Amerikan Yalanları 11 Eylül ve Medeniyetler Çatışması

Ian Henshall, Rowland Morgan

Kitap Açıklaması

11 Eylül saldırılarının üzerinden beş yıl geçti. Beş yıl önce ekranları başında uçakların son hızla kulelere çakılmasını izleyen herkes için bu eylem, ister hoşuna gitsin ister gitmesin, şok ediciydi. Ama nedense, esas şok geçirmesi beklenenler hiç de şaşırmışa benzemiyordu. Amerikan yönetimi saldırılarla ilgili hiçbir akla yatkın açıklama yapmamasına karşın, saldırının ertesi günü Amerika'nın savaşta olduğunu açıkladı. İsrail ise hiç gecikmeden Filistin'e ve Arap komşularına karşı düşmanca tavrını sertleştirdi ve kısa bir süre sonra Arafat'ı Ramallah'ta kuşattı.


"Medeniyetler Çatışması" Afganistan'la başladı, Irak'la devam etti&;#59; Amerika tek taraflı olarak Suriye ve İran'ı tehdit ederken, son olarak İsrail de Lübnan'a girdi. 11 Eylül saldırıları dünyayı gerçekten değiştirdi ve dünya adeta yüzyıllarca önceki klasik sömürgecilik dönemine döndü. Amerika ve İsrail'in İslam dünyasına karşı başlattığı haydutça saldırı başından itibaren yalanlarla sürdürülüyor. İşte bu kitapta 11 Eylül'den beri Amerikan yönetiminin akıl almaz yalanlarını okuyacaksınız. Üstelik her biri belgeler ve fotoğraflarla kanıtlanmış olarak.


Ian Henshall ve Rowland Morgan'ın kitabı o kadar etkili oldu ki, Amerikan Dışişleri Bakanlığı, resmi sitesinde, 2005 eylülünde, kitaba cevap vermek zorunda kaldı. 114 renkli fotoğraf ve kanıtın yanında, 11 Eylül Komisyonu Resmi Raporu ve Amerikan Dışişleri Bakanlığı'nın cevabı da ilk defa Türk okuyucusuyla buluşuyor. Amerikan yalanlarına karşı dünyadaki en kapsamlı ve derli toplu yanıt özel edisyonuyla Salyangoz Yayınları'nda.21,30 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: The Unanswered Questions
ISBN: 9799756277484
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 406
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Çevirmen: Güneş Ayas, Bora Alioğlu
Editör: Ali Şimşek
Ağırlık: 376
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.