Canlı Buluşmalar, Üstün Dökmen'i Ağırladı
25 Mart
İlkini 8 Mart 2021’de Psikiyatr Dr. Gülcan Özer’i ağırlayarak düzenlediğimiz; psikoloji, edebiyat, kültür, sanat ve müzik alanlarında merak edilenleri konuşacağımız Canlı Buluşmalar etkinliğimiz 24 Mart’ta Prof. Dr. Üstün Dökmen ile devam etti.

Bir saat boyunca süren keyifli sohbet, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in son yayımlanan eseri “Anne – Babayı İstismar: Talepkâr ve Öfkeli Gençler” ekseninde şekillendi ve özellikle aile içi rol model kavramlarında anne ve babanın önemini, ‘öfkeli’ gençlerin ve Z kuşağının günümüzde konumlandığı noktaları Dökmen’in keyifli ve açıklayıcı üslubuyla konuştuk. Bu canlı yayını kaçırdıysanız, kaydı buradan izleyebilirsiniz.

Aynı zamanda bu sohbetimize adını veren; Dökmen’in son yayımlanan kitabı “Anne – Babayı İstismar: Talepkâr ve Öfkeli Gençler” imzalı olarak sınırlı stokla satışa açıldı! Buradan sipariş verebilirsiniz.

Prof. Dr. Üstün Dökmen Kimdir?


1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Üstün dökmen, ilk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Fizik Bölümü’ne kaydoldu, üçüncü sınıftan sonra Psikoloji Bölümü’nü bitirdi. Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisansını, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında da doktorasını tamamlayan Üstün Dökmen; 1995 yılında profesör oldu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

TRT kanalında “Küçük Şeyler” isimli bir program hazırlayan ve sunan Dökmen’in bilimsel kitapları ve makalelerinin yanı sıra şiir ve tiyatro alanlarında da eserleri bulunmaktadır. “Yaşam Akademisi” yönetim kurulu başkanı olan Üstün Dökmen, 15 şehirde hizmet veren 24 şubesiyle Küçük Şeyler Anaokulu’nu hayata geçirmiştir.

Siz de devam edecek olan Canlı Buluşmalar hakkında duyurularımızı takip edebilmek ve Instagram canlı yayınlarımıza başladıkları an katılabilmek için bizi şimdi Instagram'da takibe alabilirsiniz!

Kidega İçerik Ekibi
Alper Kaya


Üstün Dökmen Kitaplarına Yakından Bakın: