11. Uluslararası Antik Mozaik Sempozyumu

16-20 Ekim 2009 Bursa, Türkiye

Kolektif

Kitap Açıklaması

Mozaik sanatının dünya üzerindeki en çok ve en güzel örneklerine sahip olan ve ilk ortaya çıkışından başlayarak kesintisiz bir şekilde izlenebildiği tek ülke olan yurdumuzda, bu kültür mirasını hak ettiği ölçüde tanıtma konusunda günümüze kadar ciddi bir çalışma yapılmamıştır. Bu önemli eksikliği gidermek için Uludağ Üniversitesi bünyesinde Mozaik Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuştur (AIEMA-Türkiye). Elinizdeki bu kitap, ülkemizin eşsiz mozaik zenginliğine dikkatleri çekmek için merkezimiz tarafından organizasyonu üstlenilen 11. Uluslararası AIEMA  Mozaik Kolokyumu'na sunulan bildirileri içermektedir.

Association internationale pour l'etude de la mosaigue antigue (AIEMA) işbirliği ile 16-20 Ekim 2009tarihleri arasında Bursa Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlenen kolokyuma 114 bildiri, 10 poster olmak üzere dünyanın 20 farklı ülkesinden mozaik konusunda çalışmaları ile kendini kanıtlamış 150 bilim insanı katılmıştır. Elinizdeki bu kitapta metinleri zamanında elimize ulaşan 70 bildiriye yer verilmiştir. Kolokyum, başta Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK tarafından desteklenmiştir.

Our country is home to some of the most abundant and most beauitful ancient mosaics which from their first appearance could be observed in an almost uninterrupted manner. Yet, there has not been serious study on this worthy cultural heritage. In order to resolve this significant shortcoming, Mozaik Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, the Mosaic Research Center (AIEMA-Turkey), was established by Uludağ University. Drawing attention to our country's wealth of unparalleled mosaics, this book was organized by the Center and contains papers presented at the 11th AIEMA International Mosaic Colloguium.

In collaboration with Association Internationale pour l'Etude de la Mosaigue Antigue (AIEMA), Internatıonal Association for the Study of Ancient Mosaics, a colloguium was held between Octeber 16-20th 2009 in the Bursa Ördekli Cultural Center with 114 papers, 10 posters and a total of 150 participants involved in the study of mosaics from 20 different countries around the world. This book includes 70 papers which we received at the time. The colloguium was supported by the Uludağ University Rectorate, the Ministry of Culture and Tourism, the Bursa Governorate, the Metropolitan Municipality of Bursa, and TÜBİTAK.  
555,56 ₺ %10
500,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055607814
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 986
Basım:
Ebat: 225x285 cm
Editör: Mustafa Şahin
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.