Akından Akına

M. Turhan Tan

Kitap Açıklaması

Roman, vahşiliği ve sadistliği ile tanınan Eflak voyvodası Vlad'ın insanlığa yaptığı işkenceler ile başlamaktadır. Özellikle Türkleri işkence ile öldürmek Kazıklı Voyvoda için bir tutkuya dönüşmüş, öyle ki Kara Murat'ı öz kardeşi Mustafa'ya şişletip ateşte çevirterek öldürtmüştür. Akıncı Mustafa'nın intikamı acı olacaktır. M. Turhan Tan'ın sade ve akıcı üslubu ile kaleme aldığı Akından Akına'yı bir solukta okuyacaksınız.

Tarihi roman yazarı M. Turhan Tan, 1. Abdülhamid'in kızı Hibetullah Sultan'la evlenen Alaeddin Paşa'nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey'in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922'den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihi romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı'nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan'ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.M. Turhan Tan Kitapları

20,00 ₺ %20
16,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789754541694
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 327
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 278
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.