Animasyon'un Kutsal Kitabı

Flipbooks'tan Flash'a Animasyon Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey

Maureen Furniss

Kitap Açıklaması

Son yıllarda, animasyonun, canlandırma, eğlence, canlı aksiyon filmleri, özel efektler ve tıbbi araştırmalar gibi pek çok alanda kullanımıyla ilgili bir artış söz konusudur. Animasyon, hafif eğlencenin sınırlarının ötesine yayıldığı için, animatörler ve animasyon öğrencileri yalnızca bilgisayar animasyonundaki en son teknikleri değil aynı zamanda kullanılmaya devam eden dijital olmayan teknolojilere de yanıt vermelidir.

Animasyonun Kutsal Kitabı, makul olan her animasyon sürecini ve tekniğini, geçmişteki ve günümüzdeki seçkin ve modern animatörlerin çalışma örnekleriyle açıklamakta ve incelemektedir. 750renkli görüntüyle örneklendirilen bu kitapta, aynı zamanda öğrencilerin okumakta oldukları bilgileri uygulayabilecekleri tekniklerin gösterildiği uygulama çalışmaları da yer almaktadır. Buna ek olarak öğrenciler, yapım öncesi kavramlar ve senaryolardan ilk gösterim ve bitmiş animasyonun dağıtımına dek canlandırma filmin her aşamasıyla karşılaşmaktadırlar.

Maureen Furniss, Animation Journal kurucu yayıncısı ve editörüdür. On yıldan daha uzun bir süredir animasyon dersleri vermekte ve şimdilerde Valencia'daki California Institute of Arts'da Film ve Video Bölümü'nde görev yapmaktadır. Aynı zamanda Art in Motion: Animation Aesthetics (1998) adlı kitabın yazarıdır.87,96 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054146079
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 340
Basım:
Ebat: 22x29 cm
Çevirmen: Semih Çelenk
Ağırlık: 350
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.