dönemde insanları etkisinde bırakmış ve unutulmaz bir kitap haline gelmiş. Can Dükkan ürünleri sayesinde de Genç Werther ürünleri sevenlerine sunuluyor. 


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski 


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, Rus edebiyatına büyük katkılar sağlayan ve eserlerinin pek çoğu her kitaplıkta yer alan usta yazarlardan biri. Dünya klasikleri arasına giren eserleri ile kitap severlerin çok sevdiği yazar, Can Dükkan’da sizi bekliyor. Eserleri severek okunan ve öğretiler sunan Dostoyevski ile sohbet etmenin yanında, ürünleri ile de eşlik etmesi keyfi Can Dükkan sayesinde can buluyor.


Jane Austen 


19. yüzyıl İngiliz kadın yazarlarından olan Jane Austen, Gurur ve Önyargı eseri ile günümüzün en sevilen kadın yazarları arasında yer alıyor. Eserlerinde yaşadığı döneme ilişkin kendi farklı perspektifinden anlatımı ve karakterleriyle ilgi çekiyor. Kitapları tiyatroya ve sinemaya uyarlanan Jane Austen Can Dükkan ürünlerinde sizi bekliyor. 


Franz Kafka 


Franz Kafka, Nevrozları ve sevdiği kadına yazdığı 100 sayfalık mektupları ile edebiyat dünyasının en sevilen modern yenilikçi yazarlarından biri. “Kafka gibi düşünmek” terimi ile hayatımıza sonsuza dek girmeyi başaran yazar Franz Kafka. Kaleme aldığı tüm eserleri günümüzde çok okunan kitaplar arasında yer alması ile biliniyor. Kafka’nın muazzam edebi yönünü ortaya çıkıyor. Kafkavari aforizmasının dünyada kullanılmasını sağlayan en sevilen yazarlardan Franz Kafka simgeleri Can Dükkan ürünlerinde sizi bekliyor.


Edgar Allan Poe 


Edgar Allan Poe Amerikan edebiyatında Romantizm akımının önemli isimlerinden biri olarak bilinir. Yanı başındaki kedisi ve kuzgun simgesi ile hayatımızda yer alan Edgar Allan Poe, Can Dükkan ile yeniden can buluyor. Kupalar ve anahtarlıklarınızla çok sevdiğiniz yazar Edgar Allan Poe günün her anında sizin yanınızda. Can Dükkan ürünlerinde edebiyatın en sevilen yazarları ve eserleri Can Dükkan ürünlerinde.


Maksim Gorki 


Maksim Gorki, gerçek adı Aleksey Maksimoviç Peşkov olan Rus edebiyatı denilince aklımıza gelen yazarlardan biri. Küçük yaştan itibaren acıyla ve yoksullukla mücadele eden yazar, Rusça’da “acı” anlamına gelen Gorki’yi kullanmayı tercih ediyor. Rus edebiyatına büyük katkıları olan Maksim Gorki Can Dükkan sayesinde sizinle buluşuyor. Ürünü elinize aldıkça belki de aklınıza Maksim Gorki’nin inanılmaz gözlemciliği gelir. 

Behiç Ak tarafından Can Dükkan için hazırlamış olduğu karakterleri ile kupa bardak, ajanda, defter, anahtarlık halinde sizi bekliyor. Behiç Ak karikatürist, yazar ve belgesel film yönetmenidir. Behiç Ak’ın birbirinden farklı, eğlenceli çizimleri çeşitli ürünler ile buluşturduğu, Can Dükkan Koleksiyonuna mutlaka göz atın. 

Ürünlere daha yakından bakın: