Amerikan Gücünün Paradoksu

Joseph S. Nye

Kitap Açıklaması

"Amerikan Gücünün Paradoksu, dünyanın geri kalanında derin kaygılar uyandıran sorunlara ilgisiz kalmanın bize ne kadar pahalıya patlayacağına ilişkin tam zamanında yapılmış bir uyarıdır."
- Henry A. Kissinger
- "Nye, berrak ve özlü bir biçimde, Amerikan gücünün çelişik ve karmaşık yanlarını toparlıyor. 11 Eylül sonrası dünyada gücümüzü azamiye, zaaflarımızı asgariye nasıl indirebileceğimizi anlamamızı sağlayacak çok önemli bir çerçeve çiziyor."
- Richard Holbrooke-
"Profesör Nye'ın kitabı küresel ekonomide iş yapanlar için vazgeçilmez bir metindir. Nye küreselleşme ve bilgi devriminin, dünya ekonomisi için bulunmaz nimetler olmakla birlikte, Amerikan gücü ve nüfuzu için büyük tehditleri de beraberinde getirdiğini gösteriyor."
- George Soros-
"Günümüzün en parlak beyinlerinden biri olan Joseph Nye bir kere daha Amerikan dış politikasına ilişkin güçlü ve çarpıcı değerlendirmeler yapıyor ve Amerikan gücünü daha esnek ve daha etkili hale getirmek açısından uzun soluklu ve duyarlı bir bakış açısı geliştiriyor. 11 Eylül'ün ardından, Amerikan Gücünün Paradoksu tam zamanında yayımlandı."
- Strobe Talbott-Joseph S. Nye Kitapları

20,37 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: The Paradox of American Power
ISBN: 9799750401830
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 261
Basım:
Ebat: 14x22 cm
Çevirmen: Gürol Koca
Ağırlık: 335
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.