2006 - 2007 - 2008 İçtihatları ile Ceza Muhakemesi Kanunu ve CGİK

Çetin Akkaya, Kerim Tosun

Kitap Açıklaması

Kitabımızın ilk baskısını TCK-CMK ve CGİK bir arada olmak üzere Yargıtay Tetkik Hakimi Mustafa Artuç ile birlikte gerçekleştirmiştik. Bundan bir süre önce adı geçen yazar ile birlikte İçtihatlı TCK'yı çıkararak uygulamacının yararlanmasına sunduk. 1 Haziran 2005 tarihinde Yeni Ceza Adalet Sisteminin yürürlüğe girmesinden sonra bu konuda Yargıtay da çok fazla karar çıktığından kitabın ikinci baskısında üç kanunu bir arada tutamadık. Bu nedenle CMK ve CGİK, TCK dan ayrı olarak kitaplaştırıldı. Aynı zamanda birinci baskıdaki yazar arkadaşımız Mustafa Artuç da işlerinin yoğunluğu nedeniyle bu baskıda yerini Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Kerim Tosun'a bıraktı. Elinizdeki kitapta yaklaşık 50 bine yakın karar taranmış ve 6 bin civarında içtihada yer verilmiştir. Mümkün olduğu oranda içtihatlar özetlenmiş, madde madde ayrılmış ve uygulamacının yararlanmasına sunulmuştur.

Kitapta asıl emeği geçenler Yargıtay daki Daire Başkanları, Yargıtay Üyeleri, Yargıtay Tetkik Hakimleri ve Yargıtay Cumhuriyet Savcıları ile Yargıtay daki kalem personelidir. Hepsine buradan ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Kitabın yazımında emeği geçen Yargıtay Tetkik Hakimi Mustafa Artuç ve Mine Arısoy ile kitabın yapılma düşüncesi ortaya çıkmasından itibaren her aşamasında yazımını gerçekleştiren Aşkın Sarıaydın ile her zaman bizi destekleyen Adalet Yayınevi sahibi Hakan Karaaslan'a ve Genel Koordinatör Tevfik Sarısoy'a teşekkür ediyor ve uygulamacılara faydalı olmasını diliyoruz.

Kerim Tosun - Çetin AkkayaÇetin Akkaya Kitapları

97,22 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054144297
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1308
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 1308
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.