Kidega BlogBlog

 • 6 Aralık
  Edebiyatçıların İlginç Ölüm Hikayeleri
  Yazar ve şairler sadece eserleriyle değil, yaşamlarıyla da her zaman okuyucuda merak uyandırmışlardır. Eserleri yazım süreci, özel yaşamları ve tabii ki ölümleri... Bu kez ölümleriyle de dikkat çeken yazarları inceliyoruz. Buruk ve şaşırtıcı hikayelere hazır mısınız?
 • 5 Aralık
  Her Kadının Mutlaka Okuması Gereken 10 Kitap
  Dünya Kadın Hakları Günü 5 Aralık’ta kutlanıyor. Ülkemizde de Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasıyla önemini koruyan bu tarihte biz de odağımıza kadınları aldık. Geçmişten günümüze kimliğini bulmaya çalışan, bir birey olarak özgürlüğün ve eşitlikçi bir dünyanın kapılarını açmaya çalışan tüm kadınların “Kadın Hakları Günü”nü kutluyoruz. Bu vesileyle, eserleriyle kadınlara öncülük eden, ilham veren, onların bu zorlu mücadelesine kapı aralayan 10 önemli kitabı mercek altına aldık.
 • 4 Aralık
  Türk Edebiyatının Eşsiz İsmi: Hasan Ali Yücel
  Hasan Ali Yücel 17 Aralık 1897 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Bir devlet adamı ve eğitimci olan yazar aynı zamanda Can Yücel’in de babasıdır. Çok yönlü kişiliğiyle hayatı boyunca birçok çalışma yapmıştır. Türk edebiyatının eşsiz ismi olan Hasan Ali Yücel’in hayatına daha yakından bakmaya ne dersiniz?
 • 3 Aralık
  Usta Yazarlar Yazmak Konusunda Ne Düşünüyor?
  Yazmak bir eylemdir. Bazen hayata karşı bir duruş, bazen hayatı daha iyi anlamak için bir yöntem. Bazen yaraya ilaç, bazense yeni fikirleri doğurmak için kışkırtıcı bir süreç. Usta yazarların yaşamları kadar merak edilen başka bir konu da neden yazdıklarıdır. Bu yazımızda büyük yazarların yazma eylemi üzerine değerlendirmelerine yer vereceğiz.
 • 2 Aralık
  Tüm Zamanların En Çok Satan 15 Yazarı
  Çok satanlar her zaman kitapseverlerin ilgisini çekmiştir. Bu kez çok satan kitaplar yerine tüm zamanların en çok satan yazarlarını mercek altına aldık.
 • 29 Kasım
  Kasım Ayının Çok Satan 10 Kitabı
  Heyecanla beklenip bu ay raflarda yerini alanlar, uzun zamandır çok satanlar listesinin müdavimi olanlar ve daha fazlası... Kasım ayında Kidega takipçilerinin en çok satın aldıkları 10 kitaba siz de göz atarak yeni bir okuma listesi oluşturmaya başlayabilirsiniz. İşte kasım ayının çok satan 10 kitabı...
 • 29 Kasım
  Enpara.com Kitaplığı'nda Aralık Ayı
  Kidega ve Enpara.com işbirliğiyle okurlara sunulan Enpara.com Kitaplığı'nda felsefeden tarihe, klasiklerden kişisel gelişime, farklı kategori ve konularda kitaplar bulunuyor. Her ay yenilenecek seçkide bu ay hangi kitaplar var sizler için inceledik.
 • 28 Kasım
  Oscar Wilde Hakkında Bilinmeyenler
  Toplumsal ikiyüzlülüğü eleştirdiği eserleriyle olduğu kadar eşcinsel ilişkileri ve sosyalist duruşuyla da yaşadığı dönemin en çok eleştirilen isimlerinden biri olan Oscar Wilde, bugün kitaplarıyla hayranlık, yaşantısıyla merak uyandırıyor. Edebi zekası, ince alaycılığı ve toplumsal değerleri sorguladığı eserleriyle Dünya edebiyatında özel bir yere sahip olan ünlü yazarı daha yakından tanımaya ne dersiniz?
 • 27 Kasım
  Kasım Ayının Yeni Çıkan 10 Çocuk Kitabı
  Klasiklere imza atmış Tolstoy’dan çocuklara ders veren öyküler, hayal gücünün zorlandığı maceralar, sevgi dolu hikâyeler... Çocukları bu ay yine birbirinden renkli kitaplar bekliyor. İşte kasım ayında çocuk okuyucularımız için seçtiğimiz en yeni çocuk kitapları...
 • 25 Kasım
  Yeni Yıl, Yeni Hedefler; Ama Önce Yeni Bir Ajanda!
  Yeni yıl hepimiz için yeni gelecek güzel şeylerin başlangıcı, temiz bir sayfanın başıdır. 2019 yılını geride bıraktığımız bu zamanlarda, 2020 için heyecanlı mısınız? Yeni yıldaki yeni hedeflerinizi planlamanız ve hayatınızı daha düzenli hale getirmeniz için size bir önerimiz var: Kendinize bir ajanda alın ve temiz sayfalarını doldurun. Ajanda kullanmak gerçekten gerekli mi, ajanda kullanmanın size faydaları neler olacak, merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.
/ 19