Abdullah Öcalan’ı Nasıl Sorguladım

-İşte Gerçekler-

Hasan Atilla Uğur
Kaynak Yayınları

Sorgu Görevlisi (H. A. Uğur)-

“Bak Apo, Türkiye Cumhuriyeti devleti şu ya da bu şekilde bu terör belasından vatandaşını kurtaracaktır. Ama önemli olan insanlarımız zarar görmeden bu işi halletmektir. Şiddetin durması, halkın güvenliğinin sağlanması esastır. Ama bunun için yasadışı bir terör örgütü ile masaya oturacak da değiliz. (…) Bu mülakatlar tamamen senin talebin üzerine ve karşılığında şu olacak bu olacak pazarlığı olmadan gerçekleşmiştir. Sen, ‘Şiddetin durmasını sağlayacağım, kendim için bir şey istemiyorum’ diyorsun. Sorgu başladığından beri hep bunu söyledin, öyle değil mi?”

Sanık (A. Öcalan)- “Kesinlikle doğru… Ben size daha önce söylemiştim, örgüt bana bağlıdır, beni dinler… Daha ilk gün devletimin hizmetindeyim derken kastettiğim, bu işin bitirilmesi doğrultusunda ciddi adımlar atmamızdır. Türkiye’yi yönetenlerin ellerini güçlendirmek için ben öncelikle silahlı mücadeleye son verme ilanı yapmak istiyorum. (…) Sizlerden tek talebim bunları yapabilmek için bana imkân sağlamanızdır.”

 

Hasan Atilla Uğur Kitapları
18,00 ₺ %35
11,70 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786056921766
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 152
Basım: Nisan 2019
Ebat: 13,5x19,5 cm
Hasan Atilla Uğur

Hasan Atilla Uğur Hakkında

Hasan Atilla Uğur, 19 Aralık 1957 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. 1971 yılında girdiği Kuleli Askeri lisesinden 1975 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Kara Harp Okuluna girmiş 1979 yılında Jandarm...

Abdullah Öcalan’ı Nasıl Sorguladım Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Cem Çevik (15.05.2019)

    Kesinlikle okumanızı tavsiye edeceğim bir eser.