2017 MBSTS Konu Anlatımlı Soru Bankası

Kitap Açıklaması

(MBSTS) Mesleki bilgiler seviye tespit sınav sonuçları, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bulunan personelin, yer değiştirme- nakiller- hac- umre- yurt dışı görevlileri seçiminde kriter olarak kullanılmaktadır.

DDY Yayınları olarak 10 kişilik bir ekiple yaklaşık 8 aylık bir çalışmanın ürünü olan MBSTS soru bankası ve MBSTS konu anlatımlı soru bankası kitaplarımızı çıkartmış bulunmaktayız.

Bu kitaplar piyasadaki kitapların aksine belli bir kişinin hazırladığı kitap değil,DDY Yayınları komisyonu tarafından hazırlanmıştır. Bu tür kitapların komisyon tarafından hazırlanmasının çok büyük avantajları vardır. Örneğin, Yaşayan Dünya Dinleri ile ilgili 100 sayfa soru hazırlanmış. Bu soruları hazırlayan, komisyondaki 10 arkadaştan biri. Bütün yazım aşamaları, tashih aşamaları vs. bittikten sonra, örneğin Kelam bölümünü hazırlayan arkadaş Yaşayan Dünya Dinleri sorularını kontrol ediyor çaprazlama olarak, Kelam bölümünü de, Yaşayan Dünya Dinleri bölümünü hazırlayan arkadaş kontrol ediyor. Böylece hem hatalar minimize ediliyor, hem de farklı gözlerle hazırlanan bölümler tekrar kontrol edilmiş oluyor.

MBSTS Konu Anlatımlı Soru Bankası kitabımızda yaklaşık 800 soru vardır. MBSTS Soru Bankasında ise yaklaşık 3000 soru vardır. Sınava ait kaynakları okumaya fırsat bulamayacak arkadaşların, sınava MBSTS Konu anlatımlı soru bankası ile hazırlanmaları yeterli olacaktır kanaatindeyiz. Konulara hakim olan arkadaşların ise MBSTS soru bankası kitabımızı almalarını tavsiye ediyoruz. Hem konulara çalışmak hem de soru çözmek isteyen arkadaşların ise, her iki kitabımızı da almalarını tavsiye ediyoruz....

Bu iki kitap hazırlanırken, adayların sınavda başarılı olmaları hedef alınmıştır. Ancak bunu yaparken adaya gereksiz fazla bilgiler yüklenmemeye çalışılmıştır. Yaklaşık 3000 sayfalık kaynaklar taranarak 500-600 sayfada bu kaynaklardaki bilgiler atlanmadan, eksiksiz özet olarak sizlere verilmeye çalışılmıştır. Bu çalışmalar yapılırken asla herhangi bir dersin özeti 5- 10 sayfa da olsa bulunsun mantığı güdülmemiştir. O dersin içindeki bilgiler kaç sayfada özetlenebiliyorsa o kadar sayfa ayrılmıştır.

Sınava gireceğiniz son hafta sizlere kendinizi deneyebilmeniz için Konu anlatımlı soru bankası kitabımız için 5 deneme sınavı hazırladık. Bu deneme sınavlarında bütün kaynaklardan karışık olarak sorular hazırlandı. Her bir deneme 80 sorudan oluşuyor ve bu soruları 120 dk’da çözmeniz gerekiyor.

41,67 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü:
ISBN: 3990000089995
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 758
Basım:
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.