Enpara Kitaplığında Kasım Ayı
4 Kasım

Kidega ve Enpara.com işbirliğiyle okurlara sunulan Enpara Kitaplığı'nda felsefeden tarihe, klasiklerden kişisel gelişime, farklı kategori ve konularda kitaplar bulunuyor. Her ay yenilenecek seçkide bu ay hangi kitaplar var sizler için inceledik.Başka Dünyalardan Öyküler


Herkes en az bir kere düşünmüştür bu konu hakkında: Evrende yalnız mıyız? Komşularımız var mı? Bahadır İçel bu soruların cevabını eğlenceli bir dille okuyucuyla buluşturuyor. Mitolojik ögelerin akıcı öykülerle harmanlandığı Başka Dünyadan Öyküler size adıyla müsemma farklı bir dünya vaadediyor. 

Fikirlere Kedi Gibi Davranın


Yaratıcılık her ne kadar herkesin farklı ele aldığı, başka noktalardan incelediği bir konu olsa da aşikar olan bu özelliğin herkeste bulunmadığı ve hayata geçirilmesinin çok da kolay olmadığı. Peki yeni bir adım atmak için nasıl bir yol izlemeliyiz? Fikrimizi nasıl geliştirebilir ve daha iyi bir noktaya taşıyabiliriz? Ünlü isimlerden alıntılarla donatılmış bu kitap eminiz ki bakış açınızda büyük değişimlere neden olacaktır.

Kendini Seç


Başarısızlık korkutucu gelebilir. Ama başarıya giden her yolda engebeler, çukurlar, zorluklar bulunur. Çıkarılacak dersler sizi bir adım öteye taşıyacak araçlara dönüşebilir. James Altucher de bu yollardan geçmiş biri olarak fikirlerini ve deneyimlerini okuyucuyla paylaşıyor. Kendinize dair fikirlerinizi değiştirebilecek bu eser başarı yolunda kılavuzunuz olacak. 


Keşfettiğimiz Dünya 


Kendini bulmaya çalışan 4 genç kızın aralarındaki güçlü bağın yıllar içerisindeki değişimine şahitlik ediyoruz. Her kadının farklı hayat hikayelerine, farklı önceliklerine, aşklarına, pişmanlıklarına tanıklık ederken Hindistan'a dair bir portre de beliriyor kafamızda. Yazar tamamıyla empati kurabileceğimiz, anlayabileceğimiz gerçek karakterler oluşturmuş kitabında. Herkesin hayatından bir parça bulabileceği Keşfettiğimiz Dünya okuma listenizde mutlaka bulunmalı. 

Letonyalı Pietr


Bir dedektif hikayesi... Ama bildiğimiz dedektiflere pek de benzemeyen türden... Suça değil suçluya ve psikolojisine odaklanan dedektif Maigret gizemli olayları çözmeye çalışırken okura nefes almayı unutturuyor. Piposu ve melon şapkası ile klasik bir dedektif gibi görünen ancak sıradanlığın yakınından bile geçmeyen bu zeki dedektifi çok seveceksiniz. 


Leydi Susan


Kadın hikayelerini yaratmadaki başarısı su götürmez olan Jane Austen bizi iki kadının hayatına davet ediyor. Mektup tarzında kaleme alınmış eserde anne ve kızının entrika ve tutku dolu yazışmalarını okuyoruz. Evlilik hayatına, toplumsal dönüşümlere, 18.yüzyıldan 19.yüzyıla geçişin sancılarına şahitlik ettiğimiz kitap edebi bakımdan da fazlasıyla doyurucu. 

Pazartesi Geldiği İçin Teşekkür Ederim Tanrım


Roxanne Emmerich çalışma ortamımızı daha iyi bir hale getirebilmek, şirketimize verimli olabilmek için harika öneriler de bulunuyor. Harekete geçmenin, bulunduğun noktayı daha iyi yapmanın senin elinde olduğunu savunan yazar her sektörden insana ilham olacak fikirler veriyor. En iyiyi hedefleyenler bu kitapta iş yaşamından ipuçları bulacaklar. 

Uygunsuzlar


Marilyn Monroe, Hollywood tarihindeki en ikonik figürlerden biri ve unutulmazlar arasına adını silinmeyecek şekilde yazdırdı. Adam Braver’ın Uygunsuzlar'ı Monroe’nun hayatını son hafta sonunu merkeze alarak anlatıyor. Hayatının bilinmeyenlerinin aktarıldığı kitap biyografilerden hoşlananlar için kaçırılmayacak türden. 

Youtube Masalı


Milyonlara ulaşmanın perde arkasına dair cesaret verici bir yaşanmışlık öyküsü anlatan Youtube Masalı uçak denince akla gelen isimlerinden biri olan Kerem Gök'ün kaleminden bizimle buluşuyor. "Youtuber" olmak isteyenler için rehber olabilecek kitap içerik üretirken yaşanan tüm aşamaları tek tek samimi bir dille anlatıyor. Yaşanmışlığın her sayfasına sindiği Youtube Masalı günümüz sosyal medyasına ışık tutuyor. 

Perde Arası


Virginia Woolf'un  ölümünden sonra yayımlanan Perde Arası, yazarın son romanı olmasının yanı sıra değişen ruh halinin, depresyonun izlerini taşıyor. Tek bir günde, İngiliz taşrasındaki bir malikânede geçen eser bir ayna görevi görüyor.
Kitaplara daha yakından bakın: