Akıldışı Ama Öngörülebilir

Dan Ariely
2 kişi

Kitap Açıklaması

Para hakkında nasıl düşünüyoruz?
Bankerlerin ekonomiyi gözden kaçırmasının nedeni neydi?
İnsanların bankalara aşırı borçlanmasının nedeni neydi?
Kararlarımızı yönlendiren akıldışı kuvvetler nelerdir?
Kendimizi ekonomik çıkmazlardan nasıl kurtarabiliriz?

New York Times ve Wall Street Journal listelerinde uzun süre birinci sırada yer alan Akıldışı Ama Öngörülebilir'in gözden geçirilmiş ve genişletilmiş bu baskısında, Duke Üniversitesi öğretim üyelerinden davranışsal iktisatçı Dan Ariely, hem mevcut ekonomik krizin temel nedenlerinden bazılarını hem de kararlarımızı şekillendiren gizli kuvvetleri araştırıyor.

Sıkça rastlanan olayları ve zekice deneyleri çığır açıcı analizlerle harmanlayan Ariely, beklentilerin, duyguların, sosyal normların ve gözle görülemeyen görünüşte mantıksız diğer kuvvetlerin akıl yürütme becerilerimizi nasıl çarpıttığını gösteriyor. Kişisel, ulusal ve küresel politikaları planlarken geleneksel iktisat teorilerine bel bağlamamızın tehlikeli olabileceğini açıklıyor. Bireysel ya da kurumsal olarak yaptığımız hatalar hiçbir zaman rasgele değildir ve bir araya geldiklerinde piyasada yıkıcı sonuçları olan bir etki oluşturabilirler. Bu sistematik ve öngörülebilir hataların sonuçları, ilk kez mevcut küresel ekonomik krizin ışığı altında açıklanıyor.

Dan Ariely Kitapları
47,00 ₺ %22
36,66 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786052261507
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 428
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 428
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Enes Can (11.04.2019)

  kitap inanilmaz ilgimi cekti bir cirpida okudum gercekten de akla mantiga uygun yasanmis seylerden bahsediliyor

 • Ada Köybaşı (15.08.2018)

  Sanırım kitap bana pek hitap etmediğinden olacak pek de sevmedim düşündüğüm kadar güzel değilmiş.

 • Şahnur Nalbantoğlu (25.07.2018)

  Akıldışı Ama Öngörülebilir kitabında Her bölümü sorgulayarak kitap okuyucundan öte deneklerden biriymiş gibi okumamızı istiyor. Al sana deney al sana gerçek der gibi sürekli deney yapan bir kişilik ve çok hoşuma gitti. Daha da yazmak isterim ama okunmalı ve özümsenmeli diye düşünüyorum.

 • Dağhan Dağlaroğlu (25.07.2018)

  Bir kitabın yazarı ne kadar eğitimli, ve kendini geliştirmişse kitabı da o denli kaliteli oluyor. Akıldışı Ama Öngörülebilir kitabı da bu tarz zeki bir eser.

 • Rüya Velioğlu (19.06.2018)

  Akıldışı Ama Öngörülebilir kitabı bir öğreti kitabı bence. Yazarın geçmişte deneyimlediği acı hikayelerinden çıkarken kendini sorgulaması sonucu ortaya çıkan öğretileri kaleme almış.