Yeni Çıkan Kitaplar

Çok Okunan Kitaplar

Sizin İçin Seçtiğimiz Kitaplar

İndirimli Kitaplar

Kitap hakkında ne varsa, Kidega'da. Dönemin en çok satan kitaplarından, yeni çıkan kitap listelerine dek kitap denildiğinde akla gelen her şeyi bu adreste bulmak mümkün. Sen de kitaba dair her şeyin bir anda önüne serilmesini seviyorsan, Kidega'da seveceğin pek çok şeyi bulabilirsin.

Çok satan kitap denilince akla ilk gelen Dünya Klasikleri ve genel kitlenin tavsiye edildiği için yoğun tercih ettiği modern kitaplar Kidega'nın çok satan kitaplar listesinde yerini alıyor. Kidegalıların tercih ettiği eserlerin dağılımı, dönem dönem değişmekle birlikte genel okuyucu profiliyle uyum sergilemektedir. Bu uyum gereği, Türkiye'nin en çok okuduğu kitapları bu listede görmek oldukça kolaylaşmakta, genel kitlece çok okunan kitaplar Kidega'da da kısa sürede ilgi görerek sıralamadaki yerini almaktadır.

Klasikler, modern kurgu, şiir, öykü ve deneme başta olmak üzere çok satan bütün türler incelemeye değerdir. Zira okurların tavsiye kitap ekseninde ilerleyen okuma serüvenlerinde teveccüh göstererek kitaplıklarında yer verdikleri eserlerin her birisinin kıymeti kendisinden menkuldur.

Çok satan kitap listesinde her daim yer alan yerli ve yabancı yazarların yanı sıra dönemsel olarak bu listeye giren popüler romanlar da dikkat çekmektedir. Bu kitapların edebiyat tarihi açısından okuyucu reaksiyonlarını gözlemleme adına ciddi bir veri sunduğu kabul edilmekle birlikte çok satanlar skalasını genişlettikleri ve bu bağlamda yeni tür kitaplarının yazımında yazarları şevklendirdikleri de sundukları bir diğer sonuçtur. Çok satan kitaplar arasında gezinirken dönemsel olarak ilgiyi üstüne çeken kitaplar keşfedilebilir, her devirde okurun teveccühüne layık olan eserler anımsanabilir ve okunacak kitapların keşfinde yol kat edilebilir.

Her okuyucu çok satan kitaplar arasında kendisine uygun bir eseri bulabilir ve dolayısıyla bu eserin çok satan kitap sıfatını taşıma sürecini hak ettiği ölçüde uzatabilir.


FİLTRE