Mutlaka Okunması Gereken En İyi Kişisel Gelişim Kitapları
29 Mayıs

Günlük yaşamımızı kolaylaştıran insan ilişkilerinde çok daha iyi olabilmek için birçok kez kişisel gelişim kitabı elinize almışsınızdır. Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğunuz bireysel mutluluk ve gelişimimize yönelik olan kişisel gelişim kitaplarına farklı bir bakış açısı kazandıran birbirinden kıymetli en iyi kişisel gelişim kitapları önerisi ile geldik. 

Okunması gereken kişisel gelişim kitapları ile sizler de keyifli bir iç yolculuğa çıkıp, kendinize ulaşmaya hazır mısınız? En çok okunan kişisel gelişim kitapları ve kişisel gelişim kitapları önerisi ile sizlerleyiz. Kişisel gelişim kitapları Türk yazarlar ve yabancı yazarların kusursuz kalemlerinden çıkarak kendiniz ve yaşamınızdaki öğelere minik sihir dokunuşlar yapmak için bekliyor.Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk - Bruce D. Perry, Maia Szalavitz


Şimdiye kadar okuduğunuz tüm kişisel gelişim kitaplarının yanında mutlaka yer açın! Sizlere heyecanı hiç bitmeyecek okudukça başka bir boyuta geçeceğiniz bir kitap önerisi ile geldik. Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk kitabı 13 bölümden oluşuyor.  

Bu kitap çocuk psikiyatristinin not defterinden siz okuyucular ile buluştu. Müthiş bir sistem olan beynimizin stresle mücadelesi ve zaferi. Anlatımı oldukça sade bir dille yazılmış olan kitap gerçek vakalardan yola çıkılarak kaleme alınmıştır. Kitaplığınızda ve hayatınızın bir yerinde mutlaka bulunması gereken bestseller olmuş en iyi kişisel gelişim kitaplarından biridir.


Kafanı Değiştir - Rod Judkins

Rod Judkins tarafından kaleme alınan eser hayatlarınıza farklı açılardan dokunuş yapacak bir şekilde sizlerle buluşuyor. Yazar dünyanın en iyi 57 yaratıcı insanının alışkanlıklarını mercek altında tutarak okurlara farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlamıştır. Değişmek ve başarmak içinizde gizlidir ve yetenek doğuştan olmak zorunda değildir. Siz de Kafanı Değiştir ile yaşamınızı sil baştan mercek altına alabilirsiniz.


Sana Özgürlük Vadediyorum - Laurent Gounelle


Teknik telkinlerden uzak bir kişisel gelişim romanı Sana özgürlük Vadediyorum kitabı. Mutlu Olmak İsteyen Adam romanının yazarının son kitabıdır. Okurken sizi alıp götürecek elinizden hiç bırakmak istemeyeceğiniz bir kişisel gelişim kitabıdır.


Human Design (İnsan Tasarımı) - Chetan Parkyn, Steve Dennis


Her birey bambaşka bir yolculuk anlayışıyla insan anatomisinin haritasını çıkarıyor ve yaşama uyumlanma öğreniliyor. Kendini tanıyarak, daha sağlıklı ve daha başarılı bir hayatın kapıları aralanıyor. Burçlarımız genel veriler verir. Peki ya vücudumuz? Hangi kapıların açık veya değil, neye uyumlusunuz öğrenilerek daha özgüvenli yaşamak mümkün. Chetan Parkyn’in anlatımıyla içsel dünyanızla tanışıyorsunuz.


Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır - Ahmet Şerif İzgören


Ahmet Şerif İzgören tüm kitapseverlerin yakından tanıdığı Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır kitabı ile tüm takdirleri üzerinde toplamayı başarmıştır. Yazarın tüm kitapları gibi bu kitabı da en iyi kişisel gelişim kitapları arasında yer almayı başarmıştır. Akıcı bir dille kaleme alınan, alışılmışın dışında bir kişisel gelişim kitabıdır.   


Ye O Kurbağayı! - Brian Tracy


Günümüzün en önemli sorunlarından olan “Zaman” kavramını Zamanı iyi değerlendirmek üzerine anlaşılır bir dille kaleme alınan en iyi kişisel gelişim kitaplarından biridir. Zamanı iyi şekilde yönetebilmek için aklınızdan geçen tüm sorularınızın cevabı bu kitapta! Bir kahve yapın ve Ye O Kurbağayı kitabını sakinlik içinde okumaya başlayın!


Guy Finley Seti (2 Kitap Takım) - Guy Finley


Popüler yazar Guy Finley tarafından yazılmış Vazgeçebilmek kitabı kısa ve dersler çıkarılacak hikayelerden oluşmaktadır. Daha mutlu bir yaşam için birçok önerinin bulunduğu Vazgeçebilmek okunması gereken kişisel gelişim kitaplarında biridir. 

Sevebilmek kitabı ise günlük yaşamımızı en çok meşgul eden sevmek ile ilgili bir çok önerinin, ders verici hikayenin barındığı bir eser.

Bazı şeylerden vazgeçebilmek özgürlük ve mutluluktur, hep sevebilmek ise büyük cesarettir. 


Einstein Gibi Düşünmek - Peter Hollins


Alman Teorik Fizikçi Einstein’in düşünme yetisini, olaylara bakış açısını kavrayarak hayatınıza farklı bir açıdan bakabilme, olaylar imkansız gibi görünse de çözebilme gibi başarıları kazanabileceğiniz mükemmel bir kişisel gelişim kitabıdır. Yaşamınızda başarı ve farklılığı yakalamak istiyorsanız Einstein Gibi Düşünmek kitabına kitaplığınızda yer açmalısınız.


İnsan Mühendisliği - Nüvit Osmay


Gerçek bir başucu kitabı olmaya adayınız olacak İnsan Mühendisliği yayımlandığı ilk tarihten itibaren kişisel gelişim kitapları arasında yer almayı hak eden başarılı bir eserdir. İş yaşamında yönetici olarak görev yapan okuyuculara birçok açıdan katkı sağlayacak bir kişisel gelişim kitabıdır.


İyi Hissetmek - Birlikte İyi Hissetmek Seti (2 Kitap Takım) - David Burns


David Burns tarafından yazılan İyi Hissetmek kitabı bilişsel bir terapi kitabıdır. Okuyucuda günlük yaşamda yaşadığı birçok sorun ile nasıl baş etmeleri gerektiğini ve hayata olan bakış açılarını değiştirecek kaliteli kişisel gelişim kitaplarından biridir. 

Birlikte İyi Hissetmek ise ilişkilere 25 senelik bir klinik tecrübeleri ve çok sayıda çift üzerinde yapılmış araştırmalar konu alınarak sunulmuş değerli bir eser. İyi Hissetmek ve Birlikte iyi Hissetmek kitabı 2’li set halinde okuyuculara sunulmuştur.


İkigai ve İkigai - Uygulama Rehberi Seti (2 Kitap Takım) - Hector Garcia, Francesc Miralles

Yayımladığı tarihten itibaren çok fazla okuyucu tarafından sevilen kitap İkigai Japonların sağlıklı, mutlu ve uzun yaşamlarının sırlarını içeriyor. İkigai Uygulama rehberi ise bu yaşam felsefesinin hayata geçirilmesi için 35 uygulanabilir yolunu sunmaktadır. 


İnsan İnsana - Doğan Cüceloğlu


Doğan Cüceloğlu tarafında kaleme alınan ilişkilerde olan iletişim sorunlarına çözüm olacağı eşsiz bir kişisel gelişim kitabıdır. İnsan ilişkilerini güçlendirecek olan İnsan İnsana kitabı kitaplıkların vazgeçilmezi olacak bir eserdir.


Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı - Mark Manson


Amerikalı blog yazarı Mark Manson bloğunda yazdığı kişisel gelişim yazılarını kitaplaştırarak okuyuculara sunmuştur. Küçük şeyleri kafaya takmamayı öğütleyen oldukça eğlenceli bir kişisel gelişim kitabı olan Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı esprili diliyle gerçekleri bizlerle buluşturuyor.


Huzurlu Olmak İstiyorsanız Ufak Şeyleri Dert Etmeyin - Richard Carlson


Huzurlu Olmak İstiyorsanız Ufak şeyleri Dert Etmeyin günlük yaşamda birçok kez yaşanan olayların cümlelere dökülmüş halidir. Bu kitap bilmediğiniz değil farkındalık yaratmanız için yazılmış kusursuz bir kişisel gelişim kitabıdır.


"Daha iyi bir yaşamın anahtarı daha fazlasına sahip olmaya çabalamak değildir; daha aza önem vermektir.” 

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı, Mark Manson


Kitaplara daha yakından bakın: