2006 - 2007 - 2008 İçtihatları ile Türk Ceza Kanunu

Cemil Gedikli, Mustafa Artuç, Çetin Akkaya

Kitap Açıklaması

2006 içtihatlarıyla TCK-CMK-CGİK isimli ve üç ana kanunu bir arada içtihatlı bir şekilde bulunduran kitabımız uygulamacılardan çok büyük rağbet gördü ve kısa zamanda, normalden fazla sayıda basılmasına karşın, tükendi. Biz yine ilk amaç olarak TCK-CMK ve CGİKyı bir arada içtihatlı bir şekilde yayınlamaya ve kitabın boyutunun roman boyda kalmasını sağlamaya çalıştık. Ancak, son dönemde çıkan içtihatların çokluğu nedeniyle, önce kitap roman boydan büyük boya dönüştü, daha sonra da bu üç kanunun bir arada tek kitap halinde bulundurulamayacağını gördük.

Bu nedenle, elinizdeki kitap TCK, TCKnın Yürürlük ve Uygulama Şekli Hakkında Kanun ve Kabahatler Kanununu içine alan bir esere dönüştü. CMK-CGİK ve Çocuk Koruma Kanunu da ayrı bir kitap olarak uygulamacıların faydalanmasına sunulacaktır. Elinizdeki kitapta 10. 000e yakın Yargıtay İçtihadı bulunmaktadır.

Bu içtihatlar 100. 000i aşkın kararın taranması sonucu elde edilmiş ve kendi içerisinde çelişkili olan kararlar öncelikle farklı Dairelere ait ise, o suçla ilgili asıl uzman Dairenin görüşü esas alınarak içtihatlar kitapta bırakılmış, diğer içtihatlar alınmamaya çalışılmıştır. Eğer çelişkili kararlar aynı Daireye ait ise, en son uygulamayı yansıtan kararlar kitabımıza alınmıştır.

101,85 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055980696
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1584
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 1584
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.