Alternatif Fotoğraf

Tülin Dizdaroğlu

Kitap Açıklaması

Elinizdeki kitapta, fotoğrafın ilk bulunuş yıllarını, Niepce'nin ilk fotoğrafı nasıl çektiğini, Daguerreotype, Talbotype fotoğraf tekniklerini, Hig-Art fotoğraf akımı ve Pictorializmi, 20. Yüzyıl başlarında Yalın Fotoğraf, Fotoğrafta Soyutlama Dinamizim, Futurizm, Vortisizm'i bulacaksınız.

Ayrıca, Dadaizm, Sürrealizm, Sembolizm, Pop Art, Yeni Gerçekçilik, Kavramsal Sanat, Foto Gerçekçilik, Minimalizm, Fluxus, Performans Sanatı, Feminist Sanat, Arazi Sanatı'nda fotoğrafın yeri ve Postmodern Dönemde Fotoğraf incelemekte.

Avrupa ve Amerika'da son yıllarda gündemde olan Alternatif Baskı Teknikleri'ne ve bunlardan Geleneksel Cyanotype, Kallitype, Albümin Baskı, GumBikromat Baskı, Karbon Transfer Baskı'ya geniş bir şekilde yer verilmekte, bu tekniklerin kâğıt, kumaş ve ahşap yüzeylerdeki uygulamaları detaylı bir şekilde incelenmektedir.

Yazarın 2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda yapmış olduğu Yüksek Lisans eğitimindeki "Eski Fotografik Baskı Yöntemlerinin Farklı Yüzeylerdeki Etkileri" konulu tez çalışmasına genişletilerek yer verilmektedir.27,78 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054685325
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 154
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 154
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.