Aldatma Sanatı

Dünyanın En Çok Aranan Bilgisayar Korsanından

Kevin D. Mitnick, William L. Simon
ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Antivirüs yazılımları, yazılım ve donanım temelli güvenlik sistemleri, kameralar, manyetik kartlar, güvenlik görevlileri vs... Bunların hiçbiri, devletlerin, şirketlerin ve şahısların bilgi güvenliğini garanti edemiyor.

Bilgisayar korsanlığı (hacker'lık) suçundan hapse giren, dünyanın ilk dijital suçlusu Kevin Mitnick, bilgi güvenliği konusuna artık diğer cepheden bakıyor: Dünyanın en pahalı güvenlik sistemlerinin birkaç basit telefon konuşmasıyla ve bilgisayar klavyesine bile el sürmeden nasıl alt edilebileceğini gösteren Mitnick, bilgi güvenliği sürecinin iyileştirilmesi için alınması gereken önlemleri sıralıyor. Bunlar, bir sihirbazın göz yanılsaması oyunları değil, tescilli bir toplum mühendisinin tecrübelere dayanan tavsiyeleridir.

Şirketinizin yeni geliştirdiği ürünler hakkındaki bilgileri, rakiplerinizin, sizin ruhunuz bile duymadan ele geçirmelerini istemiyorsanız ya da milyonlarca müşterinin kimlik ve hesap bilgilerini tutan bir finans kuruluşunda çalışıyorsanız toplum mühendisliğinin ne olduğunu ve nasıl zararlar verebileceğini öğrenmek için bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Elektronik posta kullanıyor, internete giriyor, herhangi bir şekilde bilgisayar ağları üzerinde kişisel bilgilerinizi tutuyor ve bilgisayar aracılığıyla alışveriş ya da bankacılık işlemleri yapıyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Aldanmamak için aldatma sanatının inceliklerini öğrenmelisiniz.

Kevin D. Mitnick Kitapları
30,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789757064916
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 320
Basım: 2016
Ebat: 14x215 cm
Çevirmen: Nejat Eralp Tezcan

Kevin D. Mitnick Hakkında

Kevin D. Mitnick, Ağ - Network, Bilişim & Bilgisayar, Diğer kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Aldatma...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.