Sepetim 99 ÜRÜN

Sepetiniz Henüz Boş!

Toplam Tutar
  Okunması Gereken En Güzel Çocuk Kitapları
  25.06.2018


  Her çocuk büyürken rehbere ihtiyaç duyar. Kimi zaman annesi olur bu biri kimi zamansa mahalledeki bir abisi. Bazı çocuklar ise kitaplarla büyür ve bambaşka dünyalardan, gerçek hayatta tanışamayacakları abiler, ablalar, rehberler edinirler. Hayal güçleri üzerinde çok büyük etkileri olacak olan kitaplar çocuklarınızın karakterinin oluşmasında da önemli bir etken olacaktır.

  Kitaplar çocukların duygusal ve sosyal gelişimi açsından önemli araçlardır. Kitaplar çocukların bilgi dünyalarını genişletir. Bu şekilde kendilerini ifade etme yetenekleri gelişir.

  Anne ve baba ile okunan masal ve öykü kitapları anne-çocuk ve baba iletişimini oldukça iyi yönde etkiler.

  Çocuklar için kitap okumanın önemini Sam Levenson şu cümle ile açıklamıştır “Kendisi ile ilgilenen bir anne-baba ve evinde okuyabileceği bol kitap bulunan bir çocuk yoksul sayılmaz!”

  Bu içeriğimizde sizlere en beğenilen çocuk kitapları listesini de sunacağız. Özellikle okul öncesi çağda önce özellikle uyku öncesi kitap okumak çocuğun gelişiminde kritik bir aşamadır.

  Kitap okunan çocukların okula başladığında daha hızlı öğrendiği araştırmalar kanıtlanmıştır.


  1-5 Yaş Grubu Çocuk Kitapları


  1-5 yaş arası dönem çocuklarda okul öncesi dönemi olarak adlandırılmaktadır. 1-5 yaş grubu çocuklarda resimli ve sesli çocuk kitapları hayal dünyalarında yeni bir pencere açar. Mesaj içeren ve eğitici değer taşıyan hikayeler çocuğun gelişimde olumlu etkiler yaratır.

  Bu dönemlerde genellikle bol resimli, sesli ve hareketli kitaplar pedagoglar tarafından önerilmektedir. Sesli ve hareketli çocuk kitapları çocukların hayal dünyalarını ve gelişimlerini olumlu yönde etkilemektedir. 1-5 yaş arası çocuk kitaplarını sizler için derledik;

  Efe Serisi - Smarteach


  Efe serisi Smarteach grubunun okul öncesi dönem için yayınladığı sesli ve hareketli çocuk kitapları serisidir.

  Efenin büyümesi ve beslenmesi gibi önemli gelişim süreçlerini çocuklarınıza eğlenerek öğretmenin kolaylığı sunulmaktadır.

  Sesli kitap serisi;

  Efe - Kahvaltı,

  Efe - Ara Öğünler,

  Efe - Öğle ve Akşam Yemeği,

  Efe - Uyku ve Süt Saati,

  Bir günü tamamlayan çocukların ileride beslenme gibi konularda alışkanlık ve düzen kazanması amacı ile yazılmış sesli kitaplardandır.


  Hareketli Serisi

  İş Bankası Kültür Yayınlarından çıkan hareketli çocuk kitapları içerisinde yer alan seridir. Okul öncesi çocukların motor ve el becerileri geliştirmek için oluşturulmuş kitaplardır.

  Hareketli kitap serisi;

  Hareketli Pasta

  Hareketli İnşaat - Rebecca Finn

  Hareketli Oyuncaklar - Joy Gasney

  Hareketli Oyun Saati - Rebecca Finn

  Hareketli Liman - Rebecca Finn

  Hareketli Okul

  Hareketli Uzay Gemisi

  Bu seri ile çocuğun el becerileri gibi motor gelişimi de hızlanmış olur. Çocukların hayal güçleri ve gelişimleri hızlanmış olacaktır.


  Üç Kedi Bir Dilek - Sara Şahinkanat


  Okul öncesi çocuk kitapları arasında yer alan en iyi çocuk hikâye kitapları listesinde ilk sıralarda yer alan Üç Kedi Bir Dilek kitabında dostluğun önemi mesajı verilmektedir. 

  Aç Tırtıl - Eric Carle


  Birçok ebeveynin çocukluğunda ilk okuduğu çocuk öykü kitaplarından olan Aç Tırtıl Kitabı capcanlı resimleri ve oldukça sade dili ile okul öncesi çocuklara okunacak en iyi kitaplar arasında yer alıyor.

  Aç Tırtıl ile çocuğunuza haftanın her günü enfes meyveleri yeme alışkanlığı kazandırmış olacaksınız.

  Allah’ı Arayan Çocuk - Hatice Kübra Tongar


  Allah’ı Arayan Çocuk kitabı ile her çocuğun büyüklerine sorduğu Allah nerede sorusunu onların anlayabileceği şekilde öykü tadında cevaplamış bir dini eğitim kitabıdır.


  Gergedanlar Krep Yemez - Anna Kemp


  Gergedanlar Krep Yemez kitabı son zamanların en çok satan okul öncesi kitapları arasında yer alıyor. Bu kitapta çocuk anne ve baba iletişimi ve çocuklarımızı özenle dinlememiz gerektiği mesajı verilmektedir.


  Köpekler Bale Yapmaz -  Anna Kemp


  Anna Kemp’in en çok satan kitaplarından biri de Köpekler Bale Yapmaz çocuk kitabıdır.

  Bu kitapta imkansız algısı yıkılıyor ve sınırlar çizilmiş, kalıplaşmış düşünceler yıkılıyor.


  Matematik 3 Yaş


  3 yaş çocuk grubu için öğretici özel metotlar ile matematik öğrenmek artık çok kolay bir hal alıyor. Şekilleri tanıma, sayıları öğrenme gibi adımları ders olmaktan çıkarak eğlenceli şekilde öğrenmesini sağlıyor.


  Bir Milyon Ne Kadar Büyük? - Anna Milbourne


  Bir Milyon Ne Kadar Büyük işte bunu çocuğunuza anlatmanın en kolay yolu Penguen Pipkin ile muhteşem bir keşfe beraber çıkarak öğrenmesini sağlayabilirsiniz. 

  Kırmızı Çizgi - Samar Mahfouz Barraj


  Çocuklarınızı ürkütmeden onun anlayabileceği dilde istismar ve ihmali anlatmanın en güzel yolu Kırmızı Çizgi kitabıdır.

  Çocukların kendilerini koruyabilmeleri bilincini onlara aşılayarak izinsiz yaklaşılmayan alanları olduğunu keşfetmesine yardımcı oluyor.


  6-9 Yaş Grubu Çocuk Kitapları

  6-9 yaş aralığı çocuğun öğrenme hızının en iyi olduğu dönemdir.

  6 yaş döneminde çocukların resimli çocuk kitapları ile beyin ve dil gelişimlerinin yanı sıra görsel hafızaları açısından oldukça önemli bir basamak oluşturmaktadır.

  7 yaş döneminde çocuğun ilköğretim döneminde kitap okuma alışkanlığı kazanması açısından büyük bir faktör olmaktadır. Okula başladığı yaş olan 7 yaş çocuğu öğrendiklerini oyunla içselleştirmektedir.

  8-9 yaş döneminde ise kitap okumanın etkileri kendini göstermeye başlar. Bu dönemde benliğini bulma konusu oldukça önemli olduğundan kitaplar en iyi yardımcıları olacaktır.


  Yeşil Günlük - Fatih Dikmen/Zeynep Sevde Paksu

  7-9 yaş grubu çocuklar için harika bir kitap olan Yeşil Günlük tam bir eğlenerek öğrenme setidir.

  Türkiye’de yetişen 38 ağacın isimlerini öğrenmenin en eğlenceli yolu Yeşil Günlük kitabı. Kitapta ağaçların isimleri öğrenilirken günlükte bu ağaçların yapraklarının saklanması da okuyucudan isteniyor.

  Ayrıca kitap ile birlikte gelen tahta bir kürek ve tohumlar ile öğrenirken gözlemleme yeteneği de gelişiyor.

  Yaz tatili için mükemmel bir etkinlik olan Yeşil Günlük ile çocuklarınız hem öğrensin hem deneyimlesin. 


  Küçük Kara Balık - Samed Bahrengi


  Son dönemlerin en önemli kitaplarından olan Küçük Kara Balık kitabı özellikle 6-7-8 yaş grubu çocukların en sevdiği çocuk hikaye kitapları arasında yer alıyor.

  Samed Bahrengi’nin klasikler arasına girmeyi başarmış olan Küçük Kara Balık kitabı ile sınırları aşarak cesaretin ve kararlılığın gerektiği üzerinde durulması çocukların kişilik gelişimleri için oldukça önemli mesajlar içeriyor.


  Eğer Bir Kediciğe Kek Verirsen


  Dünyanın en sevilen çocuk kitapları olan Eğer serisinden Eğer Bir Kediciğe Kek Verirsen kitabı ile bir kedinin kek yapma serüvenine kahkahalar ile eşlik edebilirsiniz.

  Kitap dünya çapında 13 dile çevrilen eşsiz çocuk kitaplarından biridir.


  Charlie’nin Çikolata Fabrikası - Roald Dahl


  Dünyanın en iyi çocuk hikayecilerinden olan Roald Dahl küçükler için birbirinden güzel hikaye kitapları yazmaktadır.

  Charlie’nin Çikolata Fabrikası her çocuğun okuması gereken çocuk kitapları arasında yer alıyor.


  Nasreddin Hoca Fıkraları


  Türk edebiyatının en sevilen eserlerinden olan Nasreddin Hoca fıkraları çocukların severek okuduğu eserlerden biridir.

  Nasreddin Hoca’nın seçme fıkralarının yer aldığı bu eşsiz kitap toplumsal açıdan birçok mesaj barındırıyor.


  Saftirik Greg’in Günlüğü


  Saftirik Greg’in günlüğü tüm dünyada esen bir fırtına misali Saftirik Greg serisi ile çocuklarınız eğlenirken maceradan maceraya koşacak.

  Saftirik Greg’in Günlüğü: Tam Bir Felaket

  Saftirik Greg’in Günlüğü: İşte Şimdi yandık

  Saftirik Greg’in Günlüğü: Ah Kalbim

  Saftirik Greg’in Günlüğü: Kendin Yap

  Saftirik serisi ile çocuklarınız eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşayacak.


  Dedemin Bakkalı - Çırak - Şermin Çarkacı


  Şermin Çarkacı Türk edebiyatında günümüzün en sevilen çocuk hikaye yazarları arasında yer almaktadır.

  Dedemin Bakkalı - Çırak kitabı ile kendi kategorisinde çok satanlar listesinde yer alan kitap ile yaz tatilinde çocuğunuz okurken hayal dünyasına kapılacak ve yeni fikirler geliştirmesi açısında oldukça katkı sağlayacaktır. 


  9-12 Yaş Grubu Çocuk Kitapları

  9-12 yaş grubu öğrenmenin devam ettiği dönemdir. Bu dönem içinde çocuklarınızın tüm dünya çocukları ile birlikte okuyacakları yerli ve yabancı çocuk kitaplarını araştırdık.


  Küçük Prens - Antoine de Saint Exupery


  Tüm dünyada hem küçükler hemde büyüklerin ilgi ile okuduğu Küçük Prens kitabı küçük bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasını eleştirmesini konu alıyor.

  Çocukların severek okuduğu Küçük Prens evrensel mesajlar içermesi nedeni ile dünya çocuk klasikleri arasına girmiştir. 


  Denizler Altında Yirmi Bin Fersah - Jules Verne


  Jules Verne tarafından kaleme alınan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah kitabı 9-12 yaş grubu çocuğun severek okuduğu eserler arasında yer alıyor.

  Deniz ve deniz altı dünyasını büyük bir heyecan kavramı ile yaşatan kitap en iyi çocuk klasiklerinden gösterilmektedir.


  Binbir Gece Masalları - Antoine Galland


  Binbir Gece Masalları kitabı Çin, Hindistan ve Orta doğu ülkelerinde anlatılmış eşsiz hikâyelerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş mükemmel masal kitabıdır.

  Fantastik resimleri ile dikkat çeken bu kitap küçüklerin olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekmektedir. 


  Şeker Portakalı - Jose Mauro de Vasconcelos


  Dünya edebiyatının en unutulmaz ve sevilen çocuk kitapları arasında yer alan Şeker Portakalı hem yetişkinlere hem de 9-12 yaş grubu çocuklara hitap eden eşsiz bir kitap.

  Başkahraman Zeze’nin acı dolu yaşamına merhaba diyeceğiniz Şeker Portakalı ve serisinin diğer kitapları Güneşi Uyandıralım ve Delifişek ile birlikte okuması ayrı bir haz veriyor. 


  Çocuk Dünya Klasikleri


  Klasiklerin hiçbir zaman eskimediği ve modasının geçmediği bilinen bir gerçektir. Edebiyat alanında Francis Bacon klasik kitaplar için şöyle demiştir; “Edebiyatta en eski yapıtları, bilimde ise en yeni yapıtları okumak gereklidir” bu durum çocuk edebiyatında da aynıdır. Klasikler unutulmaz izler bırakırlar.

  Bu nedenle tüm dünya çocukları gibi ülkemizin de çocuklarının severek okuduğu ve okuması gereken en harika klasik kitapları liste şeklinde sizlere hazırladık.

  Kırmızı Başlıklı Kız

  Küçük Deniz Kızı

  Kibritçi Kız

  Hansel ve Gratel

  Uyuyan Güzel

  Alis Harikalar Diyarında

  Çizmeli Kedi

  Robin Hood

  Rapunzel

  Kurşun Asker

  Fareli Köyün Kavalcısı

  Parmak Çocuk

  Alâeddin’in Sihirli Lambası

  Tom Sawyer

  Oliver Twist

  Üç Silahşörler

  Çocuk Kalbi

  Pinokyo

  Gullıver’in Maceraları

  Seksen Günde Devri Alem

  Peter Pan

  Küçük Kadınlar

  Polyanna

  Oz Büyücüsü

  Listede yer alan dünya çocuk klasikleri kitapları farklı yaş grupları için önemli eserlerdir. Küçükler kadar büyüklerin de ilgisini çeken bu eserler çocukların kitap okurken hayal kurarak öz benliklerini kazanmaları konusunda yardımcı olacaktır.


  Türk Çocuk Klasikleri Kitapları


  Dünya Çocuk Klasikleri ne kadar değerliyse Türk Çocuk Klasikleri de aynı ölçüde değerlidir. Kültürümüzden parçalar barındıran, kendi toplumunu ve değerlerini tanımasını da sağlayacaktır. Edebiyatımızda klasikleşmiş, her çocuğun okuması gereken kitapları sizler için derledik.

  Türk Çocuk Klasik Kitapları;

  Şermin

  Yalnız Efe

  Karacaoğlan

  Yunus Emre

  Dede Korkut

  Çocuklar ve Gençler İçin Nutuk

  Şık

  Karabibik

  Falaka

  Kaşağı

  Ezop Masalları

  Keloğlan

  Karagöz ve Hacivat

  Altın Işık

  Ömer’in Çocukluğu

  Mesneviden Seçme Hikayeler

  Efenin Hikayesi

  Pembe İncili Kaftan

  Sunanın Serçeleri

  Açıl Sofram Açıl

  Serçe Kuş

  Bacaksız Kamyon Sürücüsü

  Nasrettin Hoca Fıkraları


  Ülkemizin en başarılı çocuk yazarları içinse aşağıdaki isimleri saymak mümkündür.

  Ömer Seyfettin

  Rıfat Ilgaz

  Hasan Yiğit

  Halide Edip Adıvar

  Ziya Gökalp

  Muallim Naci

  Tevfik Fikret

  Ezop

  Ali Uysal

  Cahit Zarifoğlu

  Eflatun Cem Güney

  Muzaffer izgü

  Gülten Dayıoğlu

  Yalvaç Ural

  Çocuk kitapları konusunda dünya edebiyatı kadar Türk edebiyatı yönünden de oldukça zenginiz. Sizler de çocuklarınızın yaz tatilini daha verimli geçirmesi için bu rehber niteliğindeki içeriğimizden faydalanabilirsiniz.

Arama
E-mail adresinizi giriniz
Adet:
Beden:
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi
Mail adresini giriniz
Özelleştir
0000 0000 0000 0000
CVC
Ad Soyad
5xx
5xxxxxxxxx
ZUBİZU Kampanyası kullan
Ürün Detayları
Teslimat ve Kolay İade
Ürün Kodu:
Kitap / Yazar / Yayınevi Ara
Önceki Siparişleriniz
Önceki siparişleriniz için tıklayın
Üyelik Bilgilerim
Üyelik Bilgilerim
Veya
En Az 6 Karakter
Toplam Tutar:
Varsa İndirim Kodunuz:
Sipariş Notu
Kapıda ödeme seçeneği 125 TL altı siparişlerde kullanılabilir. 125 TL üstü siparişler için havale, kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapılabilir.
Açev Bağış
Ürüne daha önceden puanlama ve yorum yaptınız.
Kitap AyrıntılarıÜrün Ayrıntıları
100 TL üzeri kargo bedava!
FIRSATI YAKALA
Ürünler
Teslimat Bilgileri