Yeni Baskılarla George Orwell Kitapları
7 Ocak
Telif haklarının serbest kalması nedeniyle pek çok yayınevi George Orwell’in kült yapıtlarını yepyeni kapak tasarımları ve yeni tasarımlarla okuyucularla buluşturmaya başladı. Peki hangi yayınevleri George Orwell kitapları bastı? Hangi çevirmenlerin George Orwell çevirileri yayımlandı? Bu yazımızda detaylı bir şekilde bilgilere ulaşabilirsiniz.

Everest Yayınları George Orwell Kitapları


Everest Yayınları, George Orwell’in “1984” ve “Hayvan Çiftliği” isimli eserlerini okurlarla buluşturdu. Bu kitapların ikisi de Mustafa Bal’ın çevirisiyle ve Emre Tokcael’in editörlüğüyle raflardaki yerlerini aldı.

İş Bankası Kültür Yayınları George Orwell Kitapları


Bülent Doğan’ın çevirisiyle “1984”, Can Moralı’nın çevirisiyle “Hayvan Çiftliğiİş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla okurların beğenisine sunuldu. Bu kitaplar hem ciltli hem de ciltsiz alternatiflerle yayımlandı.

İskele Yayıncılık George Orwell Kitapları


Kült eserlerin yeni baskılarına yer veren bir diğer yayınevi de İskele Yayıncılık oldu. “1984” ve “Hayvan Çiftliği”, Murat Sukan imzalı çevirileriyle yayınevinin bünyesinde yer almaya başladı.

Alfa Yayınları George Orwell Kitapları


Alfa Yayınları, Klasikler serisinde yer vermeye başladığı “Hayvan Çiftliği” romanını Hasan Fehmi Nemli’nin, yazarın hayatından da izler taşıyan “Paris ve Londra’da Beş Parasız” eserini Zeynep Mertoğlu’nun çevirileriyle okurlarla buluşturdu.

Artemis Yayınları George Orwell Kitapları


George Orwell’in kitaplarına yer veren bir diğer yayınevi de Artemis Yayınları oldu. Yayınevi bünyesinden yayımlanan “1984” Nuran Akgören’in, “Hayvan Çiftliği” ise N. Can Kantarcı’nın çevirileriyle okuyucların karşısına çıktı.

Parodi Yayınları George Orwell Kitapları


Parodi Yayınları ise Aslıhan Kuzucan’ın çevirileriyle George Orwell’in “Boğulmamak İçin”, “1984” ve “Hayvan Çiftliği” kitaplarını yayımladı.

Ren Kitap George Orwell Kitapları


Klasikler serisinde George Orwell yapıtlarına yer veren Ren Kitap ise Deniz Akkuş’un çevirisiyle “1984” ve Emilio Hazar Emiroğlu’nun çevirisiyle “Hayvan Çiftliği” okuyucularla buluştu.

Kırmızı Kedi Yayınevi George Orwell Kitapları


Ferit Burak Aydar’ın çevirisiyle “1984” ile Sevin Okyay’ın çevirisiyle “Hayvan Çiftliği”; Kırmızı Kedi Yayınevi ile okurların huzuruna çıkan bir diğer George Orwell çevirileri oldu.

Doğan Kitap George Orwell Kitapları


Doğan Kitap’ın yayımladığı; Sıla Okur’un çevirdiği “Hayvan Çiftliği” ve “1984” ile Solina Silahlı çevirisiyle “Boğulmamak İçin” de George Orwell çevirileri arasında yerlerini aldılar.

İndigo Kitap George Orwell Kitapları


Kazım Mert Dalgıç çevirisiyle “Paris ve Londra’da Beş Parasız” ve “1984”, Senem İnal çevirisiyle “Hayvan Çiftliği” de İndigo Kitap bünyesinde yayımlanan George Orwell eserleri oldu.

İthaki Yayınları George Orwell Kitapları


İthaki Yayınları; Zühre İlkgelen’in çevirdiği “Wigan İskelesi Yolu” ve “Paris ve Londra’da Beş Parasız”; Begüm Kovulmaz’ın çevirdiği “Rahat Bir Nefes İçin”, “Hayvan Çiftliği” ve “1984”; Niran Elçi’nin çevirdiği “Papazın Kızı” ile Enis Köksaldı’nın çevirdiği “Katalonya’ya Selam” yapıtlarıyla George Orwell kitaplığına geniş bir katkı sundu.

Mirhan Kitap George Orwell Kitapları


Mirhan Kitap ise Mustafa Özgür Çakır çevirileriyle “Hayvan Çiftliği” ve “1984” kitaplarına bünyesinde yer verdi.

Demos Yayınları George Orwell Kitapları


Nayra Alaçam çevirisiyle “Papazın Kızı”, “Hayvan Çiftliği”, “Neden Yazıyorum?”, “Açsın Aspidistralar” ve Nayra Alaçam ile Evren Atalay’ın çevirileriyle “1984”; Demos Yayınları ile raflardaki yerlerini alan George Orwell kitapları oldu.

Remzi Kitabevi George Orwell Kitapları


Erol Erduran’dan “1984” ve “Hayvan Çiftliği” çevirileriyle, George Orwell kitaplarının yer aldığı bir diğer yayınevi de Remzi Kitabevi.

Puslu Yayıncılık George Orwell Kitapları


Metin Doğan’ın “1984” ile “Hayvan Çiftliği” çevirileri Puslu Yayıncılık’tan yayımlandı.

Hayvan Çiftliği Çevirisine Yer Veren Diğer Yayınevleri


Fa Yayınları Kıvanç Torun çevirisiyle, Fom Kitap Halide Edip Adıvar çevirisiyle, Dorlion Yayınevi Feyyaz Polat çevirisiyle, Teras Kitap ise Cumhur Mısırlıoğlu çevirisiyleHayvan Çiftliği” kitabını yayımladı.

Kidega İçerik Ekibi
Alper Kaya


George Orwell Kitaplarına Yakından Bakın!