Kitap Açıklaması

Antrenman bilgisi ya da diğer bir ifade ile “antrenman teorisi”, antrenmanın sistematik olarak planlanmasını, yönlendirilmesini, değerlendirilmesini ve gerek duyulduğu takdirde düzenlenmesini ya da düzeltilmesini konu edinmektedir. Bu nedenle; antrenmanı yönlendirecek antrenör, monitör ve spor öğretmenlerinin bilimsel temel ve kuralları tanımaları gerekmektedir.

Antrenmanın öğeleri ile ilgili alt başlıkta; kondisyon, teknik ve taktik kavramları yer alır. Bu sınıflamada planlama eksik kalmaktadır. Çünkü antrenmanın planlanması; antrenman bilgisinde teknik, taktik ve kondisyonun nasıl uygulanacağını konu eder. Diğer yandan, antrenman biliminin kendine has terminolojisinin nereden geldiğini de açıklamak gerekmektedir. Ayrıca genel olarak antrenman bilgisinin temelde ne istediği ve hangi tür fonksiyonlara sahip olduğu da ortaya konulup tanımlanmalıdır.

Bu kitabın yayınlanma sürecinde desteklerinden dolayı İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Abdulkadir GAYRETLİ'ye, İGÜ Rektörlüğü’ne ve Yönetim Kurulu Üyelerine, İGÜ Yayın Kurulu'na, İGÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Yayın Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Sayın Güner EKENCİ, Prof. Dr. Sayın Ali Emre EROL ve Yrd. Doç. Dr. Sayın Kubilay ÇİMEN’e, İGÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Sayın Ahmet Şenol ARMAĞAN’a, emeği geçenlere, özellikle tablo, şekil ve grafiklerin düzenlenmesinde ve ön dizgi çalışmalarında bana yardımcı olan, fikir veren biricik oğlum Mehmet Serhan KALE’ye teşekkür ederim.

85,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim
ISBN: 9786054827374
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 347
Basım:
Ebat: 16x23 cm
Ağırlık: 347
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.