Sepetim 99 ÜRÜN

Sepetiniz Henüz Boş!

Toplam Tutar
  Çocuklarınızla Evde Keyifli Vakit Geçirmeniz için 8 Öneri
  11.04.2020

  Dışarıda vakit geçirmek biz yetişkinlerin ihtiyacı olduğu kadar çocuklarımızın da ihtiyacı ancak koronavirüs (covid-19) salgını sebebiyle evde kalmak durumundayız. Bu kritik günlerde çocuklarımıza evde kalmanın gerekliliğini ve önemini anlatmalıyız. Bu açıklamaları yaparken de onların hayata karşı endişe duymalarına yol açmamamız gerekiyor. Koronavirüs salgını ile ilgili çocuklarımıza yönelik doğru açıklamaları yapmamız önemli olduğu kadar evde keyifli vakit geçirecekleri çeşitli aktiviteler yapmak da önemli. Biz de siz anne babalara çocuklarınızla evde keyifli vakit geçirmeniz için 8 öneride bulunduk. Önerilerimiz sayesinde çocuklarınızla keyifli vakit geçireceğinize ve “evde çok sıkıldım” cümlesini duymayacağınıza eminiz. Hadi hep birlikte evde keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak önerilerimize göz atalım :)

  1-Resimlerle Hikaye Oyunu :)

  Evde oynanabilecek oyunlar için harika bir önerimiz var! Çocuğunuzla birlikte resimli bir kitabın bir sayfasını seçmekle oyuna başlayabilirsiniz :) Seçtiğiniz sayfadaki resim ile çocuğunuzun bir hikaye yaratmasını isteyin. Bu hikayede kimler var? Hikayenin kahramanları neler yapıyor? Bu tarz sorular sorarak çocuğunuzun hikayesini detaylandırmasını sağlayabilirsiniz ancak evet/hayır cevabını alacağınız sorular sormaktan kaçının ki çocuğunuzun hikayesi yarıda kesilmesin. Eminiz bu yaratıcı oyunu çocuklar da çok sevecek!  Eğer çocuğunuz okuma yazma biliyorsa hikayesini yazmasını ve bu hikaye için bir resim de onun çizmesini isteyebilirsiniz. Yani çocuğunuza kendi kitabını tasarlama fırsatı sunmuş olacaksınız :)

  2-Çocuğunuz Yabancı Dil Öğrensin!

  Biz yetişkinler yabancı dil öğreniminin ne kadar önemli olduğunun farkındayız ve çocuklarımıza da bunun önemini hissettirmemiz gerekiyor. Hazır evdeyken çocuklarınızın yabancı dil eğitimine katkıda bulunabilirsiniz. Yabancı dil için çok fazla kaynağı bulabileceğiniz “Çocuklar için Yabancı Dil Eğitimi” kategorimize göz atarak istediğiniz bir kitabı seçebilirsiniz :)
  Size çok güzel bir haberimiz de var! English Ninjas Kids’ten “Kidega” kodu ile bir dersi ücretsiz alabilirsiniz. Ayrıca %70 indirim fırsatını da kaçırmayın deriz. Evde canlar sıkılmasın değil mi :)

  3-Çocuklarınızla Dünyayı Turlayın!

  Evde oynanacak oyun önerileri için bir yenisi daha! Şimdilik evdeyiz belki ama bu dünyayı turlamamıza engel değil. Çocuklarınız ile önünüze bir harita alın. Bu bir Türkiye haritası da olabilir bir dünya haritası da, seçim sizin! Şimdi gezmeye başlayabilirsiniz :) Türkiye haritasındaki şehirlerden birini seçerek bu şehre özgü tarihi yapıları, yöresel lezzetleri çocuklarınıza anlatabilirsiniz ya da çocuğunuzla soru-cevap oyunu oynayabilirsiniz. Bir şehir ismi söyleyerek haritada çocuğunuzun bulmasını isteyebilirsiniz. Gelelim dünya haritasına… Çocuğunuz gözlerini kapatsın ve dünya haritasından parmağı ile bir ülke seçsin. O ülkenin başkenti neresi sorun bakalım! Bu oyunlar eğlenceli olduğu gibi çocuğunuzun coğrafya bilgisini de geliştirecek.
  Eğer çocuğunuz bu oyunları sevdiyse, onlara “Çocuklar İçin Atlas” kitabını hediye edebilirsiniz. Gezgin ruhlu çocuklar için diğer bir önerimiz de “Gezgin Eşek’in Oyun Atlası”. Gezgin Eşek ile çocuğunuz 52 farklı ülkeye yolculuk yaparak o ülkenin tarihi, kültürü ve mimarisi hakkında birçok şey öğrenebilir. Ayrıca, bu kitabın sonundaki harita ile dünya turu oyunumuzu da oynayabilir ve 52 ülkenin çıkartmaları ile kendi oyununuzu da tasarlayabilirsiniz! Kültürel bir gezi için “Dünya Çocukları Atlası” kitabına da göz atmanızı öneririz. Dünyanın farklı yerlerindeki çocuklar hangi oyunları oynuyor “Dünya Çocukları Atlası”nda! Bu kitaplar ile çocuğunuz dünyayı keşfedecek!

  4-Hayal Gücü Sınır Tanımaz!

  Çocuğunuzun hayal gücünü kullanmasına, yaratıcılığını ortaya çıkarmasına izin verin. Peki evde çocuğunuzun yaratıcılığını ortaya çıkaracak ne gibi aktiviteler yapabilirsiniz? Hadi hep birlikte evde yapılabilecek yaratıcı aktivitelere göz atalım.
  İlk önerimiz oyun hamurları… Oyun hamurları hem çocuğunuzun el becerisini geliştirecek hem de onları yeni bir şeyler üretmeye teşvik edecek. “Oyun Hamuru” kategorimize göz atarak beğendiğiniz bir ürünü seçebilirsiniz. “Lets Oyun Hamuru Dondurma Seti” , “Lets Oyun Hamuru Çiftlik Seti”, “Lets Oyun Hamuru Pizza Seti”  gibi çeşitli oyun hamuru setlerini ve “Lets 10 Renk Oyun Hamuru” gibi rengarenk oyun hamurlarının olduğu ürünleri de burada bulabilirsiniz.
  Deniz kenarında kum oynamayı kim sevmez değil mi? Şimdilik deniz kenarına gidemiyoruz ama “Kinetik Kum”lar hafif bir deniz esintisini eve getirebilir :) “Kinetik kum nedir?” biraz bundan bahsedelim. Kinetik kum iki farklı polimerin bir araya gelmesi ile oluşan bir yapı, ıslak kum gibi ama aslında kuru ve tekrar tekrar kullanabiliyorsunuz. Oyun hamuru gibi düşünebilirsiniz ancak kumların tane tane ayrılışını da görebiliyorsunuz. Kinetik kumu oynaması ayrı, izlemesi ayrı zevkli. Çocuklarınız bu eğlenceden vazgeçemeyecek!
  Origami de çocuklarınızın yaratıcılığını geliştirecek aktivitelerden biri. Origami kağıt katlama sanatının sadece yaratıcılığı arttırmakla kalmayarak davranışsal, sosyal, duygusal, matematiksel ve motor gelişimlerini hızlandırdığı da biliniyor. Origami ile neler yapılabilir merak ediyorsanız “Çocuklar için En İyi Origami Kitapları” okuma listemize mutlaka göz atın!  Çocuklarınızın hayal gücünün sınırları yok ve tüm bu aktiviteler ile onların özgürce eğleneceklerine eminiz. Hatta büyükler de bu eğlenceye katılmadan duramayacak :)

  5-Çocuklarınızla Hayatı Renklendirin!

  Renkli hediye kartları hazırlamaya ne dersiniz? “Parmak boyası” kategorisindeki boyalar ile birlikte rengarenk kartlar hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuz parmaklarını dans ettirerek yeni görseller oluştursun :) Elbette rengarenk kartlar için parmak boyalardan farklı olarak birçok boya çeşidi var ve çocuklar bu boyalar ile istediklerini çizebilir, boyayabilir. Pastel boyaguaj boyasulu boya gibi boyalarla hayatınıza renk katın! Boya kalemi kategorimize de göz atmayı unutmayın. Ayrıca, boyama kitapları kategorimizde keşfedilmeyi bekleyen birçok boyama kitabı var!

  6-Minik Şefler Mutfağa!

  Yemek yapmak ayrı bir mutluluk kaynağı değil mi :) Yemek yapmaya çocuklarınızı da ortak edin! Eminiz yemek yapmak onların da çok hoşuna gidecek. Hatta çok severlerse belki ileride meslek edinmeyi düşünürler. Çocuklarınızın yemek yapma tutkusunu keşfederseniz, “Şef Akademisi”  kitabını çocuklarınızla okumanızı öneririz.

  7-Okuyacak Çok Kitap Var!

  Evde yapılacak aktiviteler içinde en keyiflisini sonlara sakladık! Keşfedecek çok fazla şey var. Hiçbirini kaçırmamak için bir an önce keşfetmeye başlamak lazım. Okunacak kitapları keşfetmeniz için her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.
  Pay Çocuk Özel Fiyatlı Kitaplar” fırsatımızı kaçırmayın! Pay Çocuk kitapları arasında boyama ve çıkartma kitaplarını bulabileceğiniz gibi her çocuğun severek okuyacağı ünlü masallara da ulaşabilirsiniz. Masal dinlemeyi çocukluğumuzdan beri hepimiz çok seviyoruz. Daha fazla masala ulaşmak için de “Masallar” kategorimize göz atabilirsiniz.
  Çocukların çok sevdiği serilerden biri de “Kral Şakir” serisi. Daha önce çocuklarınız bu kitapları okumadıysa “Kral Şakir Kitapları”na mutlaka göz atmalısınız. Ayrıca serinin yeni kitabı “Kral Şakir 8 – Macera Adası!”nın çıktığı müjdesini de verelim :) Seriyi daha önce okuyup bitiren çocuklar bu habere çok sevinecek!
  Küçük Dahiler” kitap setini de çocuğunuzun ilgiyle okuyacağını düşünüyoruz. Ayrıca bu kitaplardaki çeşitli oyunlar ile eğlenceli vakit de geçirecekler. Bu set gibi birçok çocuk kitap setini Kidega’da bulabilirsiniz. “Çocuk Kitapları Setleri” kategorimizden hepsini inceleyebilir, “En Çok Okunan Çocuk Kitap Setleri” okuma listemize göz atabilirsiniz.
  Çocuğunuz şiir okumayı seviyor mu? Cevabınız evet ise ya da daha önce hiç şiir kitabı okumadıysa çocuğunuzla birlikte şiir okumaya ne dersiniz? Sizin için derlediğimiz “En Çok Okunan Çocuk Şiir Kitapları” okuma listemize göz atabilirsiniz.
  Her çocuğun ilgi alanı birbirinden farklı… Büyükler için kitap önerilerinde bulunduğumuz gibi minik okurlarımızın seveceği, farklı alanlardaki kitaplardan çocuklar için de birçok okuma listemiz var. Bu listelerden biri de “Ünlü İsimleri Anlatan Çocuk Kitapları”. Dünyaya iz bırakan, eserleri ile herkesi büyüleyen ünlü isimlerin çocuğunuzun ilgisini çekeceğine eminiz.
  Çocuklarımız teknolojinin içine doğdu ve bu yüzden de teknolojiye yatkınlar. Eğer çocuklarınızın bu alana yatkınlığı daha da fazlaysa, elektronik cihazlara merakları var ise onları kodlama öğrenmeye teşvik edebilirsiniz, bakalım sevecekler mi :) Kodlamayı birbirinden eğlenceli oyunlar ile öğretecek “Çocuklar İçin Kodlama Kitapları” okuma listemizden seçim yapabilirsiniz.

  8-Çocuklar Hareketli Kitapları Çok Sevecek!

  Hareketli kitapları ayrı bir maddede ele almak istedik :) Hareketli kitaplar çocuklar için hem çok keyifli hem de onlara farklı bir okuma deneyimi yaşatıyor. Çocuklarınızın okuma alışkanlığı kazanmasında da etkisi büyük. Bunun yanı sıra çocuğunuzun el göz koordinasyonuna katkı sağlayarak motor becerilerini geliştiriyor. Çocukların çevre ile bağlantı kurma yeteneklerini geliştirmek amacıyla hazırlanan bu hareketli kitapları çocuğunuz da çok sevecek! Hadi o zaman “İş Bankası Yayınları Hareketli Kitaplar”a göz atın ve çocuklarınızla sayfalardaki okları hareket ettirin! Parkın kapısı mı yoksa manavın kepengi mi açılacak çocuğunuzla birlikte bakın :) Eminiz siz de bu eğlenceli kitapları çocuğunuzla birlikte okurken büyük keyif alacaksınız.
  İşte çocuklarınızla evde keyifli vakit geçirmenin 8 yolu :) Bu önerilerimizi denedikten sonra can sıkıntısı kalmayacak, artık “evde çok sıkıldım” gibi cümleler duymayacaksınız. Çocuklarınız için hem bilgilendirici hem de eğlenceli olduğunu düşündüğümüz bu önerilerimizi umarız sizler de sevdiniz ve umarız ki kitap okuma saatlerinizi daha eğlenceli hale getiriyoruz. Ailecek çok keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle…
Öne Çıkan Blog Yazılarımız
Arama
E-mail adresinizi giriniz
Adet:
Beden:
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi
Mail adresini giriniz
Özelleştir
0000 0000 0000 0000
CVC
Ad Soyad
5xx
5xxxxxxxxx
ZUBİZU Kampanyası kullan
Ürün Detayları
Teslimat ve Kolay İade
Ürün Kodu:
Kitap / Yazar / Yayınevi Ara
Önceki Siparişleriniz
Önceki siparişleriniz için tıklayın
Üyelik Bilgilerim
Üyelik Bilgilerim
Veya
En Az 6 Karakter
Toplam Tutar:
Varsa İndirim Kodunuz:
Sipariş Notu
Kapıda ödeme seçeneği 125 TL altı siparişlerde kullanılabilir. 125 TL üstü siparişler için havale, kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapılabilir.
Açev Bağış
Ürüne daha önceden puanlama ve yorum yaptınız.
Kitap AyrıntılarıÜrün Ayrıntıları
100 TL üzeri kargo bedava!
FIRSATI YAKALA
Ürünler
Teslimat Bilgileri