2016'da Türkiye

Kolektif

Kitap Açıklaması

2016’ya damga vuran gelişme 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları dolduran Türk milleti FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) mensubu darbecileri engelledi. Bu noktadan sonraki en önemli mesele devletin FETÖ’den arındırılması ve yıpranan kurumların yeniden inşasıydı.
2016, Türkiye siyaseti için dolu dolu geçen bir yıl oldu. AK Parti’de Binali Yıldırım’ın genel başkanlık koltuğuna oturması ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yönetim sistemi değişikliğine desteğini ifade etmesi önemli gelişmelerdendi. Dış politikada Türkiye’nin Rusya ve İsrail ile ilişkilerini normalleştirmesi dikkat çekti. FETÖ, PKK ve DEAŞ terör örgütleriyle etkili bir şekilde mücadele 2016’nın önemli maddelerindendi. Böylesi zorlu bir süreçten geçmesine rağmen Türkiye 2016’da ekonomik büyümesini devam ettirdi. Enerji ticaretinde merkez olma hedefine ulaşmak için Türkiye iş birlikleri ve yeni projeler geliştirme yolunda önemli adımlar attı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından olağanüstü halin (OHAL) ilan edilmesi hukuk ve insan hakları açısından kritik bir gelişmeydi.

2016’da eğitim ve sosyal politikalar alanında öğretmen seçim stratejileri ve yükseköğretim kurumlarının yönetiminde değişiklikler yapıldı. Ayrıca müfredat çalışmaları ve terör mağduru bölgelerde telafi eğitimleri gerçekleştirildi. Bütün bunların medyaya nasıl yansıdığı ve uluslararası raporlar da bu çalışmanın medya bölümünde ele alındı. 2016’nın dikkate değer gelişmeleri “2016’da Türkiye” başlığıyla elinizdeki SETA yıllığında analiz edildi. Bu çalışma siyaset, dış politika, güvenlik ve terörle mücadele, ekonomi, enerji, hukuk ve insan hakları, eğitim ve sosyal politikalar ve medya başlıklarından oluşuyor. Alanında uzman araştırmacılar tarafından hazırlanan 2016’da Türkiye, Türkiye’yi anlamak isteyenler için önemli bir referans kaynağı olacaktır.

30,00 ₺ %30
21,00 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054023929
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 440
Basım:
Ebat: 185x27 cm
Editör: Nebi Miş
Editör: Ufuk Ulutaş
Editör: Murat Yeşiltaş
Editör: Cem Duran Uzun
Editör: Erdal Tanas Karagöl
Editör: Sadık Ünay
Editör: İsmail Çağlar
Editör: Muhittin Ataman
Ağırlık: 440
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.