Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesinde Müteahhidin Temerrüdü ve Sonuçları

Mehmet Deniz Yener

Kitap Açıklaması

Arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri, konut veya iş yeri ihtiyacı duyan ancak arsası üzerinde bunları inşa edecek mali imkanı bulunmayan arsa sahiplerine taşınmazlarını değerlendirme imkanı sunmuş ve yoğun bir şekilde uygulanmıştır. Sözleşmenin kapsamı, süresinin uzunluğu, önemi ve geniş uygulam alanı aynı zamanda bu sözleşmeye bağlı önemli hukuki sorunları gündeme getirmiştir. Bu sorunlardan biri, müteahhidin işi kusurlu olarak ifa etmesidir, ancak bundan daha fazla karşılaşılan ve önemli sonuçları olan hukuki sorun ise müteahhidin işe zamanında başlayıp devam etmeyerek veya inşaatı zamanında tamamlayıp teslim etmeyerek temerrüde düşmesidir.
Müteahhidin temerrüdü ve genel anlamda borçlu temerrüdü uygulamada en sık karşılaşılan, şartları, sonuçları bakımından tartışmalara yol açmış hukuki sorunlardır.
Bu kitapta, temerrüd sorununa ve özellikle müteahhidin temerrüdüne ilişkin sorunlara doktrindeki farklı görüşler ve Yargıtay kararları da dikkate alınarak taraf menfaatlerinde uygun çözümler getirilmeye çalışılmıştır.Mehmet Deniz Yener Kitapları

23,15 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053775867
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 155
Basım:
Ebat: 16x23 cm
Ağırlık: 240
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.