Alzheimer’a Yolculuk

Emine Nilgün Yurtsever

Kitap Açıklaması

Bu kitaptaki hikâyede; tek bir kadının yaşadığı iki ayrı tecrübe iki kişide kurgulanarak farklı bir pencereden ‘Alzheimer' konusu irdelenmiştir. Alzheimer/demans teşhisi konmuş bir yakınınız varsa okuduklarınızdan sonra çok farklı bir görüşe sahip olacak ve rahatlayacaksınız.

Yaşanmış, edinilmiş tecrübeler ve uzmanlardan alınan bilgilerle günümüzde yaygın bir sorun, hastalık olarak kabul edilmiş Alzheimer'a bu kitapta farklı bir yolculuğa çıkacaksınız.

Sevgi, huzur ve güvenin olduğu her anda beyin beslenir ve bilme halindedir. Sevgisini, huzurunu ve güvenini yitirdiği zaman açlık haline giren beyin ışığını kaybeder. Kendini korumak için şalterleri indirmeye başlar.

İnanarak düşündüğümüz her şey, bizim kişiliğimiz ve bu dünyadaki yerimiz, görev adresimiz; kelamlarımız ise (olumlu ya da olumsuz) isteklerimizdir. Yaratılan da biziz, yaşatan da, yaşayan da... Milyarlarla telaffuz ettiğimiz hücrelerimiz, bizim birer cüzümüz. Biz de bir hücreyiz. Milyarımız bir arada biriz. Bu büyük biri, daha büyük birlere taşımak için bir hücre beyin olarak görevdeyiz. Görevimizi seçen biziz. Kimimiz bu bilinçte ve çabadayız. Kimimiz dünya rehavetinde zaaftayız. Alzheimer'la Yolculuk kitabı, bu konuda bilgi ve deneyim arayanlara bir kılavuz kitaptır.Emine Nilgün Yurtsever Kitapları

20,00 ₺ %15
17,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786058009615
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 87
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 87
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.