Açıklamalı ve İçtihatlı Kat Mülkiyeti Kanunu

Ali Haydar Karahacıoğlu

Kitap Açıklaması

Kat Mülkiyeti Kanunu kitabımı ilk defa 1981 yılında yayınlamıştım. Bundan sonra ülkemizde ekonomik ve sosyal gelişmeler sonucu 2814 sayılı yasa ile kanunda değişiklik yapılmış, yeni Yargıtay kararları oluşmuştur. Daha sonra kitap genişletilerek yeniden basılmıştır. Kitaba değişiklikler alınmış, açıklamalar yapılmıştır.

Kitap sistematik bir şekilde düzenlenmiş, kitabın başına kanunun metni koyulmuş, maddelerin kolayca bulunması sağlanmıştır. Hükümet gerekçesi de kitaba alınmıştır.

Ayrıca 5711 sayılı Yasa ile önemli değişiklikler yapılmış; yasaya 9 uncu bölüm olarak toplu yapılara ilişkin özel hükümler getirilmiştir. Bu değişiklikler kitaba ilave edilmiştir. Maddelerin açıklaması yapılmış, ayrıca 24. 6. 2009 gün ve 5912 nolu kanunla tekrar değişiklik yoluna gidilmiştir. Hukuk genel kurulu kararları öne alınmış, daha sonra Yargıtay kararları özet başlıklarla gösterilmiş, ilgililerin aradıkları konuları içeren kararları kolayca bulmaları sağlanmıştır. Kitabımızın eksiksiz olduğunu iddia etmiyoruz. Kitabımız, hukukçulara ve kat maliklerine yararlı olursa mutlu oluruz.

120,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055473471
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1436
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 1436
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.