3402 Sayılı Kadastro Kanunu

Gerekçe - Açıklamalar Yargıtay Kanunları

Süleyman Sapanoğlu

Kitap Açıklaması

3402 sayılı Kadastro Kanunu isimli kitabımızın eski baskılarının tükenmesi üzerine istek ve ihtiyaç durumu göz önünde tutularak genişletilmiş ve gözden geçirilmiş beşinci baskı hazırlanmıştır. Kitabın bu baskısında, 3402 sayılı Kadastro Kanununda yapılan diğer değişiklikler yanında, özellikle 22/a madde kapsamında yapılan yenileme/uygulama kadastrosu, 41. madde uyarınca yapılan hataların düzeltilmesi ve uygulamada kullanım kadastrosu olarak adlandırılan, Hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan yerlerin kadastrosu ve tescili ilişkin Ek 10. madde uygulaması ayrıntılı olarak işlenmiştir.

Maddelerin altına gerekçeler alınmış, açıklamayı, gerektiren ve ihtiyaç duyulan yerlerde yorum ve değerlendirmeler yapılmıştır.

Ayrıca her maddenin uygulaması ile ilgili mümkün olabildiğince YİBK, yakın tarihlerde verilmiş HGK. ve daire kararlarına yer verilmiştir. Kitapta yer alan Yargıtay kararlarının başına numara ve kısa özetler konulmak suretiyle okuyucuya kolaylık sağlanmak amaçlanmıştır. İşlenen sorunların daha iyi ortaya konulması bakımından, konulara ilişkin teorideki görüşler ve Yargıtay kararlarına yollama yapılmak suretiyle açıklamalar geliştirilmiştir. Kadastro Kanununun uygulaması bakımından tespit ve sınırlandırmaların yapılmasına ilişkin Yönetmeliklere kitabın sonuna alınmıştır.Süleyman Sapanoğlu Kitapları

111,11 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051463391
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 998
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 998
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.