Ahir Zaman İlmihali

Mehmed Hayri Kırbaşoğlu

Kitap Açıklaması

Dünyada yaşanan son gelişmeler de gösterdi ki islam artık sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık göz önüne alınarak ve gezegen ölçeğindeki gelişmelere merkezi bir önem verilerek yeniden formüle edilmek durumundadır.

Bu yeni formülasyonu, "İslam'ı bir 'dünya görüşü' olarak sunmak" şeklinde özetlemek mümkündür, işte bu eserin temel hedefi islam'ı bir "dünya görüşü" olarak sunabilmek, amacı da, bu suretle İslam dünyasının tarihe müdahil olmasını sağlamaya yönelik bir katkıda bulunmaktadır. Açıktır ki böyle bir teşebbüs İslam'ı Kelime-i Şahadet, namaz, oruç, hac ve zekat ile sınırlayan ve "İslam'ın şartı beştir." şeklindeki yanlış anlayıştan yola çıkan "ilmihaller"den kesinlikle farklı olacaktır. Bu sebeple sizlere sunulan bu eser, bilinen anlamıyla bir "ilmihal"den öte bir şeydir.

Ahir Zaman İlmihali, yedisinden yetmişine toplumun tamamına yönelik ve onlara ulaşmayı amaçlayan bir eser olması itibarıyla; ilmî usûl ve üsluptan ziyade fikre yani şekilden ziyade muhtevaya öncelik veren bir yaklaşımın ürünüdür. Okuyucularımızı, içinde bulunduğumuz "zor zamanlar"da yaşanabilir ve sürdürülebilir bir Müslümanlıkla tanıştırabllmek amacıyla yazılan bu eser, öncelikle "çağdaş islam düşüncesi"nin bugün geldiği noktayı aktarmayı da amaçlamaktadır.

Elinizdeki  ilmihal, hem ilmihal geleneğinde bir kırılma noktası olabilmek hem de islam'ı bütün insanlık için kurtuluş ümidi olarak takdim edebilmek gibi bir idealizmin ürünüdür.Mehmed Hayri Kırbaşoğlu Kitapları

44,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055932428
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 493
Basım:
Ebat: 165x235 cm
Ağırlık: 756
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.