KAMPANYALAR

44 kampanya var.

Sinan Acarel Kütüphanesi Kitap Bağış Kampanyası

Türkiye'nin en büyük otel kütüphanesini oluşturma hedefiyle yola çıkan değerli kitapseverlere bir destek de Kidega'dan! Sinan Acarel'in isminin verileceği kütüphane için alacağınız her kitap için bir kitap da Kidega bağışlıyor.

Kampanyaya katılmak için tek yapmanız gereken, satın alacağınız kitaplar için teslimat adresi için aşağıdaki kütüphane adresini belirtmek ve Sipariş Notu bölümüne “Sinan Acarel Kütüphanesi’ne Bağış” yazmak.

Adres:
Sinan Acarel Kütüphanesi 
Club Barbarossa Hotel
Çukurbağ Yarımadası, Andifli Mahallesi, Bülent Kalkavan Sokak, N°2
07580, Kaş/Antalya
Tel: 0242 277 0354

Yazar Bülent Demirdurak’ın Mesajı:

SİNANLI YILLAR

Sinan Acarel ile dostluğumuz yaklaşık 50 sene önce başlamıştı. Dile kolay yarım asır. Yatılı okullarda akşam yemeğinde kuru fasulyeyi paylaşmak, hafta sonlarında yatakhanelerde kötü yıkanmış iç çamaşırlarını kurutmak, özlemleri, sevgileri konuşmak ilerde farkında olacağınız sevgi ve dostluğu örümcek ağı gibi sağlamlaştırır. Bizim için de öyle oldu. Sonrasında aynı meslekte yıllar geçirdik. Sevgili Sinan talihsiz bir kaza neticesinde mesleğinden erken koptu. Ama benim yanımdan hiç ayrılmadı. İstanbul sokaklarından Kapadokya’ya, Şavşat’dan Çanakkale’ye, Sivas’tan Denizli’ye bildiği tanıdığı yerlere hiç gitmemişçesine yeniden gitti, merakı hiç azalmadı, herkesten çok soru sordu. Uykusuz gecelerini hep okuyarak zenginleştirdi. Her yaştan sevdiklerine karşılıksız dostluğunu verdi. Sonra bir gün aniden çok genç yaşta Sinan’ın kara haberi geldi. Sinan’ın kaybı tüm sevenlerini derinden yaraladı. Ne var ki hayatın kuralları ve piyangosu böyle işliyor. Kime ne zaman ne olacağını kimse bilemiyor. Herkesin hayattaki tek eşitliği de bu şekilde oluyor.

Sinan’ın sevgili kardeşi Sema Acarel kitaplarını nasıl değerlendirmeyi düşündüğünde beni aradı. Birlikte parçası olmaktan onur duyduğumuz Galatasaray camiası ve tüm sevdiklerinin destekleri ile Sinan’ın kitaplarına bir kültür yolu açmayı başardık. Kaş Barbarossa Oteli sevgili Şevki Erdoğan bize otelinde kütüphane yeri oluşturdu. İstanbul Galatasaraylılar Derneği Başkanı sevgili Polat Bengiserp kargolamayı karşılıksız yaptı. Kidega ve Gita Yayınları’nın önderliğinde yayınevleri yanımızda saf tuttular. Tüm arkadaşlarımız, kardeşlerimiz ve Sinan’ın sevenleri maddi, manevi tüm güçleriyle destek oldular, oluyorlar ve eminim ki olmaya da devam edecekler. Hep birlikte ülkemizin en büyük otel kütüphanesini oluşturuyoruz. Sinan Acarel’in ismini vereceğimiz kütüphane hem sevgili kardeşimizin ismini yaşatacak, hem de Kaş’ta kitap okumak isteyen herkese bir kültür olasılığı yaratacak. Kim bilir? Bakarsınız ülkemizin her yerinden okuyucusu çoğalan kütüphaneler ortaya çıkar. Okuyan insan bilgilenir, bilgi bilinci, bilinç saygıyı, sevgiyi, dostluğu, güveni oluşturur. Ben, sevgili Sinan Acarel’in gülümsediğini hissediyorum.

Hep birlikte başaracağız.

Bülent Demirdurak
Temmuz 2018