Alerji Dostu Tarifler

Besin Alerjisi ile Sağlıklı ve Mutlu Bir Yaşam

Kolektif
Felibus Kitap

Alerji ile Yaşam Derneği’nin girişimi doğrultusunda, “Alerjik Çocuklarımıza Sağlıklı Yemekler Yapalım” çağrısıyla bir araya gelen anneler, sütsüz, yumurtasız, glütensiz; genel alerjen ve rafine şeker içermeyen, doğal, katkısız ama lezzetli yiyecekler hazırlamanın mümkün olduğunu herkese gösteriyor. Bu tarifler, çocukları yeni teşhis alan anne babalara büyük bir ilham kaynağı olacak!

“Bu kitabın, yemek istediklerinden besin alerjisi nedeniyle mahrum kalan tüm çocuklarımızın sağlık ve mutluluğuna katkıda bulunmasını diliyorum.”

- Prof. Dr. Nermin Güler, Çocuk Alerji ve Astım Akademisi (ÇAAAD) Başkanı

“Alerjik çocukların beslenmesini güvenli gıdalardan oluşan menülerle çeşitlendirmek çok önemli. Bu tariflerin onların beslenmesini renklendireceğini, kendilerinin ve ailelerinin yaşam kalitesini iyileştireceğini düşünüyorum.”

- Prof. Dr. Muazzez Garipağaoglu, Çocuk Beslenme Uzmanı

“Anneler arasındaki örnek bir dayanışmanın eseri olan bu kitap, imkânsız gibi görünen birçok tarifin mümkün olabileceğini, medikal diyete rağmen çocuklarımızın da sağlıklı ve dengeli beslenebileceğini gösteriyor.”

- Özlem Ceylan, Alerji ile Yaşam Derneği Başkanı

“Alerjik bir çocuk annesi olarak kızımı emzirdiğim günlerde sınırlı sayıda gıdayla beslenirken çok zorlanmıştım. Alerjimize uygun tariflerin varlığı ise bana güç vermişti. Kısıtlı malzemelerle tatlısından tuzlusuna birçok tarifi yapabiliyordum. Türettiğim tarifler bizim evin vazgeçilmezleri oldu. Bu tarifleri deneyenler, alerjimiz nedeniyle bazı besinleri mutfağımıza sokamasak da lezzetten ödün vermek zorunda olmadığımızı görecektir.”

- Raziye Özcan, iki alerjik çocuk annesi

“Annemin bana özel yemekler yapmasına bayılıyorum. Hem karnım doyuyor hem de arkadaşlarım bile benim yemeklerimin tadına bakmak istiyor.”

- Doruk Gülbüz, alerjik çocuk, 5 yaşında

40,00 ₺ %30
28,00 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786058120419
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 224
Basım: Mayıs 2019
Ebat: 16,5x24 cm
Editör: Begüm Berkman

Alerji Dostu Tarifler Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Berk Nebioğlu (16.05.2019)

    Alerjisi olan biri olarak her şeyi rahatlıkla yiyemiyor içemiyordum ama bu kitap sayesinde beslenme saatlerim daha keyifli ve korkusuz geçiyor. Benim gibi yediği ya da yemek istediği bazı gıdalara alerjisi olanlar mutlaka bu kitabı okumalı eminim çok faydasını göreceksiniz.

  • Rüzgar Koçoğlu (15.05.2019)

    Alerjik rahatsızlıkları olanların mutlaka okuması gereken bir kitap. Kitap içerisinde alerjilere uygun yiyecek ve içeceklerin tariflerinin olması insanı gerçekten çok mutlu ediyor. Sağlıklı beslenme ve diyet kitaplarını herkesin okumasını tavsiye ederim.,