80 Günde Devr-i Alem

Jules Verne

Kitap Açıklaması

Bay Fogg İngiltere'de sessiz ve kimsesiz hayat süren varlıklı biridir. Tek eğlencesi şehir kulübünde briç oynamaktır. Bir ara Londra Bankası'ndan yüklü bir miktarda para çalınır. Bay Fogg oyun arkadaşları ile hırsızlık olayını tartışırken, tartışma bir iddaya dönüşür, iddaya göre, Bay Fogg dünyayı seksen günde dolaşacaktır.
Phileas Fogg, kimsenin hakkında hiçbir şey bilmediği zengin ve kibar bir İngiliz beyfendisidir. Son derece düzenli bir hayat sürmesi, titiz ve dakik yaşayan bir olmasıyla ünlüdür. Bir gün, üyesi olduğu "Londra Kulübü"nde, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir konuda, servetinin yarısını ortaya koyarak iddaya girer: Dünyanın çevresini 80 günde dolaşacaktır, hem de hava yolu kullanmaksızın, önceden hiçbir ayarlama ve planlama yapmaksızın.

Fogg, tek bir gecikme ya da tek bir aksilik sonucu her şeyini kaybetmesine neden olacak bu imkansız yolculuğu yardımcısı eşliğinde koyulur. Yolculukları sırasında değişik ülkelere uğrayacak, kimi zaman tren ya da gemiyle yolculuk edeceklerdir. İddia sonucu giriştikleri bu yolculuk zaman zaman da heyecan dolu bir kaçışa dönüşecektir.

Dünya edebiyatının çağını en iyi gözlemleyen yazarlarından biri olan Jules Verne, bu kitabında zamanımıza ondokuzuncu yüzyıldan selam veriyor.Jules Verne Kitapları

Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054611232
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 294
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 294
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.