8 - 14 Yaş Grubu Öğrenciler İçin Yaşayan Değerler Eğitimi Etkinlikleri

Diane Tillman

Kitap Açıklaması

Yaşayan Değerler Etkinlikleri Kitabı, başkalarına karşı saygısı azalan toplumlarda; gittikçe artan şiddet eylemleri olan dünyada; çocuklar, öğretmenler, aileler ve diğer yetişkinler için yazılmıştır. dünya çapında 1000 farklı yerde çoktan başarıyı yakalayan Yaşayan Değerler Eğitimi Porgramı öz benlik, kritik düşünme, duygusal zeka, yaratıcı ifade ve sürekli değişen topluma olumlu karşılık vermek için, çocuklara gerekli becerileri veren, çocukların yaşlarına uygun etkinlikleri sunmaktadır. Yaşayan Değerler Eğitimi Etkinlikleri aşağıdaki bölümleri içermektedir.

- 8-14 yaş çocukları için amaçlar, kazanımlar ve detaylı ders planları ile 12 anahtar değer ünitesini içermektedir. Bu üniteler: Barış, Saygı, Sevgi, Hoşgörü, Dürüstlük, Alçakgönüllülük, İşbirliği Mutluluk, Sorumluluk, Sadelik, Birlik ve Özgürlüktür.

- Dersler düşünceyi yansıtma, hayat etme, zihin haritaları, yazma, şarkı söyleme, rol yapma, sanatsal ifade ve tartışma dahil, öğrencilerin hem sağ hem de sol beyin loblarını kullananların yeteneklerini geliştirmeyi desteklemektedir.

- Çocuklar üzerinde denenmiş etkinlikler başarılı eğitimciler tarafından sunulmuştur.

- Zaman azlığı ve bütçe kısıtlamaları nedeniyle müfredattaki programların birleştirilmesi için ipuçları verilmiştir.

- Okumak, anlamak, tartışmak için örnek hikayeler ile şarkı sözleri ve özel olarak kullanılmak üzere diyalog örneklerine yer verilmiştir.

Öğretmen, eğitim lideri, rehber, geğnçlik grupları, öğrenci kulüpleri, anne-baba ve ebeveynler olarak üzerimize düşen görevleri yapmak, günümüz gençlerini sosyal becerilerle donatmak ve değerleri keşfetmelerini sağlamak gerekmektedir. Öğrencilere olumlu farklılıklar sunarak, insanların kendi değerlerini keşfetmelerine ve uygulamalarına imkan verirseniz, potansiyellerini geliştirmelerine yardımcı olursunuz.

Değerler Eğitimi: Eğitim Programı dünya çapındaki eğitimcilerin ortaklığı ile hızlanmıştır. Diane Tillman  Değerler eğitimi etkinlikleri serisinin yazarı Kaliforniya'daki devlet okul sisteminde 23 yıllık deneyimi olan lisanslı eğitim psikologudur. Bu program UNESCO tarafından desteklenmektedir ve dünya çapındaki eğitimcilerin etkinliklerini içermektedir.

35,00 ₺ %10
31,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786055176600
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 280
Basım:
Ebat: 19x24 cm
Çevirmen: Vedat Aktepe
Çevirmen: Özlem Akın
Çevirmen: Ülker Koç
Çevirmen: Serap Kas
Çevirmen: Yağmur Aydın
Çevirmen: Derya Derin
Çevirmen: Ayşenur Demirer
Çevirmen: Tuğba Akan
Çevirmen: Mehmet Ölçer
Ağırlık: 513
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.