Sepetim 99 ÜRÜN

Sepetiniz Henüz Boş!

Toplam Tutar
  Sömestr Tatilinde Çocuklarınızla Okuyabileceğiniz Kitaplar
  20.01.2020
  Çocukların heyecanla bekledikleri sömestr tatili nihayet geldi! Çocukların eğlenip dinlenecekleri bu tatil aynı zamanda onların kitapların büyülü dünyasında kaybolmaları için de eşsiz bir zaman. Çocuklarınızın okuma sevgisi kazanmasını sağlamak, zaten okumayı seven çocuklara güzel bir armağan vermek isteyen ebeveynler çocukları için uygun kitap arayışlarına başladı. Biz de bu yazımızda çocukların tatili daha verimli geçirebilecekleri birbirinden güzel kitaplardan oluşan bir liste hazırladık. Yeni çıkanlar, tüm dünyada çok okunanlar, klasikler... İşte sömestr tatilinde çocuklarınızla okuyabileceğiniz kitaplar...


  Çocuklar İçin Sherlock Holmes Seti (5 Kitap)

  Tüm zamanların en efsane dedektifi Sherlock Holmes bu kez çocuklar için dönüyor. Suç hikayelerinin ünlü ismi Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan ölümsüz karakter bu kez yaşadığı tuhaf ve sıra dışı hikayelere çocukları davet ediyor. Ren Yayınları’ndan çıkan “Çocuklar İçin Sherlock Holmes Seti”; “Boş Ev”, “Gümüş Şimşek”, “Kızıl Çember” , “Mavi Yakut” ve “Emekleyen Adam” adlı 5 kitaptan oluşuyor. Muhteşem dikkati ve gözlemiyle en ince ayrıntıları bile gözden kaçırmayan Sherlock Holmes heyecanla okunacak polisiye hikayeleriyle çocukları kendine hayran bırakacak.

  Altınçayır Vadisi'nin Çocukları

  Romanlarıyla edebiyatımızda ayrı bir yere sahip olan dil ustası Latife Tekin’in çocuklar için yazdığı ilk romanı “Altınçayır Vadisi'nin Çocukları” bu ay içinde raflarda yerini aldı. Altınçayır Vadisi’nde annesi, babası, büyükannesi ve kedisiyle yaşayan Asinaz’ın aklı hep can dostu Semagül’de ve günden güne sessizliğe gömülen annesindedir. Babasının yıllar önce kaza geçirmesine neden olan altın madenin yeniden açılacağını öğrenen köylüler vadiden taşınmak zorunda kalırken çocuklar oyunlarına devam ederler. Asinaz ise kendisini bekleyen zaman yolculuğundan habersizdir. Can Çocuk’tan çıkan, doğanın ve insanın masalsı bir dille anlatıldığı kitabın resimlerinde Mehmet Tekin’in imzası var.

  101 Atasözü 101 Öykü

  Çocuk kitaplarıyla tanınan Süleyman Bulut bu kez atasözlerinin hikayesiyle çocuklara sesleniyor. Atasözlerinin nasıl ortaya çıktığını, yıllar içinde nasıl değiştirilemez bir hâle geldiğini eğlenceli bir dille yazan Bulut, çocuklara keyifle okuyacakları öyküler anlatıyor. Eğer bu öğretici kitabın çocuğunuzun ilgisini çekeceğini düşünüyorsanız yazarın deyimlerin ortaya çıkış hikayelerini anlattığı “101 Deyim 101 Öykü” adlı kitabına da göz atmanızı öneririz.

  Süper Baba’nın İzin Günü

  Sıradan bir çocuk olan Sem ve süper kahraman babası Dinamo Den ile çocukları sıra dışı bir macera bekliyor! Her gün dünyayı kurtarmak için çalışan Dinamo Den haftanın bir günü izin yapabiliyor. Ancak babasının izinli olduğu günde yaşanan aksilikler sıradan bir çocuk olarak tanınan Sem’i bir süper kahramana dönüştürüyor! Phil Earle tarafından yazılan, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan kitap özellikle 7-9 yaş aralığındaki çocuklar için uygun. Steve May’in resimleriyle renklenen kitap ile okumayı sevmeyen çocuklara kitapların aynı zamanda ne kadar eğlenceli olduğunu gösterebilirsiniz.

  Zaman Bisikleti

  Hayal edin, bir bisiklete atlayıp zaman yolculuğu yapmak harika olmaz mıydı? Çok sayıda çocuk kitabına imza atan Bilgin Adalı “Zaman Bisikleti” ile çocukları bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Bir Zaman Bisikleti icat eden kardeşler Yağmur ile Damla sık sık bisikletlerine atlayıp eski çağlara gidiyorlar. Karain Mağarası'nın yakınında durduklarında ilk insanları gören, mağarada yaşayan iki kardeş ile tanışarak yeni bir serüvene başlayan kardeşlerin hikayesi ile çocukların hayal dünyası daha da zenginleşecek.

  Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği

  Çocukların hayal gücünü geliştirecek kitaplara imza atan Behiç Ak okuma serüvenine yeni başlayan her çocuğun tanışması gereken yazarlardan biri. “Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği”; nüfus kayıtlarında soyadına yanlışlıkla Ç harfi eklenen Ali’nin tek bir harfle başka bir insana dönüşmesini konu alıyor. Bol ödüllü kitap, ülkemizin yanı sıra Japonya, Kore, Çin, Almanya’da yayımlanarak binlerce çocuk tarafından okundu. Ülkemizin en çok okunan çocuk yazarlarından biri olan Behiç Ak’ın bu sıcacık mahalle öyküsü çocukların kalbini ısıtacak. “Güneşi Bile Tamir Eden Adam” , “Geçmişe Tırmanan Merdiven” , “Vapurları Seven Çocuk” gibi kitaplarıyla çocukları düşünmeye ve hayal kurmaya teşvik eden yazarın tüm kitaplarının çocuklarınızın kütüphanesinde özel bir yere sahip olacağına eminiz.

  Kral Şakir Serisi

  Çocukların en sevdikleri karakterlerden biri olan Kral Şakir Serisini çocuklarınıza alarak bu yarıyıl tatilini çocuklar için eğlenceli bir hâle dönüştürebilirsiniz. Kitap okumak konusunda hevesli olmayan çocukların bile ellerinden bırakamayacakları Kral Şakir Serisinde karikatürist ve animasyon yapımcısı Varol Yaşaroğlu’nun imzası var. “Tek Kişilik Dev Orkestra” adlı kitap ile başlayan seriyi dilerseniz ayrı ayrı alabilir dilerseniz beş kitaptan oluşan Kral Şakir seti ile heyecanı arttırabilirsiniz.

  Hareketli Lunapark

  Rebecca Finn tarafından yazılan Hareketli Kitaplar Serisi çocukların boyut algılarını, el göz koordinasyonlarını geliştirirken onları renkli bir dünyaya sürüklüyor. Çocuklara küçük yaştan itibaren okumayı sevdirmesinin yanı sıra çevreyle bağlantı kurma yeteneklerini de geliştiren kitap, özellikle okul öncesi çocuklara verilebilecek güzel bir hediye. “Hareketli Tren” , “Hareketli İnşaat” , “Hareketli Kumsal” da yazarın göz atabileceğiniz diğer kitapları arasında yer alıyor. İş Bankası Kültür Yayınları’nın yayımladığı Hareketli Kitaplar Serisinde şu an %35 indirim fırsatının sizi beklediğini de hatırlatalım.

  Dev Şeftali

  Sırada çocukların başucu kitabı olacak bir klasik önerimiz var. “Charlie’nin Çikolata Fabrikası”, “Matilda” gibi kitaplarıyla sadece çocukların değil yetişkinlerin de kalbini kazanan Roald Dahl’ın “Dev Şeftali” adlı kitabını henüz keşfetmediyseniz hemen çocuklarınızla birlikte okuyabileceğiniz kitaplar listesine eklemenizi öneririz. “Dev Şeftali”; küçük yaşta öksüz ve yetim kalmış James’in kötü kalpli teyzelerinin yanında yaşamaya başlamasıyla gelişen olayları konu alıyor. Esprili diliyle çocukların keyifle okuyacakları bu klasik, dünyaca ünlü çocuk yazarıyla tanışmak için de iyi bir başlangıç.

  Kitaplardan Korkan Çocuk

  Yüreğinin Götürdüğü Yere Git” adlı kitabıyla tüm dünyanın tanıdığı yazarlardan birine dönüşen Susanna Tamaro en sevilen çocuk kitabıyla listemizde. “Kitaplardan Korkan Çocuk” adından da anlaşılacağı gibi kitaplardan korkan Leopold’un hikayesini konu alıyor. Sekizinci yaş gününde bir çift koşu ayakkabısı hayal ederken anne babasının kitap alması artık Leopald için dayanılmaz olmuştur. Aldığı cezalara, gittiği doktorlara rağmen kitapları sevmeyen Leopald kitaplardan öylesine sıkılmıştır ki sonunda evden kaçmaya karar verir. Minik okuyucuların bu serüveni heyecanla okuyacaklarına eminiz.

  Dünyanın En Şaşkın Şövalyesinin Kayıp ve Çok Gizli Günlüğü

  Sırada yine çok renkli ve eğlenceli bir kitap var. “Dünyanın En Şaşkın Dinozor Avcısının Kayıp ve Çok Gizli Günlüğü” kitabı, çocuk kitaplarıyla tanınan Tim Collins’in imzasını taşıyor. Tarihteki şanssız kişileri odak noktasına alan serinin bu kitabı cılız, dikkat çekmeyen bir genç olan Roderick’in şövalye olma mücadelesini komik bir dille ele alıyor. Elbette ki şanssızlıklar kahramanımızın peşini bırakmıyor ve ortaya çocukların gülerek okuyacakları bir hikâye çıkıyor.
  Şaşkın insanların eğlenceli maceraları bu kitapla sınırlı değil. Çocuklarınızın bu kitabı seveceğini düşünüyorsanız “Dünyanın En Şaşkın Dinozor Avcısının Kayıp ve Çok Gizli Günlüğü” , “Dünyanın En Şaşkın Astronotunun Kayıp ve Çok Gizli Günlüğü” , “Dünyanın En Şaşkın Korsanının Kayıp Günlüğü” kitaplarına da göz atabilirsiniz. Seriye ait tüm kitapları görmek için Tim Collins'in eserlerine mutlaka göz atın.

  Don Kişot’un Serüvenleri

  Çocuklarınızı dünya edebiyatının en çılgın kahramanlarından biri olan Don Kişot ile tanıştırmaya ne dersiniz? Okuduğu şövalye romanlarından etkilenerek macera aramak için yollara düşen Don Kişot’un tuhaf serüveni çocukların da ilgisini çekecek. Kısaltılmış metinle çocukların kolaylıkla okuyabilecekleri bu klasik ile çocuklar kahkahalarına engel olamayacak. Miguel de Cervantes Saavedra tarafından yazılan kitap, dünyanın en çok okunan eserleri arasında yer alıyor.

  Oz Büyücüsü

  Ülkemizde daha çok filmiyle tanınan “Oz Büyücüsü”, filminden daha etkileyici olan romanıyla çocukları Oz Diyarı’na sürüklüyor. Kansas’ın uçsuz bucaksız çayırlarında yaşarken bir hortumla Oz Diyarı’na sürüklenen Dorothy’nin olağanüstü maceralarını çocuklar heyecanla okuyacaklar. L. Frank Baum’un yazdığı ve dünya çocuk edebiyatının başyapıtlarından sayılan bu kitabı her çocuk okumalı.

  Sevdalı Bulut Masalı

  Türk edebiyatının usta ozanı Nazım Hikmet’in kaleme aldığı “Sevdalı Bulut Masalı” umut üstüne unutulmaz bir masal. Ölümsüz şairin sevdanın, dostluğun, bağlılığın ve iyiliğin kazandığı bir dünya resmini çizdiği kitabının resimlerinde Can Göknil’in imzası var.

  Pal Sokağı Çocukları

  Önerilerimizi dünya klasikleri arasında ayrı bir yere sahip olan, okuyan çocukların hiçbir zaman unutamayıp hayranlıkla hatırladığı bir eser olan “Pal Sokağı Çocukları” ile sonlandırıyoruz. Macaristan’ın yoksul bir semtinde iki çocuk grubunun bir arsa üzerine mücadelesini anlatan kitap ölümsüz kahramanları Boka ve Nemecsek ile de çocukların hayranlığını kazanıyor. Dürüstlük, dostluk, iyilik gibi kavramları ele alan kitap dokunaklı hikayesiyle bugün hâlâ dünyanın en çok okunan kitapları arasında yer alıyor.

  Daha Fazlası Kidega Çocuk’ta!

  Kidega Çocuk’ta çocukların beğenisini kazanacak, okuma serüvenlerine iz bırakacak binlerce kitap var. Her çocuğun okuması gereken, dünya edebiyatının ölümsüz çocuk klasikleri , çocukların düşünme yeteneğini geliştirip ufkunu açacak çocuklar için bilim kitapları, heyecanlı maceralara sürükleyen çocuklar için çizgi romanlar, hayal güçlerini geliştirecek masallar ve daha fazlası... Kampanyalarla cazip fiyatlara alabileceğiniz çocuk kitaplarının tamamını inceleyip çocuğunuza uygun bir seçim yapmak için tüm Kidega Çocuk'a göz atın!
Arama
E-mail adresinizi giriniz
Adet:
Beden:
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi
Mail adresini giriniz
Özelleştir
0000 0000 0000 0000
CVC
Ad Soyad
5xx
5xxxxxxxxx
ZUBİZU Kampanyası kullan
Ürün Detayları
Teslimat ve Kolay İade
Ürün Kodu:
Kitap / Yazar / Yayınevi Ara
Önceki Siparişleriniz
Önceki siparişleriniz için tıklayın
Üyelik Bilgilerim
Üyelik Bilgilerim
Veya
En Az 6 Karakter
Toplam Tutar:
Varsa İndirim Kodunuz:
Sipariş Notu
Kapıda ödeme seçeneği 125 TL altı siparişlerde kullanılabilir. 125 TL üstü siparişler için havale, kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapılabilir.
Açev Bağış
Ürüne daha önceden puanlama ve yorum yaptınız.
Kitap AyrıntılarıÜrün Ayrıntıları
100 TL üzeri kargo bedava!
FIRSATI YAKALA
Ürünler
Teslimat Bilgileri