Sepetim 99 ÜRÜN

Sepetiniz Henüz Boş!

Toplam Tutar
  Yeni Yılı Umutla Karşılamanızı Sağlayacak 10 Kitap
  27.12.2019
  Yeni yıla oldukça az bir zaman kaldı. Her yıl biterken geçtiğimiz yılın muhasebesini yapar, yeni bir yılın hayatımızı daha güzelleştireceğine inandığımız için coşkuyla karşılarız. Siz de bir yılı sonlandırırken yeni kararlar alma ve yaşamınızda yeni bir sayfa açma aşamasındaysanız veya hayatınızda bazı şeyleri değiştirmek istiyorsanız bir kitap size ilham ve cesaret verebilir.
  Okurken içinizi ısıtacak, hayallerinizin peşinde koşmanız konusunda sizi motive edecek, daha iyi bir yaşam için size ilham verecek kitaplardan seçtiğimiz önerilerimize göz atın. Yeni yılı umutla karşılamanızı sağlayacak 10 kitap...

  Guy Finley Seti (2 Kitap Takım)

  Yeni yılı korkusuzca karşılamak ve değişime kendinden başlamak isteyenler için ilk önerimiz Guy Finley’in tüm dünyada çok okunan iki kitabından oluşuyor. Dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan kişisel gelişim kitaplarından biri olan “Vazgeçilmek” sizi daha mutlu bir hayat için değişmeye davet ediyor. “ Vazgeçebilmek”; hayatınızda bir yük gibi taşıdığınız nefret, öfke, kaygı, suçluluk duygusu gibi duygulardan nasıl arınacağınızı, hareket etmenizi zorlaştıran olumsuz düşüncelerden sıyrılmanın yollarını ve mutluluğa giden yolda önünüzde duran engellerden nasıl kurtulacağınızı anlatıyor.
  Setin içindeki ikinci kitap ise yazarın uzun yıllar sonra okucuyla buluşan kitabı “Sevebilmek” Guy Finley kitabında bu kez sevginin prensiplerini sıralayarak ilişkilerin büyüsü üzerine eşsiz bir sevgi çözümlemesiyle karşımıza çıkıyor. Doğru sevmenin önemini vurgulayan kitap doğru sevdikçe hayatların nasıl da değiştiğini, nasıl doğru ilişkiler inşa edildiğini anlatıyor. Yeni yılla ilgili kararınız daha cesur adımlar atmaksa bu seti incelemenizi öneririz.

  İkigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı

  Japonya’dan başlayıp tüm dünyayı saran İkigai ile henüz tanışmadıysanız tazelenip her şeye yeniden başlamaya hazırlandığınız bir yıl bunun için iyi bir başlangıç olabilir. Japonlar, her sabah yataktan coşkuyla kalkmak için herkesin bir ikigaisi olduğuna inanır ve onu bulduklarında mutlu olacaklarını belirtir. Kitap; sevdiğin, iyi olduğun, insanlığa hizmet eden ve para kazandığın bir şeyi yaptığında İkigai’ye ulaşılabileceğini öğütlüyor. Tüm dünyada çok satan, rehber niteliğindeki İkigai ile siz de gününüze bir anlam kazandırabilir, günlerinizi mutlu geçirebilirsiniz. Japonların uzun ve mutlu yaşam sırrını kendiniz keşfederken, yılbaşında sevdiklerinize hediye ederek onlara da ilham verebilirsiniz.

  Lagom - İsveçlilerin Dengeli ve Mutlu Yaşama Sanatı

  Bu kez sırada İsveçlilerin mutlu yaşam sırları var. Öncelikle lagom kelimesinin anlamını açıklamakla işe başlayalım. Lagom; “ne çok az, ne çok fazla, tam kararında” anlamına geliyor. Lagom felsefesi ise günün en sıradan anlarında bile dengeden zevk almaya dayalı bir felsefeyi öğütlüyor. Niki Brantmark bu kitabında dünyada yaşanacak en mutlu yerler sıralamasında ilk üçte yer alan İsveç’in yaşam tarzından esinlenerek hayatı kolaylaştırmak ve daha mutlu bir ruh haline bürünmek için öneriler sunuyor. Her şeyin koşturmaca şeklinde yaşandığı, hep bir yerlere yetişme telaşında olduğumuz bu hayatta biraz yavaşlamak isterseniz Lagom size yardımcı olabilir.

  Lykke - Dünyanın En Mutlu İnsanlarının Sırları

  Tüm dünyada çok satan “Hygge” kitabıyla tanıdığımız Meik Wiking ikinci kitabı “Lykke - Dünyanın En Mutlu İnsanlarının Sırları” ile okuyucuya yine mutlu olmak konusunda basit önerilerde bulunuyor. Zaten kitabın adı olan lykke sözcüğü Danca mutluluk anlamına geliyor. Kopenhag’daki Mutluluk Araştırmaları Enstitüsü’nün CEO’su olan Wiking değerli vakitlerimizi nasıl geçirdiğimizden komşularımızla olan ilişkilerimize kadar geniş bir yelpazede hayatımızdaki anlara mutluluk katmanın püf noktalarını anlatıyor, sıcacık hikayelere yer veriyor. Yaşamınızı dengede tutmak konusunda zorluklar yaşıyorsanız yazarın önerilerine kulak verebilirsiniz.

  Hector’un Mutluluk Arayışı - Hector'un Yolculuğu

  Fransız psikiyatrist François Lelord tarafından kaleme alınan “Hector’un Mutluluk Arayışı” kendi halinde ve aslında güzel bir hayata sahip olan bir psikiyatrın danışanlarını bir türlü mutlu edemediği inancıyla çıktığı yolculuğu ve mutluluk arayışını konu alıyor. “Mutluluk bir amaç mıdır? Mutluluk hep sandığımız gibi gelecekte midir? Mutluluk şartlara mı bağlıdır yoksa bakış açımız olayları değiştirebilir mi?” gibi önemli sorulara cevap arayan kitap mutluluğa giden yolun 23 adımında okuyucuya rehberlik ediyor. Sizin de yeni yıldan mutluluk beklentiniz yüksekse bir kez daha bu önemli kavramı sorgulayabilir, üzerine biraz daha düşünebilirsiniz.

  Prokrastineyşın

  Önünüzde yapılacaklar listesi varken, yapmanız gereken işler aklınızı meşgul ediyorken bir an önce işlere girişmek yerine ertelemeyi tercih edenlerden misiniz? Hatta belki de işe başlamamak için bir yığın bahane uyduran, sudan sebeplerle oyalanarak süreci geciktirenlerden... Elbette sonrasında suçluluk duygusuyla ve kaygılarla uğraşanlardan... Eğer yeni yıl kararlarınızın ilk maddesinde işleri ertelemeden yapmak ve harekete geçmek varsa Psikolog Dr.Timothy A. Pychyl tarafından yazılan “Prokrastineyşın” tam size göre! Kitabın üzerinde yer alan “Başlanıp bitirilmesi gereken işleri inatla erteleme, savsaklama ve oturup çalışmak yerine ıvır zıvır şeylerle oyalanma alışkanlığıyla mücadele kılavuzu” bilgisi aslında yeterince açıklayıcı. Siz de neden sorumluluklarınızdan kaçtığınızı merak ediyor ve bu sorunu çözmek istiyorsanız kitaba göz atabilirsiniz. Eğer çevrenizde bu huyuyla sizi rahatsız eden biri varsa kitabı ona hediye etmek de hayatınızı kolaylaştırabilir :)

  Bir Ömür Nasıl Yaşanır? - Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler

  Ülkemizin tanınmış tarih profesörü İlber Ortaylı bu kez bir tarih kitabı yerine yaşam tecrübelerini paylaştığı “Bir Ömür Nasıl Yaşanır? Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler” adlı kitapla okuyucunun karşısına çıktı. 2019 yılının ilk aylarında yayımlanan ve okuyucuyla buluştuğu günden beri çok satanlar listesinden inmeyen kitapta Ortaylı, insanın yaşamdaki anlam arayışından söz ederken zorluklarla nasıl mücadele etmesi gerektiğini anlatıyor. Meslek seçiminden yaş dönümlerine, doğru kararların nasıl alınacağından bir şehri keşfetmeye kadar pek çok farklı konuda bir kılavuz niteliğindeki kitap kendi yolunu çizme kavramı üzerine okuyucuyu düşündürüyor. Ufkunuzu açacak önerilere ihtiyacınız varsa veya sevdiklerinize ilham vermek istiyorsanız bu kitabı mutlaka incelemelisiniz.

  Mark Manson Seti (2 Kitap Takım)

  Bu kez karşımızda “Nasıl mutlu olunur?” tarzı bir kişisel gelişim kitabı yerine hayatın bazen zor olduğunu ve bunu kabullenmek gerektiğini anlatan bir kitap var. Mark Manson tarafından kaleme alınan ve tüm dünyada çok satan “Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı”  alıştığımız kişisel gelişim kitaplarından oldukça farklı. Hayata devamlı iyi yanından bakmaya çalışmak yerine negatif duygularla yüzleşmeyi öğütleyen kitap olumsuz duyguları inkâr etmenin daha büyük problemlere yol açacağının altını çiziyor. Yaşanan zorlukları kabullenmeden güçlü olunamayacağını vurgulayan kitap okuyucuyu demeyecek şeyleri kafaya takmamaya davet ediyor. Kişisel gelişim türünde kitaplar okumayı sevmeyenlerin bile ilgiyle okudukları bu kitap gündelik yaşamın içinden gerçekçi hikayeleriyle de okuyucuyu derinden etkilemeyi başarıyor.
  Setin içinde yer alan ikinci kitap “Her Şey B*ktan” ise alt başlığında yer aldığı gibi umut hakkında bir kitap. Yaşadığımız dünyada maddi olarak her şeyin daha iyi olmasına rağmen her şeyin bize korkunç görünmesinin nedeni ne olabilir? Platon’dan Tom Waits’e kadar pek çok filozofun söylemlerini inceleyen yazar, paradan eğlenceye, politikadan internete pek çok farklı konuyu odak noktasına alıyor. Yaptığı psikolojik araştırmaların sonunda kitabı yazan Manson, okuyucuyu kendine dürüst olmaya davet ederken umut, mutluluk, inanç gibi konuları sorguluyor. Son dönemin dikkat çeken yazarının bu iki eserini henüz okumadıysanız kendinizle yüzleşmek ve bazı şeyleri olduğu gibi kabul etmek için bu sete göz atabilirsiniz. 2 kitaptan oluşan bu setin aynı zamanda hayatından şikayet eden sevdikleriniz için harika bir hediye olacağını da hatırlatalım.

  Pembe Fili Düşünme

  Miami Üniversitesi’nde Sinema ve Psikoloji çift ana bilim dalını bitirdikten sonra New York Üniversitesi’nin psikoloji bölümünde yüksek lisans yapan Zeynep Selvili Çarmıklı ilk kitabı “Pembe Fili Düşünme” ile 2018 yılında okuyucunun karşısına çıktı. O yıl çok satanlar arasına giren kitap düşünmek istemediğimiz konuların, hissetmek istemediğimiz duyguların aslında zihnimizi nasıl meşgul ettiğinin üzerinde duruyor. Okuyucuyu mutluluk, başarı gibi pozitif kavramlar üzerinde düşünmeye sevk eden yazar olumsuz duyguların da kişinin bir parçası olduğunun altını çiziyor. Bizi biz yapan tüm özelliklerimizi kabul edip kendimize şevkat göstermemiz gerektiğini vurgulayan yazarın kitabı akıcı diliyle oldukça kolay okunuyor. Kendinizi tanımak ve yetersiz hissettiğiniz yanlarınızla da barışmak için kitabı okumalısınız.


  Seyahat Sanatı

  Farklı şehirleri farklı yazarların rehberliğinde gezme fırsatınız olsaydı nasıl olurdu? Felsefeyi anlaşılır bir dille ele alarak okuyucunun dikkatini çeken Alain de Botton “Seyahat Sanatı” adlı kitabında seyahat etmek konusunda yeni bir bakış açısı sunuyor. Seyahatin ruhu bir görev değil, ruhu iyileştiren bir kavram olduğunu vurgulayan yazar yerinizden hiç kalkmadan sizi uzaklara götürüyor. Yeni yılda uzaklaşmak isteyip kaçamayanlara, yola çıkmaya hazırlananlara ve yolculuğun büyüsüne kapılmak isteyenlere seslenen kitap ile seyahat konusunda yeni bir bakış açısı kazanacağınızı söyleyebiliriz.
  Her yıl yepyeni kitaplarla zenginleşiyor. Biz bu listemizde sizin için seçtiğimiz, okurken kendinizi daha iyi hissedeceğinizi düşündüğümüz kitaplara yer verdik. Günlük yaşamınızı kolaylaştırmak, kendinize içsel bir yolculuk yapmak, hayatı daha farklı bir bakış açısıyla değerlendirmek isterseniz daha önceden yayımlanmış olan “Mutlaka Okunması Gereken En İyi Kişisel Gelişim Kitapları” başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneririz.
Arama
E-mail adresinizi giriniz
Adet:
Beden:
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi
Mail adresini giriniz
Özelleştir
0000 0000 0000 0000
CVC
Ad Soyad
5xx
5xxxxxxxxx
ZUBİZU Kampanyası kullan
Ürün Detayları
Teslimat ve Kolay İade
Ürün Kodu:
Kitap / Yazar / Yayınevi Ara
Önceki Siparişleriniz
Önceki siparişleriniz için tıklayın
Üyelik Bilgilerim
Üyelik Bilgilerim
Veya
En Az 6 Karakter
Toplam Tutar:
Varsa İndirim Kodunuz:
Sipariş Notu
Kapıda ödeme seçeneği 125 TL altı siparişlerde kullanılabilir. 125 TL üstü siparişler için havale, kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapılabilir.
Açev Bağış
Ürüne daha önceden puanlama ve yorum yaptınız.
Kitap AyrıntılarıÜrün Ayrıntıları
100 TL üzeri kargo bedava!
FIRSATI YAKALA
Ürünler
Teslimat Bilgileri