Affet Bizi Baba Affet

Tuncer Günay

Kitap Açıklaması

Dünyanın en sabırlı, en nazik, en centilmen siyasetçilerinden birisidir.

Rakiplerine karşı, her zaman sabırlı, saygılı ve olağanüstü tahammüllüydü.

Hakkında menfi , eleştirel karikatür yapılabilen, fıkralar uydurulan son derece hoşgörülü bir siyaset ve devlet adamıdır.

Aleyhinde olumsuz karikatür yapan, yazı yazan, fıkra uyduran tek bir tane bile muhalif gazeteci veya yazarı mahkemeye vermedi onların hayatlarını karartmadı.

Öfkesini her zaman kontrol eder, asla kontrolden çıkarak etrafını yıkıp dökmezdi.

Kinci ve intikamcı değildi. Asla, hiç kimseye karşı intikam ve garaz duygusuyla hareket etmezdi.

Önüne şikayet ya da eleştiri için çıkan vatandaşları asla hakaret ederek terslemez, onları korumalarına tekme tokat dövdürmez, balkondan protesto için tencere çalan ev kadınlarını korumalarına aldırtıp karakollarda onlara eziyet ettirmezdi.

Bilgiliydi, donanımlıydı, hazırlıklıydı. Bilmediği, emin olmadığı konularda asla konuşmaz, ahkam kesmez, yorum yapmaz ve kesin hükümde bulunmazdı. Bilhassa bilmediği tarih konularında asla hüküm vermezdi.

Eleştirilerinde, parti grup toplantılarında ve miting meydanlarında hakaret, aşağılama, nefret ve kin içeren, ayrıştırıcı, ayrımcı ve kutuplaştırıcı ifadeler kullanmaz, vatandaşların bir kısmını rencide edip hedef göstermez, tehdit ve öfke dolu ses tonuyla bağıra bağıra konuşmazdı.Tuncer Günay Kitapları

13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054922376
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 272
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 283
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.