6:45 Klasik Seti (6 Kitap)

Stefan Zweig, Franz Kafka
1 kişi

Altıkırkbeş'te Dünya Edebiyatı'nın yazarlarından Stefan Zweig ve Franz Kafka şimdi 6 kitaplık set halinde buluşuyor! Set içerisinde Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat,Amok Koşucusu,Satranç,Dönüşüm,Taşrada Düğün Hazırlıkları ve Bir Köy Hekimi eserleri yer alıyor. Keyifli okumalar!

Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat-Stefan Zweig

Bütün yalnızlar gibi özgür ve bütün özgürler gibi yalnız…

Amok Koşucusu-Stefan Zweig

Bir kişi kendinden başka herkesten kaçabilir...

Satranç-Stefan Zweig

Dünya edebiyatının en çok okunan eserlerinden biri olan Satranç, Zweig’ın ölmeden hemen önce, Avrupa büyük savaşın yıkımı içindeyken tamamladığı son eseridir.

Birisi barışı başIatmaIı, tıpkı savaşı başIattığı gibi.

Dönüşüm-Franz Kafka

"Gregor!" dedi bir ses, annesiydi bu.

"Saat altı kırk beş oldu. Yola çıkman gerekmiyor mu?"

 Taşrada Düğün Hazırlıkları - Richard ve Samuel - Franz Kafka

Özellikle Feelix Guattri ve Gilles Deleuze’ün « minör » ve « minör edebiyat » kavramını geliştirmesi ardından Kafka okumalarının varolan derinliği yeni ve esaslı bir boyut kazandı. Bu doğrultuda özellikle ikilinin referans noktası olan Çin Seddi’nin İnşası başta olmak üzere 6.45 Yayıncılık Seri K adını verdiği Franz Kafka serisine devam ediyor.

Max Brod'un tarihlendirmesine göre, Taşrada Düğün Hazırlıkları Kafka'nın yazdığı ilk eserlerden biridir. Brod, Kafka'nın el yazısında kullandığı Gotik ve Latin harflerden yola çıkarak, Taşrada Düğün Hazırlıkları'nın 1907-1908 arasında yazıldığını tahmin etmektedir. Taşrada Düğün hazırlıkları, üç ayrı el yazması metninden ibarettir. Kafka'nın olasılıkla büyük bir romana başladığı ama sonradan vazgeçtiği anlaşılıyor. Bu dönem, Kafka'nın Assicurazioni Generali sigorta şirketinden ayrılıp Bohemya Krallığı İşçi Kaza Sigortası adlı devlet kurumuna geçtiği günlere denk geliyor. Kafka, iş değiştirme ve yoğun çalışma ortamı içinde yazdığı romandan uzaklaşmış olmalıdır.

Bir Köy Hekimi - Franz Kafka

Özellikle Félix Guattri ve Gilles Deleuze’ün "minör" ve "minör edebiyat" kavramını geliştirmesi ardından Kafka okumalarının varolan derinliği yeni ve esaslı bir boyut kazandı.

Bu doğrultuda özellikle ikilinin referans noktası olan Çin Seddi’nin İnşası başta olmak üzere 6.45 Yayıncılık Seri adını verdiği Franz Kafka serisine devam ediyor.

Kafka’nın hayvan oluşları için ne denebilir ki :

Yarı kedi yarı kuzu, garip bir hayvanım var.

Stefan Zweig Kitapları
45,83 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 2713778233538
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 427
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Emirhan Dizdar (07.02.2019)

    En çok sevdiğim iki büyük yazardan harika bir set olmuş. Sipariş verdim umarım en kısa sürede elimde olur kitaplarım.

  • Cem Uca (21.12.2018)

    İki büyük yazardan muhteşem bir set olmuş. 6:45 klasik seti çok beğendim. Zweig ve kafka muhteşem ikili olmuşlar bence.