Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
1984
Kidega'nın "1984" Kitap Yorumu
1984, Orwell'ın totaliter rejim eleştirisini çok etkileyici bir biçimde kurguladığı en ünlü eseridir. Bu eserde yazar; baskıcı yönetimlerin kitleleri manipüle etme tekniklerini çarpıcı bir dille gözler önüne serer. Her gerçek olguya zıttıyla zarar verilir, halk gerçeklikten uzaklaştırılır. Sürekli izlenme korkusu, düşman yaratma ve düşünmemeye; itaat etmeye yönelik telkinler hayatın her alanındadır. İnsanlar tek tipleştirilip büyük bir çarkın dişlileri olan robotlara dönüştürülürler. 20.yy'ın en etkili romanlarından biri olan bu başyapıtı mutlaka okumalısınız.

Parti’nin dünya görüşü, onu hiç anlayamayan insanlara çok daha kolay dayatılıyordu. Her şeyi yutuyorlar ve hiçbir zarar görmüyorlardı çünkü tıpkı bir mısır tanesinin bir kuşun bedeninden sindirilmeden geçip gitmesi gibi, yuttuklarından geriye bir şey kalmıyordu.

George Orwell’in kült kitabı Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, yazarın geleceğe ilişkin bir kâbus senaryosudur. Bireyselliğin yok edildiği, zihnin kontrol altına alındığı, insanların makineleşmiş kitlelere dönüştürüldüğü totaliter bir dünya düzeni, romanda inanılmaz bir hayal gücüyle, en ince ayrıntısına kadar kurgulanmıştır. Geçmişte ve günümüzde dünya sahnesinde tezgâhlanan oyunlar düşünüldüğünde, ütopik olduğu kadar gerçekçi bir romandır Bin Dokuz Yüz Seksen Dört. Güncelliğini hiçbir zaman yitirmeyen bir başyapıttır; yalnızca yarına değil, bugüne de ilişkin bir uyarı çığlığıdır.

 

George Orwell Kitapları
28,50 ₺ %42
16,63 ₺
1 günde kargoda
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

Türü : Edebiyat , Roman
ISBN : 9789750718533
Kapak : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Boyut : Normal
Sayfa Sayısı : 352
Basım Tarihi : 2017
Çevirmen : Celal Üster
George Orwell

George Orwell Hakkında

George Orwell Kimdir?İngiliz edebiyatının önemli yazarlarından olan George Orwell 25 Haziran 1903 yılında Hindistan’da dünyaya gelmiştir. Asıl adı Eric Arthur Blair olan yazar bu adını çok kullanmamış...

"1984" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Emirhan Ekici (24.05.2018)

    George orwell ile ilk tanıştığım kitabı 1984 oldu. Güzel bir sistem eleştirisi olmuş. Betimlemelere ve yazarın hayal gücüne hayran kaldım. İlk başlarda biraz sıkabilir fakat sonraları su gibi akıp gidiyor.