Sepetim 99 ÜRÜN

Sepetiniz Henüz Boş!

Toplam Tutar
  Yeni Bir Hobi Edinmek İsteyenlere Öneriler
  02.01.2020
  Yoğun ve koşturmacayla geçen günler içinde çoğu zaman kendimize ve sevdiğimiz şeylere zaman ayırmayı ihmal edebiliyoruz. Siz de rutin hayatınızı biraz renklendirmek, yeni bir uğraş edinerek üretmek, hayal gücünüzü geliştirmek istiyorsanız yeni yıl kararlarınız arasına yeni bir hobiyle uğraşmak maddesini ekleyebilirsiniz. 2019’un hobi trendlerini incelemeye ve kitap önerilerimizle hemen işe koyulmaya ne dersiniz?

  Amigurumi

  Aslında uzun yıllardır bilinse de günlük yaşamda işlevsel olmadığından gelişmesi zaman alan hobilerden biri olan amiguruminin adını son yıllarda daha sık duyar olduk. Özellikle örgü gibi el işine meraklı olanların ilgisini çeken amigurumi sık iğne tekniği kullanılarak yapılan oyuncaklar anlamına geliyor. Amigurumi için uygun olan ipler, ince uçlu bir tığ ve yapmayı planladığınız oyuncağa göre değişebilecek malzemeleri alarak kolaylıkla başlayabileceğiniz amigurumi ile kolaylıkla renkli oyuncaklar yapabilirsiniz.
  Eğer kendi el emeğinizle sevimli oyuncaklar yapmaya karar verdiyseniz size birbirinden güzel 16 amigurumi tasarımının yer aldığı bir kitap önerimiz var. Gerçek adı Hoang Thi Ngoc Anh olan ancak Khuc Cay adıyla işlerine ve kitabına imza atan tasarımcının kaleme aldığı “Amigurumi Arkadaşlar” adlı kitap sayesinde Elbiseli Kuzu, Denizci Koala, Yavru Panda, Meraklı Kaplan ve Mutlu Su Samuru gibi sevimli hayvanların yanı sıra Tavşan Kız Oya, Yaprak Kız ve Küçük Nisan gibi şirin bebekler yapabilirsiniz. Tüm işlerin detaylı olarak malzemeleriyle birlikte açıklandığı ve kısa sürede uygulayabileceğiniz tasarımların yanı sıra daha ileri seviyeye yönelik tasarımlar da kitapta yer alıyor. Maria Alejandra Montero tarafından yazılan “Tığ İşi Amigurumi” ve dünyanın farklı yerlerinde yaşayan dokuz tasarımcının tariflerinin yer aldığı “Amigurumi Oyuncaklar”  kitaplarına da göz atmanızı öneririz.

  Origami

  Japonca kökenli katlamak anlamına gelen “ori” ve kağıt anlamına gelen “gami” sözcüklerinden türetilen origami özellikle çocukların hayal dünyasını geliştirmek için sıklıkla öneriliyor. Kimi kaynaklarda sanatın çıkış noktası olarak Çin adı geçse de Japonya’da geliştirilen ve Japon kültürünün ayrılmaz parçası olan bu renkli sanat zaman içinde her yaştan insanın hobisine dönüşmüş durumda. Son yıllarda sıklıkla karşımıza sıklıkla çıkan origaminin hayal gücünü geliştirmesinin yanı sıra dikkati sağlamak, üç boyutlu düşünme yeteneği kazandırmak, yaratıcılığı arttırmak gibi önemli faydaları da bulunuyor. Siz de renkli kağıtlarla şaşırtıcı figürler yaratmak istiyorsanız size öncelikli önerimiz Didier Boursin tarafından yazılan “Eğlenceli Origami” adlı kitap. Hem çocuklar hem de yetişkinler için ideal olan kitap 112 farklı desende origami kağıdı ile 40 farklı katlama tekniğini meraklılarıyla paylaşıyor.
  Origami ile yeni uğraşmaya başladıysanız temel alınabilecek birçok Japon anonim örneğine yer veren “Origami - Bitkiler” adlı kitaba da göz atabilirsiniz. Farklı yerlerde düzenlediği atölyelerle tanınan usta sanatçı Nazan Tacertarafından hazırlanan kitap kolaydan zora doğru ilerlediği için tüm seviyelere hitap ediyor. Yaban sümbülünden ortancaya kadar pek çok farklı bitkiyi yapabileceğiniz kitabın yanı sıra farklı modeller için “En Güzel Modeller Origami” adlı kitaba da göz atabilirsiniz.
  Farklı yaş grubundaki çocuklar için de ilgi çekici seçeneklerin yer aldığı origami kitaplarına göz atmaya ne dersiniz?

  Quilling

  Bu kez renkli kağıtları katlamak yerine kıvırıyor ve kendi hayal gücümüz doğrultusunda renkli tasarımlara imza atıyoruz. Zor gibi görünse de aslında biraz sabır göstererek kağıt kıvırma sanatını herkes kolaylıkla yapabiliyor. Ama dediğimiz gibi temel figürleri öğrenmek konusunda istekli ve sabırlı olmanız şart. Ülkemizde son bir kaç yıldır uygulanan kağıt kıvırma sanatını keşfetmek istiyorsanız size önereceğimiz ilk kitap “Kağıt Kıvırma Sanatı”. Temel kıvırma teknikleriyle başlayıp adım adım zorlaşan modelleri anlatan kitap sayesinde farklı figürler tasarlayabilir, eviniz için dekoratif ürünlere kendi imzanızı atabilirsiniz.
  Bu konuda inceleyebileceğiniz diğer bir rehber kitap ise; Elizabeth Moad tarafından yazılan “Herkes Kağıt Sanatı Yapabilir”. “Kağıt Becerileri İçin Adım Adım Rehberlik” alt başlığı ile yayımlanan kitap temel tekniklerin yanı sıra kullanılacak araç gereçlerle ilgili bilgileri, kart ve etiketlerden hediye ve süslemelere kadar 45 orijinal projeyi içeriyor. Adım adım fotoğraflar ve kısa açıklamalarla oldukça kolay uygulayabileceğiniz bu tarifler ile siz de hem keyifli zaman geçirebilir hem de sevdiklerinize el yapımı bir hediye verebilirsiniz.

  Örgü

  Sadece 2019 yılında değil, çok uzun zamandır pek çok kişinin ilgilendiği başlıca hobilerden biri de örgü. Hem zamanı keyifle geçirmek, hem dinlendirici etkisinden faydalanmak için siz de örebilir, kendi el emeğiniz ürünleri kendiniz kullanabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kazaklar, kaşkollar, şallar, battaniyeler ve daha fazlası... Ne örmek istediğinize karar verdikten sonra yapabilecekleriniz sadece hayal gücünüzle sınırlı.
  Örgüye merak salan ancak daha önce denememiş olanlar için önerimiz Libby Summers ve Charlotte Gerlings tarafından yayına hazırlanan “Herkes Örgü Örebilir”. Adından da anlaşılacağı gibi teknik bilgilere yer vererek daha önce örgü örmemiş olanları bile örmeye teşvik edecek kitap, bu konuya meraklı olan, deneyimli örgücülere de farklı fikirler ve yeni modeller sunuyor. Aynı zamanda tığ işi örgü modellerinin de yer aldığı kitap sayesinde birbirinden renkli modeller yaratabilirsiniz. Yetişkinlerin de ilgisini çekse de özellikle çocukları hedef alan “Çok Kolay Örgü” ise çocuklara üretmenin önemini aşılarken keyifle zaman geçirmelerini de sağlıyor.
  Jody Long tarafından hazırlanan, farklı bere modellerinin yer aldığı “Örgü Bereler” yine aynı yazarın imzasını taşıyan “Örgü Atkı ve Boyunluklar” ve daha fazlası için örgü kitaplarımıza göz atın.

  Boyama

  Renklerin büyülü dünyasında kaybolmaya hazır mısınız? O zaman yoğun günlere mola vermek, kendinize zaman ayırmak istediğinizde yetişkinler için hazırlanmış boya kitaplarıyla keyifli zaman geçirebilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak kendi sanat eserlerinizi yaratacağınız boyama kitapları aynı zamanda zihninizi dinlendireceğinden bir terapi etkisi de yaratacaktır. İhtiyacınız olan tek şeyse beğeninize uygun bir kitap seçmek ve renkli boyalar alarak işe başlamak.
  8 kitaptan oluşan “Renklendirmeniz İçin Sanat Eserleri Seti” yeni yılda böyle bir hobi edinmeyi düşünenler için iyi bir başlangıç olabilir. Da Vinci’den Picasso’ya dünyaca ünlü ressamın 210 tablosunun yer aldığı kitapta aynı zamanda ünlü masalların illüstrasyonları ve klasik film posterleri de yer alıyor. Tablolar her bir sayfanın tek yüzüne basıldığından sulu boya dahil dilediğiniz tüm boyaları kullanabilir, sonrasında çerçeveleterek duvarınıza asabilirsiniz. Tabloların ve illüstrasyonların açıklamalarının da yer aldığı kitap resme meraklı olmayanların bile ilgisini çekecek nitelikte.
  7’den 70’e herkesin ilgisini çekebilecek “Düşler Ülkesi” , “Renkler Sokağı : Büyükler İçin Boyama Kitabı” , “Renk Terapisi - Antistres Boyama Kitabı” ve “Fantastik Şehirler”  inceleyebileceğiniz diğer kitaplar. Eğer mandalaları renklendirmeyi seviyorsanız “Mandala Optik - Büyükler İçin Boyama Kitabı”na da göz atabilirsiniz.
  Yetişkinler için boyama kitapları arasında kartpostallardan film posterlerine, dünya tarihine adını yazdırmış ressamların tablolarından geleneksel Türk motiflerine kadar pek çok farklı seçenek bulunuyor. Siz bu renkli yolculuğa nereden başlamak istediğinize karar veremiyorsanız tüm boyama kitaplarını inceleyebilirsiniz.

  Kanaviçe

  Bir dönem çeyiz sandıklarının vazgeçilmezlerinden olan ve unutulmuşken yeni neslin ilgi göstermesiyle yeniden hayatımıza giren kanaviçeler özellikle el işiyle uğraşmayı sevenler için benzersiz bir hobi. Çok zor bir nakış türü gibi görünse de aslında biraz çabayla keyifle yapabileceğiniz bir uğraş olan kanaviçelerle dilerseniz şık masa örtüleri, kırlentler, servis altıkları yapabilir, dilerseniz çerçeveletip duvarınıza asacağınız bir aksesuar gibi değerlendirebilirsiniz.
  24 Farklı masa örtüsü modelinin yer aldığı “Kanaviçe Masa Örtüleri” kitabı aynı zamanda günlük yaşamda kullanabileceğiniz objelere de yer veriyor. Pek çok farklı modelin yanı sıra kır manzaralarından şehir manzaralarına farklı manzara modellerinin yer aldığı “Kanaviçe Motif Serisi 5 – Manzaralar” da ilginizi çekebilecek bir diğer kitap.
  Kuşlar, kalpler, çiçekler desenlerinden oluşan 60’ın üzerinde mini motifin yer aldığı “Kanaviçe Mini Motifler Kalpler, Kuşlar ve Çiçekler” kitabındaki motifleri ise tebrik kartları, minik çerçeveler, iğnedenlikler, kitap ayraçları, havlu kenarları veya çanta ve yastık kenarlarını dekore etmek için kullanabilirsiniz.
  Hat koleksiyonundan Osmanlı motiflerine birbirinden farklı modelleri içeren kanaviçe kitaplarını inceleyerek kendi zevkinize uygun bir model seçerek işe başlamaya ne dersiniz?

  Takı Tasarımı

  Kendi takılarınızı kendiniz tasarlayarak benzersiz bir model yaratmaya, kendi imzanızı taşıyan takıları üzerinizde taşımaya ne dersiniz? Boncuklar, yarı değerli taşlar, polimer kil gibi malzemeleri kullanarak kendi zevkinize uygun takılar tasarlayabilir, sevdiklerinize özgün bir hediye verebilirsiniz.
  “Takı tasarlamak güzel fikir de nasıl yapacağım?” diyorsanız bu konuda size yardımcı olabilecek birkaç önerimiz var. Diğdem Gezek ve Elvan Gezek tarafından yayına hazırlanan “Takı Yapımı ve Tasarımı”, takı yapımının derinliklerini keşfetmek isteyenlere hitap ediyor. Yeni başlayanların ihtiyaç duyabilecekleri temel bilgilerden deneyimli takı tasarımcılara fikir verecek yeni modellere pek çok bilginin yer aldığı kitaba göz atabilirsiniz.
  Fatma Kürkçüoğlu ve Nuray Sarısoy tarafından yayına hazırlanan ilk kitabın devamı niteliğindeki “Uzmanlarından Takı Yapım Teknikleri 2” de basitten zora giden bir anlatımla hem yeni başlayanları hem de deneyimlileri hedefliyor.
Öne Çıkan Blog Yazılarımız
Arama
E-mail adresinizi giriniz
Adet:
Beden:
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi
Mail adresini giriniz
Özelleştir
0000 0000 0000 0000
CVC
Ad Soyad
5xx
5xxxxxxxxx
ZUBİZU Kampanyası kullan
Ürün Detayları
Teslimat ve Kolay İade
Ürün Kodu:
Kitap / Yazar / Yayınevi Ara
Önceki Siparişleriniz
Önceki siparişleriniz için tıklayın
Üyelik Bilgilerim
Üyelik Bilgilerim
Veya
En Az 6 Karakter
Toplam Tutar:
Varsa İndirim Kodunuz:
Sipariş Notu
Kapıda ödeme seçeneği 125 TL altı siparişlerde kullanılabilir. 125 TL üstü siparişler için havale, kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapılabilir.
Açev Bağış
Ürüne daha önceden puanlama ve yorum yaptınız.
Kitap AyrıntılarıÜrün Ayrıntıları
100 TL üzeri kargo bedava!
FIRSATI YAKALA
Ürünler
Teslimat Bilgileri