Akıllı Kadınlar Yanlış Seçimler

Connell Cowan

Kitap Açıklaması

Kadınlar, genellikle erkeklerle ilgili romantik hayaller kurarlar. Tüm ünlü erkekler kadın düşlerine konu olmuştur. Bir kadının ideal erkek arayışının kökleri ilk çocukluk deneyimlerinde, özellikle baba-kız ilişkisinde yatar.

Kadın hareketi anne babanın güçlü ama zararlı etkilerini ve işleyişini ortaya çıkarmıştır; bununla beraber çoğu bekar kadın, aileleri tarafından cinsel ön yargılar ve geleneksel davranışlarla engellenmiş gibidir. Kim bilir bu cümleleri kaç kez duymuş ya da söylemişsinizdir:

"Çok şanssızım. Her zaman karşıma yanlış erkekler çıkıyor."

"İyi erkeklerle dolu bir yerde bir tek uygunsuz adam varsa onu da ben bulurum."

"Karşılaştığım tüm erkekler ya çok sıkıcı ya da çok züppe. Eğer ilginç, sıcak ve ilgili birine rastlayacak kadar şanslıysam, eminim er ya da geç onun da evli olduğunu öğrenirim."

"Hiçbir yere ulaşamayacağımı ve karısını asla terk etmeyeceğini biliyorum ama bana öylesine sahip ki. Sanki benliğimde geziniyor ve ben de buna izin veriyorum."

"İlişkilerim her zaman iyi başlıyor ama sanki bende erkekleri iten bir şeyler var."

Psikolog olarak bizler, benzer sözleri hemen her gün duyuyoruz. Aslında son zamanlarda kadınlar arasında, erkeklere ilişkin bu tür ciddi hayal kırıklıklarında büyük bir artış var ve biz bu duygu ve ikilemlerin yaygın bir içe kapanma ve karamsarlık durumunu yansıttığını bildiğimiz için kaygılanıyoruz.

 

Connell Cowan Kitapları
11,11 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944174886
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 232
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 232
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.