Arapça Modern Metinler

Arapça Dil Sınavları - Arapça Etkinlik Yarışmaları İçin

Cemal Sandıkçı

Kitap Açıklaması

Yüce Allah. "Biz onu. düşünesiniz diye Arapça bir Kuran olarak indirdik"! 12/ Yusuf 2)"Biz düşünüp anlamanız için onu Arapça bir Kuran yaptık'(43/ Zuhruf 3) âyetlerinde Kur'an'ın. üzerinde düşünülüp anlaşılması için Arap dilinde nazil olan vahiyler bülünü olduğunu beyan etmektedir Hiç kuşkusuz Arap diline müstesna bir değer kazandıran en önemli olgu Arapçanın Kur'an dili olmasıdır Onun içindir ki Arapça sadece bir iletişim dili olarak varlığını sürdürmemiş, aynı zamanda Kur'an'ın doğru bir şekilde anlaşılabilmesi için de insanlığın onu öğrenme ve konuşma gayretlerinin en önemli muharrik unsuru olmuştur.

Toplumsal bir varlık olan insan, yaşadığı çevrede kendisini dil olgusuyla ifade eder Dil sayesinde insanlar duygu ve düşüncelerini birbirleriyle paylaşırlar Dil aynı zamanda çeşitli/farklı kültürel tarz ve dünya görüşlerinin anlaşılabilmesinin en etkili aracıdır. Hiç kuşkusuz dil öğrenimi; okunan bir metni anlama, söylenen bir cümleyi yazma, konuşulanı anlama ve konuşma olmak üzere dört temel esas üzerinde gerçekleşebilmektedir Bütün bu temel uygulamalar dilin iletişim unsuru olarak etkili olabilmesi ve konuşan kişi kişilerin anlaşılıp tânınabilmesi için de hayati öneme sahiptirler. Bu kitap, günümüzde yaklaşık yirmi ülkede konuşulmakta olan Arapça'nın modern/güncel seçme metin örneklerini ihtiva etmektedir Bu metinler bilim, kültür/sanat, sağlık, iç/dış siyaset, ekonomi, spor arkeoloji gibi alanlarla ilgilidirler ve bu örnekler orta ve ileri seviyede Arapça bilgisine sahip dil meraklılarının Arapça dil bilgilerini arttırmalarına katkı sunacağı idrakiyle birlikte.

Arapça da kullanılmakta olan terkip ve cümle yapılarını daha iyi kavramalarını sağlayacağı da düşünülmektedir. Kitabımızda 180 seçme Arapça metin yer almaktadır Metinlerde kullanılan bazı kelimeler bağlaç, harfi-i cer'li fiiller zarflar ve deyimler gibi dilin önemli unsurları kelimeler bölümünde anlamlarıyla birlikte verilmiştir Bu metinler aynı zamanda çok yakın tarihi olayları anlatması bakımından da bir arşiv niteliği taşımaktadır Okuyucularımız bu çalışmayla YDS, Yökdil
Hazırlık muafiyet imtihanları. İmam Hatip Lisesi öğrencileri Arapça etkinlik yarışmaları gibi bir çok sınav/yarışmalarda Arapça metin okuma ve anlama konusunda cesaretlendirip başarılarına ivme kazandıracaktır.

Değerli okuyucularıma saygılarımla…

35,00 ₺ %28
25,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054426461
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 318
Basım:
Ebat: 165x235 cm
Ağırlık: 318
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.