Futbol Coşkusunu Raflara Taşıyın!
10 Eylül
Futbol takipçileri için eşsiz günler gelip çattı ve Süper Lig’in yeni sezonunun ilk düdüğünün çalınmasına saatler kaldı. Peki bu süreçte, madem bu coşkuya stadyumlarda eşlik edemiyorsak; neden futbola olan aşkımızı raflara taşımayalım ki? Kidega’da yer alan futbol temalı kitaplar arasından yaptığımız bu seçki ile sezon hiç bitmeyecek, kazanan hep siz olacaksınız!

Çünkü Victor Hugo’nun da dediği gibi:

“Okuma ihtiyacı barut gibidir, bir kere tutuşunca artık sönmez.”

Siz de futbol coşkunuzu, okuma ihtiyacınızı tutuşturacak olan o baruta dönüştürmek istiyorsanız bize kulak verin! Kidega’da maç hiç bitmez!

Futbolun Ekrandan Taşan Yüzü


Sporseverlerin aşina olduğu bir isim olan Yetkin Etkin’in, yıllar boyunca futbol peşinde koşarak inşa ettiği kariyerine dair yazdığı yer yer gülümseten yer yer düşündüren maceraları “Hikâyemiz Futbol” kitabında toplandı. Televizyon ekranından izlediği maçı yazanlara karşı bir kontratağa çıkan Yetkin Etkin’in uğruna deve ile bile yolculuk yaptığı futbol serüvenini bir solukta okuyacaksınız.

Bu Bir Kültür Meselesi Azizim


Futbola olan aşkın, aynı zamanda sosyolojik bir olgu olarak ele alınması; ezelden beridir akademik düzeyde dâhi mesai harcanılan bir mevzu. İşte “Futbol ve Kültürü” derlemesi de bunu hedefliyor. Yabancı ve yerli pek çok yazarın futbolun kültür ile olan ilintisine dair yazdığı yazıların yer aldığı bu derlemede Tanıl Bora’dan Ümit Kıvanç’a dek pek çok isme rastlamak mümkün.

“Hakem Şaşırma!”


Tribünler, tam bir şölen yeri... Tabii, yeterince alevlenen taraftarların sergilediği agresif çıkışlar ve maalesef sarf ettikleri argo sözler de futbolun kanıksanmış nitelikleri arasında yer alıyor. Peki yeşil sahalara eşlik eden küfürlerin ve argo sözlerin de temelde bir folklor niteliği taşıdığını hiç düşündünüz mü? Filiz Bingölçe düşünmüş ve derlemiş: “Futbol Argosu Sözlüğü

Alt Tarafı Bir Ayak Oyunu... Değil!


Futbolseverler, onun kendisine has üslubuna aşina. Üstelik onun yorumlarına değer de veriyorlar. Peki Ali Ece’nin futbola bakış açısının nevi şahsına münhasır üslubuyla yazıldığı bir kitabını okumaya ne dersiniz? “Ayak Oyunlarından Akıl Oyunlarına Futbol” kitabıyla dünyada ve Türkiye’de futbola bakış açısını özetleyen, bunu yaparken de kendi görüşlerini katsa da tarafgirlik tuzağına düşmeyen Ali Ece’nin yazdıklarını okudukça mevzunun sadece bir ayak oyunu olmadığını görmemek elde değil...

Bu Takımdakiler, Vahşiler!


Futbolun, küçük yaşlardan itibaren asıl sunması gereken öğretinin dostluk, takım arkadaşlığı, paylaşımcılık, başarının hazzı ve başarısızlığın kişiye kattığı o tecrübe hissi olması gerektiğine inananlar ve yetiştirdikleri çocuklar için yazılmış olan “Vahşiler Futbol Takımı” kitap serisine özel kutusunda ve tam takım hâlinde sahip olabilirsiniz! Böylece okumak isteyen çocuklar için macera yarım kalmaz, maça doksan dakika boyunca eşlik edebilirler...

Şut ve Gol!


Kitaplara ara verdiğinizde ailecek keyifli vakit geçirmek için de futbolu tercih edenlere dönük, ahşap şut ve gol oyunu en ideal tercih olsa gerek! İki kişilik, beşer pulla oynanan "Şut ve Gol!" oyunuyla nostaljik bir doku yakalamak fazlasıyla mümkün.


Kidega İçerik Ekibi
Alper Kaya