A’dan Z’ye Astroloji

Astroloji Öğrenmenin Temel Kuralları

Joan McEvers, Marion D. March

Kitap Açıklaması

Astroloji, diğer bütün sistematik bilgiler gibi, öğrencilere öğretmenler tarafından mantıklı ve sistematik bir biçimde öğretilmelidir. Piyasada birçok astorolji kitabı olduğu halde, sadece birkaç tanesi üniversitelerde ve okullarda sistematik bir astroloji kursu hazırlamak için taslak olarak kullanıldığından ders kitabı olarak adlandırılabilir. Ayrıca çok azı size ödev ve kendinizi sınayabileceğiniz test imkanları sağlar.

Yıllar boyunca, bu kitabın yazarlarının çalışmalarını ve sınıflarını izleme şansım oldu. Öğrencilerin, bu kitap serilerinde bulunan astroloji materyalini kullanma materyali sunuş yöneteminin de işe yaradığını biliyorum. Çünkü bizzat ben, öğrencilerime ders verirken bu yöntemi denedim. Benim sınıfımdaki March ve McEvers'in öğrencileri gerçekten üstün ve göze çarpan öğrencilerdi. Kolaylıkla öğreniyorlardı, çünkü temelleri sağlamdı.

Bu kitap serisinde sunulan materyal, yazarların başarılı öğretme sırlarını kapsar ve her astroloji kitabında bulunabilecek bir metaryal değildir. Ayrıca bunu sunarken kullanılan metot, usul ve sıra önemlidir. Onların gerçek sırrı öğrencileri öğrenmeye katarken kullandıkları yoldur.

Bir öğrenci için sadece dinlemek ve not almak yeterli değildir. Eğer verilen bilgilerin gerçekten öğrenilmesi ve anlaşılması isteniyorsa; ödev ve sınama testleriyle öğrenciye kişisel katılım hakkı da verilmelidir.

Bütün "Temel Astroloji" öğretmenleri harita çıkarmada kendi özel sistemlerini kullansa da. Burada sunulan metot tüm sistemlere uygulanabilir. Beni etkileyen bir diğer şey de yazarların içinde birçok unsur bulunan "çizim" işini yaparken kullandıkları kendilerine has görüş açılarıydı. Isaak Newton'un dediği gibi: "O benim öğrencimdi diyebilmek, omuzlarınızda duran tek bir öğrencinin bile ağırlığı taşıyabilmek ve onu belki de sizden bir adım ileride görebilmek; her öğretmenin hedefi olmalıdır." Marion March ve Joan McEvers bu hedefi memnuniyetle kabul etmişler ve uygulamaya koyuyorlar. İşte herkesin astrolojiyi öğrenebileceği ve yararlanacağı üstün bir ders kitabı.40,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758722778
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 580
Ebat: 155x23 cm
Çevirmen: Neslihan Yıldız
Ağırlık: 914
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.