4 3 2 1

Paul Auster
1 kişi
Kidega'nın 4 3 2 1 Kitap Yorumu
Modern edebiyatın en iyilerinden olan Paul Auster'ın babasının öldüğü yaşa geldiğini fark ettiğinde "yazacak çok şeyim var" deyip başladığı, 4 senede bitirdiği bir eser 4321. Archie Ferguson'un 4 farklı hayatını ilginç kurgusuyla okuyucuyla buluşturuyor. Bunu yaparken Siyah Hareketi, Çiçek Çocuklar, Vietnam Savaşı gibi konulara değinip Amerika tarihine ışık tutuyor. İçinde bulundurduğu kitap listesiyle, kurgusuyla, diliyle sizi kendine hayran bıraktıracak bir eser yazmış Auster. Hayata çok başka pencerelerden baktıracak bu eseri mutlaka okumalısınız.

Kitap Açıklaması

"Auster'ın en büyük, en yürek burkan, en doyurucu romanı, gerçeklerin ve olasılıkların, aşkın ve yaşamın sürükleyici ve şaşırtıcı öyküsü" olarak tanımlanan yapıt, bir aile destanı havasında başlıyor ve o aile bireylerinden birinin kendi yaşamını "ya öyle olmasaydı" diye sürdürmesiyle devam ediyor.

Sadece bir ailenin ve bir kişinin yaşamıyla sınırlı kalmayan roman, Soğuk Savaş, Rosenberg'lerin idamı, Kennedy ve Martin Luther King suikastları, Vietnam Savaşı, My Lai katliamı, 1968 üniversite olayları gibi konuları da ayrıntılarıyla işleyerek 20. yüzyılın ikinci yarısına panoramik bir bakış sunuyor ve bu deneyimleri bitmek istemeyen, akıcı, keyifli cümlelerle aktarıyor.

Auster kitabını yorumlarken, "Kendi yaşamımdan bazı şeyleri aktardım, ama hangi yazar bunu yapmaz ki?" diyor ve, "Ben tanıdığım, bildiğim dünyayı, kendi yaşadığım ve sürprizlerle dolu deneyimleri yansıtmaya çalışıyorum, ömrüm boyunca bu kitabı yazmak için bekledim," diye tamamlıyor sözünü.Paul Auster Kitapları

57,50 ₺ %30
40,25 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789750735844
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1128
Basım:
Ebat: 125x195 cm
Çevirmen: Seçkin Selvi
Ağırlık: 1128
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.