Adana'nın Gelinleri

50 Yıllık Bir Adana Öyküsü

Kolektif

Kitap Açıklaması

"Biribir dünya savaşı yaşamıştı. Yaşayabilmek için bir ülkeden öbürüne kaçmak zorundaydı aynı zamanda.

Diğeririn babası ırkçı tedhiş örgütü tarafından vur emriyle aranıyordu. Okulda dersteyken bile havan toplarının saldırısına maruz kalacak kadar savaşın içinden çıktı.

Öbürü ise okumak için, kadınların okuyamaz hale geldiği ülkesini terk etmek zorunda kalmıştı. Ama yine de şanslıydı, çünkü daha basit nedenler yüzünden ondan önceki ülkelerini terk etmiş bir ailenin üyesiydi.

Aralarında siyahi insanlara yapılan ayrımı görenler, diktatoryal rejimin baskısı altında doğanlar, savaşın yıktığı evlerin kalıntılarını oyun alanı olarak tanıyanlar vardı.

Dünyanın dört bir tarafından gelen bu dokuz kadının kaderi bir gün birleşti. Toroslar'ın bereketli sularıyla beslenen, Akdeniz'in sıcak havasını soluyan bir kentte, güzel Adana'da buluştular. Dünyanın ilk barış anlaşmasını imzalayan kraliçenin de doğduğu bir kentte.

İşte sizlere bu dokuz Adanalı  kadının öyküsünü anlatmak istedik. Aslında amacımız bu dokuz kadından yola çıkarak Adana'yı da anlatmak, Kitabımız son 50 yılda Adana'nın geçirdiği aşamalara da işaret eden bir belgesel aslında..."55,00 ₺ %20
44,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054989416
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 256
Basım:
Ebat: 195x275 cm
Editör: S. Haluk Uygur
Ağırlık: 88
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.