Yeni Çıkan 10 Çocuk Kitabı
6 Kasım
Çok kısa bir zaman önce raflarda yerini alan, taptaze çocuk kitaplarıyla çocuklar maceradan maceraya koşacaklar! Çocuklara eğlenceli bir okuma deneyimi sunmayı hedefleyen kitaplara göz atmaya ne dersiniz? Mor Bir Fil Gördüm Sanki! - Kral Şakir 7 - Mert Dikmen, Tolunay Karavar, Haluk Can Dizdaroğlu, Özgür Öcalan 


Kral Şakir ve çılgın ailesinin maceraları yeni kitap “Mor Bir Fil Gördüm Sanki” ile devam ediyor! Çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de ilgisini çeken ve maceralarını beyaz perdede de izlediğimiz Kral Şakir serisinin yeni kitabında Fil Necati’nin dinozor çağına zamanda yaptığı yolculuğa tanıklık ediyoruz. Yine maceradan maceraya koşan kahramanlar sayesinde çocuklar keyifli vakit geçirecekler. 


Yaşlı Kadın ve Papağan - Virginia Woolf 


İngiliz yazar Virginia Woolf bu kez çocukların kalbini ısıtacak bir öyküyle karşımızda. “Yaşlı Kadın ve Papağan”; abisinin ölümü üzerine kendisine kalan sıra dışı bir papağanla hayatı değişen Bayan Gage’in hikâyesini konu alıyor. Ünlü yazarın çocuklar için yazdığı bu sıcacık hikâyeye mutlaka göz atmalısınız. 


Dut Yemiş Bülbül - Feyza Hepçilingirler 


Eserleriyle çağdaş edebiyatın usta kalemlerinden biri sayılan Feyza Hepçilingirler yine eğitici bir çocuk kitabıyla karşımızda. Duyduğu deyimlerle kafası karışan bir çocuğun neşeli hikâyesini konu alan “Dut Yemiş Bülbül” ile Hepçilingirler çocukları zengin bir Türkçe serüvenine davet ediyor, çocuklar kahramanımızla birlikte deyimleri öğreniyor.  


Küçük Bulut Sirus - Ceren Kerimoğlu 


İlk kitabı “Sakız Ağacı” ile çocuk okurları selamlayan yazar Ceren Kerimoğlu bu kez meraklı bir bulutun öyküsünü anlattığı “Küçük Bulut Sirus” ile karşımızda. Aklındaki soruların peşinden yollara düşen Küçük Bulut Sirus çocukları da bu heyecanlı yolculuğa eşlik etmeye davet ediyor. 


Kaplumbağa Kasabası - Michelle Cuevas 


“Gülen Gökyüzü” kitabının yazarı Michelle Cuevas yeni kitabı “Kaplumbağa Kasabası” ile yine hayallerin gücünü çocuklara anlatmayı amaçlıyor. Tek arkadaşı gölgesi olan bir kaplumbağanın güzel bir yaşam düşüyle kabuğundan çıkma hikâyesini konu alan kitap ile çocuklar da zengin bir hayal dünyasına yelken açacaklar. 


Komşum Bay Tesla - Nur Muslu Tiftikci 


Ünlü mucitler Nikola Tesla ile Thomas Edison ile günümüzde bir maceraya hazır mısınız? Ailesiyle yeni bir eve taşınan Andy bir gün şans eseri sıra dışı komşuları Nikola Tesla ve Thomas Edison’la tanışır ve bir anda kendini ünlü mucitlerle sıra dışı bir maceranın içinde bulur. Heyecanlı hikâyesiyle çocukların ellerinden bırakamayacakları “Komşum Bay Tesla” aynı zamanda sıcacık bir arkadaşlık öyküsü. 


Yanlışlıkla Dünyanın Öbür Ucuna Uçan Çocuk - John Boyne 


Çocuklar kadar yetişkinlerin de hayranlık duyduğu “Çizgili Pijamalı Çocuk” adlı kitabına imza atan John Boyne bu kez fantastik macera filmlerini aratmayan bir hikâyeyle karşımızda. Uçma yeteneğine sahip sıra dışı bir çocuk olan Barnaby Brocket’in olağanüstü yaşamına konuk olmaya hazır mısınız? Eğlendirici olduğu kadar düşündürücü olan kitap; çocuklara kendini keşfetmenin önemini ve farklılıklarıyla gurur duymaları gerektiğini anlatıyor. 


Ressam Köpek Panfil - Agostino Traini 


“Bayan Hava ve Macera Dolu Dünyası”, “Kırmızı Başlıklı Kurt” gibi çocuk kitaplarına imza atan Agostino Traini bu kez sevimli köpek Panfil ile çocukları rengârenk bir hikâyeye davet ediyor. Ressam köpeğin öyküsü okul öncesi grubundaki çocuklar için de uygun. 


Fırtına - Sam Usher 


Fırtınalı bir günde bir uçurtmanın peşinden gitmeye hazır mısınız? “Kar”, “Güneş” , “Yağmur” kitaplarıyla tanınan Sam Usher bu kez “Fırtına” ile büyükbabası ile uçartma uçurmak isteyen bir çocuğun öyküsünü konu alıyor. 


Süper Patates 6 - Süpermarkette Karnaval! - Sue Hendra, Paul Linnet 


Süper Patates’in süpermarketteki maceraları serinin 6. kitabı “Süpermarkette Karnaval” ile hız kesmeden devam ediyor. Tüm sebze ve meyvelerin heyecanla hazırlandıkları karnavala engel olmaya çalışan Kaçak Bezelye ile Süper Patates’in hikâyesini konu alan kitap eğlenceli diliyle çocukların beğenisini kazanacak.


Kitaplara daha yakından bakın: