Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES Çıkmış Sorular ve Çözümleri - 7 Sınav

Fazıl Yılmaz

Kitap Açıklaması

ALES Çıkmış Sorular ve Çözümleri,
7 Sınav

Sevgili ALES adayları, bu kitapta 2011-İlkbahar sınavından itibaren geriye doğru son yedi sınavın sayısal bölüm soruları, son iki sınavın sözel bölüm soruları ve bu sınavlarda sorulan soruların tamamının açıklamalı çözümleri yer almaktadır.

ALES adaylarını üç gruba ayırarak şunları belirtmek istiyorum:

1. Bu kitap, temel bilgilerde eksiği olmayan adayların, kısa sürede ALES'e hazırlanmalarını sağlayacaktır. Bu adaylar kitapta mevcut olan testleri çözerek durumlarını kontrol edecek ve sınava hazır olduklarını anlayacaklardır.

2. Bu kitap, çalışırken boş bıraktığı veya yanlış yaptığı sorulardaki eksiklerini, çözümleri inceleyerek giderebilen adayların da kısa sürede ALES'e hazırlanmalarını sağlayacaktır.

3. Bu kitapla adaylar, temel bilgilerinin ALES içeriğindeki soruları çözmek için yeterli olup olmadığını ölçeceklerdir. Temel konularda bilgi eksikleri çok olan adayların ise bu eksikleri giderici çalışmaları öne almaları gerekecek.

Sevgili ALES adayları: Sayısal bölümdeki bilgi eksiklerinizi gidermeniz amacıyla hazırlamış olduğum ve kitapçılarda mevcut olan ALES SAYISAL adlı kitabımdan yararlanabilirsiniz.
Yukarıdaki bilgilerin ve bu kitabın yararlı olmasını umuyor ve tüm ALES adaylarına sınavlarında başarılar diliyorum.

Kitaptaki Sözel Bölüm sorularının açıklamalı çözümlerini yapan Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni İsmail Kaldırım’a; kitabın hazırlanışı sırasında benden yardımlarını esirgemeyen eşim Vasfiye Yılmaz’ a; kitabı yayınlayan Adalet Yayınevi sahibi Hakan Karaaslan’a, Genel Koordinatör Tevfik Sarısoy’a, sayfa tasarımı için Hülya Çam’a, kapak tasarımı için İlknur Özkal’a ve yayınevinin diğer çalışanlarına teşekkür ederim.

12,50 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055412555
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 478
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 478
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.